תביעה בגין פגיעה במותג

אדון או גברת נכבד או נכבדת, אני-לא-יודע-מי-יקבל-את-המכתב, אשר אחראים על הטלנובלה "נשות הטייסים", שלום רב.

לפני מספר שבועות החל ערוץ 10 להציג טלנבולה יומית העונה לשם "נשות הטיסים" שמן הסתם אתם אחראים עליה כי אליכם שלחתי את המכתב כי אתם אחראים עליה. כראוי לטלנבולה מסוג "סוגה עלית", בה מתמחה ערוץ 10 בשנים האחרונות, מדובר ביצירת פאר מהמדרגה הראשונה. הסדרה עוקבת ומציגה בסגנון דוקו-אקטיביזם המבוסס על ריאליזם רוסי של שנות ה-30, את אחורי הקלעים, החצר האחורית והסודות הכמוסים של המתרחש בבסיס בחיל אוויר ישראלי אי שם בערבות פתח-תקווה.

בסדרה מופיעות דמויות מופת דוגמת סא"ל זוהר תבורי שהוא "מפקד הטייסת, מנהיג טבעי אך עם זאת פוחד לערער את היציבות העדינה של משפחתו" ובנו המתוסכל, דורון תבורי ("האם יצליח להשתחרר מצילו המאיים והבלתי מפרגן של אביו?"), שלא לדבר על מאיה לוי שהיא "בחורה רגישה ומבולבלת תחת מעטה של ביטחון עצמי ואסרטיביות. במשך כמה זמן תוכל להחזיק את המסיכה?" ודניאלה הלר שהיא "יפהפיה וזוהרת אך מניפולטיבית חסרת מעצורים ולא מאוד נאמנה לבעלה" ושאר קלישאות שאתה קורא אותן ואין לך אלא להתגלגל מצחוק, או לעשות חרקירי.

באמצעות שירות המיקרו-בלוגינג המתכנה בשם "טוויטר" (בעברית: "צייצן") הובא לידיעתי (על ידי נמרוד ברנע) כי אחת הדמויות בסדרת המקור המושקעת, משוחקת על ידי כוכב העל, החתיך ההורס, זוכה פרס תחת הזהב, מייקל לואיס. לואיס זה, משחק "סמל ביחידת חילוץ 669. אמיץ עשוי ללא חת אך בחור תמים ואפשר לעבוד עליו בקלות. הוא נראה גברי וחתיך, כך שכל אחת מנשות הטייסים המבוגרת יותר עלולה להידלק עליו. הוא כיפי ומשעשע, בחור גלוי וכנה, מעורר אמפטיה".

שמו של הסמל הוא יובל דרור.

בעוד שאני מבין מדוע בחרתם להשתמש במותג "יובל דרור" (סימן מסחרי רשום) כדי שזה ייצג סמל אמיץ, עשוי ללא חת, גבר-גבר גברי וחתיך, כיפי משעשע, כנה ומעורר אמפטיה, הזדעזעתי לגלות שהחלטתם שאותו יובל דרור (סימן מסחרי רשום) הוא בחור תמים ואפשר לעבוד עליו בקלות. עוד נדהמתי לגלות, כי קבעתם, שכל אחת מנשות הטייסים המבוגרת יותר, עלולה להידלק עליו אך לא ציינתם כי יובל דרור (סימן מסחרי רשום) פונה לכל הגילאים ומסוגל לפתות נשים בכל גיל, עדה ומקום מגורים.

כיוון שלכל ידוע, שהמותג האישי הוא הכל כולל הכל ואין בילתו, וכיוון שקיים חשש שמנוע החיפוש המתכנה בשם "גוגל" (בעברית: "גוגל") יפנה לעמודי אינטרנט העוסקים ב"סמל יובל דרור" במקום ליובל דרור המקורי (סימן מסחרי רשום), עליכם לפצות אותי בהקדם המיידי בסכום של 13,251,691 דולר (לא כולל מע"מ), לפרסם מודעת התנצלות בולטת בעמודים הראשונים של העיתונים היומיים הגדולים ("ידיעות אחרונות", "ישראל היום" ו"הארץ") ולשנות באופן מיידי את שמו של "סמל יובל דרור" ל"סמל מנשה התימני". מבחינתי שמייקל לואיס יימרח בפחם לפני הצילומים.

אם תוך 72 שעות מרגע קבלת הודעה זו לא יענו כל דרישותיי, אאלץ לפנות לערכאות משפטיות ואתם יודעים מה זה אומר; יהונתן קלינגר ייכנס באמ-אמא שלכם.

בכבוד רב,

יובל דרור
יו"ר
.

למה שלא תקנו משו

יוסי, האיש שגרם לי להרצות בפני אימפריית הרשע עובדי מיקרוסופט, עובד בחברת Nuconomy שבשירות הסטטיסטיקה המוצלח שלה אני משתמש. היום הוא הרים לי טלפון ולאחר שהמטיר עליי מטר קללות וגידופים (ככה הוא, אין מה לעשות) הוא הציע לי להשתמש בוידג'ט חדש של החברה (שמוצג החל מלפני כמה דקות פה מצד ימין), שמציג פרסומות שאמורות להיות מותאמות אישית בפני כל גולש וגולש.

אני קיבלתי הצעה לקנות אופה לחם דיגיטלי. אתם חושבים שזה אומר עליי משהו?

בכל מקרה, אם אתם קונים משו (ולא סתם מקליקים) דרך פרסומת שמוצגת כאן, היו"ר משלשל לכיסו משהו כמו 6.89 שנדיבריליון דרכמות.

מודה לכם מראש על שיתוף הפעולה.

עדכון: לאחר תקופת ניסיון החלטתי להוריד את הוידג'ט בשלב זה. הוא צפוי לחזור בהמשך.

חידה אווילית לשעת לילה מאוחרת

ביומיים האחרונים אני שובר את הראש על איזשהי חידה אווילית ולא מצליח לפתור אותה. אני חושב שהגיע הזמן לבדוק את ה-IQ של מבקרי הגלוב (שלי, כנראה, נמוך מדי).

הנה החידה:

לפניכם שלושה ריבועים ושלושה עיגולים. המטרה היא לחבר כל ריבוע לכל עיגול באמצעות קו. כך, מהריבוע הימני צריכים לצאת שלושה קווים: האחד לעיגול הימני, האחר לעיגול האמצעי והאחרון לעיגול השמאלי. לאחר מכן אותו הדבר מהריבוע השני: קו לימני, לאמצעי ולשמאלי ולבסוף גם מהריבוע השמאלי צריכים לצאת שלושה קווים לשלושת העיגולים.

העניין הוא שאסור שקווים יחצו האחד את השני.

הקווים לא חייבים להיות ישרים. הם יכולים ללכת מסביב, מהצד, בחצי אליפסה, איך שבא לכם אבל הם חייבים לצאת מריבוע ולהיגמר בעיגול (מכל ריבוע שלושה קווים, כל אחד לעיגול אחר) ואסור שאף קו יחצה אף קו אחר.

אני הצלחתי לעשות את זה אבל תמיד נשאר לי קו אחד מריבוע אחד לעיגול אחד שחוצה קו אחר.

הראשון שפותר נכונה (מבלי להסתכל באינטרנט – אפילו לא חיפשתי אם יש לזה פיתרון כי אני לא יודע איך קוראים לחידה הזו), יקבל את שלושת העיגולים באריזת מתנה מפוארת.