הגדות למען ילדים עם אוטיזם

ככל קונצרן ענק שמכבד את עצמו, נרתם גם הגלוב לפעילות למען הקהילה. לכן, לרגל חג הפסח, ולרגל יום ההתרמה לאלו”ט שיערך השבוע, אנחנו מציעים לכם לעשות משהו טוב למען ילדים מאד חמודים. מדובר בילדים קטנטנים (בני שנתיים עד שלוש) עם אוטיזם, שמטופלים במסגרת אגודת אלו”ט, בגן שנקרא אלו”טף. איך תוכלו לעזור? פשוט מאד! עוד מעט פסח, נכון? בפסח עושים סדר, נכון? בסדר קוראים בהגדה, נכון? נגיד. אז אם תקנו הגדה של אלו”ט, שמאויירת על-ידי אנשים עם אוטיזם, ועולה 20 ש”ח בלבד(!), תוכלו לדעת שאחרי הפסח, יהיו לילדים החמודים באלו”טף משחקים וציוד טיפולי שיעזרו להם מאד.

היכן וכיצד לקנות את ההגדות? שילחו אליי מייל (mosif2000 אצל הג’ימייל), ואסביר לכם.

נכתבו 13 תגובות לפוסט “הגדות למען ילדים עם אוטיזם”

 1. MrM:

  מימיממייייייייייי (שלחתי מייל)

 2. אבא'לה:

  וזה בטח מוסיף לדעת שבלי שום קשר לאידיאלים, זאת הגדה מקסימה ומושקעת.

 3. Rogel far away:

  I thought that you are against charity Mosif.
  Please send me the details so I can buy one as well

 4. גלעד:

  נשלח, עם עוד בקשה מיוחדת.

 5. מוסיף:

  תודה רבה לכל אלו (הרבים לשמחתי) ששלחו מיילים. אני אשלח לכם מאוחר יותר מייל עם עדכון. אולי נעשה איזה מפגשון גלוב. יכול להיות נחמד.

  רוגל- אני מאד מתנגד לתרומות כדרך שיטתית להסרת האחריות של המדינה כלפי אזרחיה, אבל מדינתנו היקרה הופכת כידוע את אזרחיה וילדיה, במיוחד אלה שהם חלשים ממילא, לקבצנים; והילדים האלה (שאישתי מטפלת בהם במסירות באחד מהגנים האמורים) זקוקים להרבה מאד ציוד שלאף אחד אין כסף לרכוש (המדינה לא נותנת מספיק, האגודה נאבקת על קיומה, וההורים קורסים תחת הנטל הכלכלי). לכן, באופן נקודתי ביותר, ובגלל שאשתי מטפלת בעניין, אני נרתם ורותם אחרים. אגב, מעניין אותי לשמוע איך השוק החופשי היה יכול לדאוג לילדים האלה.

  בכל מקרה, תודה רבה על ההיענות.

 6. אביבה:

  הבנתי. היו”ר בהפסקה, ועכשיו מוסיף מנצל את הוואקום שנוצר לכל מיני ביזנס משפחתי ונפוטיזם שלו ושל אשתו. תמר וג’וני בטח כלואים במרתף עם כדור פינג פונג בפה.

 7. גלעד:

  מלבד זאת נראה לי שכדאי להדגיש כי במקרה הנקודתי של ילדים אוטיסטים, בעוד מיושמות שיטות לגילוי מוקדם של ההפרעה, הרי חשיבות הטיפול המוקדם העצומה לא כל כך ברורה לציבור הרחב.

  כל יום שעובר ללא מקסימום טיפול הוא יום אבוד, שמשמעו אובדן התקדמות שלא ניתן יהיה להדביק בשלב מאוחר יותר. אין שום הצדקה מוסרית לנהל מאבק עקרוני על מעורבות המדינה בטיפול באוטיזם על גבם של הילדים וההורים.

 8. ע':

  מסכימה עם גלעד לגבי האבחון המוקדם.
  יש לציין כי חוק חינוך חובה לחינוך המיוחד מתחיל רק בגיל 3.
  אין ספק שהמדינה צריכה להיות זאת שנותנת את התמיכה לילדים ולהוריהם משלבי האבחון הראשונים ולאורך כל חייהם, אך הדרך ארוכה….המאבק קשה במיוחד בנוגע לילדם עם אוטיזם כיוון שאוטיזם אינו נראה לעין, אינו גופני, וכך ההורים נתקלים שוב ושוב בקשיים לשכנע את “המערכת”. אלו”ט אינה מפנה את כל משאביה רק לגיוס תרומות. יש לה חלק מהותי בקידומם של חוקים ותהליכים והעברת האחריות אל המדינה.

 9. אינשולדיגונג:

  יש מוצרים גם לאתאיסטים שלא קונים הגדות? ספרי ילדים או משהו?

 10. רועי:

  אינשוקילדיגנודיגנדינדגרדיגד:
  תקנה הגדה ותביא להורים, לדודים, לסבאסבתא.

 11. רועי:

  מוסיף- לא החזרת לי תשובה.

 12. שווה קריאה:

  הגדות למען ילדים עם אוטיזם…

  לרגל חג הפסח, ולרגל יום ההתרמה לאלו“ט שיערך השבוע, אנחנו מציעים לכם לעשות משהו טוב למען ילדים מאד חמודים. אם תקנו הגדה של אלו“ט, שמאויירת ע…

 13. נתפסתם! חניית נכים - לנכים בלבד » משימה עם לב-רחב:

  […] מוסיף מהגלוב “מאבד תמלילים” העלה יוזמה חגיגית לפסח, הגדות שאוירו על-ידי לוקים באוטיזם ונמכרות במחיר שווה לכל נפש, 20 ש”ח בלבד. פרטים כאן. נושאים: נתפסתם | תאריך 18 במרץ, 2007 RSS 2.0 טרקבק. […]

הוספת תגובה משלך

תצוגה מקדימה: