על עוולות ורעידות אדמה

הרבה מאד עוולות מייצרת מדינת ישראל כלפי אזרחיה, אורחיה והכבושים תחתיה. בדרך כלל הן עוברות לידנו בשקט ומי שלא קורא “הארץ” או צופה בערוץ הראשון גם לא ממש שומע עליהן. אבל מדי פעם שווה לעצור ולהתבונן בהן קצת יותר מקרוב. במיוחד כשהן מתרחשת מתחת לאף שלנו. שוקיג (אני מתנצל על העיכוב) מבקש להפנות את תשומת ליבנו לסגירתה של מרפאה שטיפלה בפליטים אפריקאיים בתל-אביב.

גם שחיתות היא עוולה שמבצעים בנו נבחרנו, ואני שמח מאד על כל חשיפה של שחיתות ואפילו שמח יותר כאשר המושחתים משלמים את המחיר על מעשיהם. גם אביעד שמח על כך, וגם על ההזדמנות של המושחת להרחיב את אופקיו מבחינה מינית. במיוחד כאשר המושחת הוא בניזרי. האמת היא שגם אני, ולכן אני שמח להביא לכם את המדריך של אביעד שכותרתו “עצות למרעיד המתחיל”:

אין כמו שמחה לאיד כשאתה חולה. באמת. זה המתכון הבטוח להחלמה מהירה.

חבר הכנסת בניזרי הורשע היום בקבלת שוחד. אם ירצה השם, בניזרי יגיע לכלא. מאחר ורק לפני כמעט חודשיים אותו בניזרי טען שמשכבי זכר גורמים לרעידות אדמה בישראל, החלטתי לסייע לשלמה היקר. אני בטוח שהמצפון שלו יככב בתקופה הקרובה, בכל זאת, הוא עומד לגרום לכמה וכמה רעידות אדמה בישראל. אם אי פעם מישהו ינסח מחדש את הערך “אירוניה”, הוא מוזמן לשים תמונה של בניזרי.

שלמה יקירי, הנה כמה עצות למרעיד המתחיל:

1. הגעת למחבוש? בלילה הראשון מרח משחת סיכוך על בסיס מים. איפה למרוח? אתה כבר תדע.
2. אין צורך להשתמש באמצעי מניעה. אתה לא תידבק באף מחלה כי הקב”ה שומר עליך.
3. עם קצת מזל, אתה כן תידבק במחלה ונוכל לצחוק עליך לאורך שנים רבות.
4. רוב הסיכויים שתשוכן בתא בו יש אסלה ולכן גם ככה יהיה ריח של חרא באוויר. זה יקל עליך לקבל את בן זוגך העתידי ושניכם בכלל לא תשימו לב לריח המסריח שישרור בחדר לאחר האקט הראשון.
5. לאחר הסשן הראשון תחווה כאבים קלים בישבן. לא נורא, קרא 8 פעמים את פרק ט’ במסכת ברכות.
6. עדיין כואב?
7. שכב על המיטה ודמיין שאתה מספר לכל קרובי משפחתך שאתה הומוסקסואל ושכל השנים בהם נלחמת בקהילה הגאה היו למעשה מאבק פנימי בזהות המינית האמיתית שלך.
8. נכון שפתאום כבר לא כואב לך?
9. לא יעזור בית דין. אתה תהיה פסיבי. לפחות בשנה הראשונה של המאסר.
10. לא מומלץ להשתמש בתפילין במהלך S&M. אתה תגלה שרצועות העור לוחצות לך על המרפקים ושהקוביה הזו ממש מכאיבה לך בבית השחי.
11. כן. תגלח את הזקן. אף אחד לא אוהב לנשק קיפוד.
12. או לחילופין לקבל רימינג מקיפוד.
13. לא. אל תתכונן לסקס עם מלפפון או עם גזר. לרוב הגברים אין איבר מין כזה גדול.
14. מצד שני, אם זה מה שעושה לך את זה, מומלץ לנסות גם קישוא.
15. קישוא בשל כמובן.
16. בהחלט יש מצב שבן זוגך לתא נושא מחלת מין. ההמלצה שלי? אם כבר להידבק אז בזיבה. יתנו לך אנטיביוטיקה וזו תהיה ההזדמנות לנוח קצת במרפאה.
17. כמובן שזה יגרום לגעגועים מצד בן הזוג לתא.
18. מה שיוביל לעוד משכב זכר כשתשוב לתא.
19. בקיצור בניזרי, נדפקת לגמרי.
20. אבל היי, לא תוכל להגיד שלא נהנית. אל תשכח לסדר את הכיפה לפני השינה.

אני רוצה להודות לאביעד על העצות מאירות העיניים. אני חושב שכולנו השכלנו. ובהזדמנות זו אני רוצה לאחל לשלמה בניזרי שפשוף נעים.

נכתבו 75 תגובות לפוסט “על עוולות ורעידות אדמה”

 1. חנן כהן:

  TMI

 2. דרור שניר:

  מיותר לחלוטין.

 3. יניב:

  מה שדרור אמר.

 4. שרון:

  לא מיותר כלל, ואף מצחיק למדי. מישהו היה צריך להגיד את זה, לא?
  (האם המגיבים לעיל מבטאים הומופוביה מובלעת, או שמא היעדר חוש הומור?)

 5. רואה שחורות:

  יודעי דבר טוענים שסעיפים 11-12 אינם מדויקים.

 6. אלעד-וו:

  מה זה פה, וואלה?

 7. יניב:

  לא הומופוביה, סתם מבאס אותי למצוא במקום הזה סגנון כתיבה של בלוגר בן עשרה שאוהב לספר בדיחות גסות.

 8. עומר:

  מסכים עם כל התגובות, חוץ מ-4. סורי, שרון :)

 9. שוקי:

  מוסיף, אני מתפלא שלא הוספת שישנו קשר הדוק בין מקרה בניזרי לבין סיפור המרפאה.
  בניזרי, לפחות על פי מה שעד המדינה אמר בטלוויזיה, תרם לשחיתויות שקשורות לייבוא עובדים זרים.

  תודה על הפוסט. הוספתי אתכם לרשימה.

 10. אביעד:

  הפוסט הזה נכתב מהמקום הכי אישי שיש ואני למען האמת שמח שיש כאן תגובות שלא אוהבות את הפוסט. אני שמח כי זה אומר שהמגיבים לא מבינים את ההתמודדות הקשה שעוברת על חברי הקהילה מדי יום.

  אתם אולי לא שמים לב אבל הקהילה הגאה עוברת תהליך של דה לגיטימציה בכל יום שעובר ואף אחד לא אומר כלום נגד התהליך. רק שותקים ומהנהנים כי “זה ש”ס, לא מצפים ליותר מדי”. כשזה מגיע לאינטרנט, פתאום כולם נזעקים.

  בכל פעם שבניזרי אומר לתקשורת שהומוסקסואליות זו סטיה או שהומוסקסואלים גורמים לרעידות אדמה, בכל פעם שמישהו אחר ממפלגת ש”ס טוען שהומוסקסואלים הם שפנים או ארנבים ושאסור לקיים מצעדי גאווה ואף אחד לא אומר לו כלום על זה – הוא גורם לנער הומוסקסואל או לנערה לסבית להסתגר עוד יותר בתוך הארון כי אף אחד לא רוצה להשתייך לקבוצה שעוברת דה לגיטימציה מדי יום.

  בנפול אויבי אני שמח. אפילו מאושר. מאוד מאושר. אין לכם מושג עד כמה. מי שלא יודע להתמודד עם חום, שלא יצית פחי אשפה בירושלים ואז יורשע בבית משפט. כל ה-%$.

 11. עידן:

  פוסט אין יור פייס, כמו שצריך. אביעד: שאפו.

 12. מגיב בשכר:

  תוסיפו גם סעיף על להפיל את הסבון, זה קורע.

 13. אלעד-וו:

  אביעד: אז בגלל זה לתת סדרה של בדיחות על אונס בבתי כלא? אנחנו באמת מרוצים מאונס בבתי כלא? (שאגב, הבנתי שהרבה פחות נפוץ בארץ מאשר בארה”ב)

  אגב, זו הרי בדיחה טיפשית גם בגלל שברור שאם בניזרי יכנס לכלא הוא לא יהיה בתא רגיל אלא בתא אח”מים, ואין שום סיכוי שיהיה נתון לחסדם של האסירים. אז אם באמת קיווית שיסבול, תרגיע.

  אולי במקום בדיחות פיפיקקי כדאי לדבר על איך הגענו למצב שיש חלקים בחברה הישראלית שבשבילם אם מישהו נשלח לכלא אז זו תעודת כבוד לו (בבחינת “זה טוב מה שהוא עשה, ובכלל זו עלילה”)

 14. מאן דהוא:

  גם אני שמח בנפול בניזרי.

  גם אני הייתי מעמיד אותו לדין על התבטאויות השטנה שלו.

  ככלל, אני מסכים ומקבל את כל מה שאמרת לגבי ההשפעות של ההתבטאויות האלה..

  אבל אני נוטה להסכים עם המתנגדים לפוסט. גם אם היית כותב פוסט בסגנון הזה על יחסי מין בין גברים לנשים “רגילים” לא הייתי רואה אותו בעין יפה. אין לזה קשר להומופוביה, יש לזה קשר לסגנון דיבור בוטה ולגסות רוח שלא הייתי מצפה למצוא באכסנייה הזאת.

 15. יניב:

  אז מה, אביעד, אתה באמת חושב שפוסט כזה תורם משהו ללגיטימציה של הומוסקסואליות? אתה מתחבר למשפט כמו “ריח של חרא באוויר”? זה המקום הכי אישי שיש?

 16. אהרן פ:

  חברים. הפוסט שלכם מדבר לא פחות מאשר על אונס.
  אתם מדברים על אונס. אונס של גבר.
  כל חיי התקוממתי על אפליה נגד הומוסקסואלים. כתבתי על כך רשימות לא מעטות, חלקן בבלוג. כתבתי על זכותם של ההומוסקסואלים לצעוד ברחובותיה הפתוחים של ירושלים. כעסתי מאוד על היחס הנורא של החרדים וחלק מן הדתיים להומוסקסואליים. זעמתי, וקיללתי וחירפתי. אבל כאן נחצה לדעתי גבול. אפשר ללעוג לבניזרי אבל למה לרדת לרמתו ?
  חכמינו אמרו: בנפול אוייבך אל תשמח. בטח לא לשמוח מכך שהוא כאילו יאנס בכלא.
  אונס של גבר נורא לא פחות מאונס של אשה. אתם יודעים את זה.
  אני אוהב את האכסניה הזאת, אבל הפוסט הזה פשוט לא ראוי לה.

 17. שמעון:

  טוב, כבר אמרו לפניי, אבל חשוב שכמה שיותר יגידו: חסר טעם, מבזה, ומגעיל. אני החרמתי את בניזרי לאחר דבריו, ועכשיו, נאמן לעקרונותיי, אני נאלץ להיפרד גם מהבלוג הזה, ולהסירו מגוגל רידר שלי. חבל, כי היו פה הרבה פנינים. מצד שני, גם ש”ס עשתה בעבר דברים טובים.

 18. ותיק בעסק:

  מה שאהרון אמר.
  כותבי הגלוב מסוגלים ליותר. איכזבתם אותי
  אני מצפה להבהרות מהיו”ש

 19. הבלונדינית הסודית:

  אני ארשה לעצמי להתעלם מהחלק האחרון של הפוסט* ולהגיד בעניין סגירת המרפאה של רופאים לזכויות אדם. ראשית גילוי נאות: בחודשים האחרונים הייתי בסוג של קשרי עבודה גם עם המרפאה הזו וגם עם נציבות האו”ם לעניני פליטים, שבישראל תפקידה “להמליץ”** לממשלה מי זכאי למעמד של פליט.

  המרפאה של רל”א, על עובדיה ומתנדביה, כמו גם העובדים והמתנדבים במקלטים עושים עבודת קודש שראויה לכל שבח אפשרי. אני בעיקר מעריכה את עבודתם כי אני לא ייתי מסוגלת לעשות את מה שהם עושים ולהתמודד עם הדברים איתם הם מתמודדים על בסיס יום יומי. יחד עם זאת, כשמדברים על כספים והקצאות חשוב לזכור שישראל היא המדינה היחידה בעולם שמספקת לפליטים (כלומר בעלי תעודת פליט של האו”ם) ולמי שנמצא בתהליך זכאות ביטוח רפואי מלא ותנאים סוציאלים אחרים. חשוב לזכור גם שגל הפליטים ההמוני האחרון, זה שהוביל לקריסת המרפאה והמקלטים, היה תגובה להכרזתה של ממשלת ישראל לפני כ3 חודשים שהיא תנפיק אוטומטית אישורי עבודה לכל מי שנמצא באיזשהו שלב של התהליך.***

  שוב, אני לא כותבת את הדברים האלה כדי לזלזל במשהו בעבודתם הקשה של עובדי ומתנדבי רל”א או המקלטים, או הארגונים האחרים שנרתמו לעזור, אלא כדי להכניס את הטענות להקשר: במקרה הספציפי הזו מדינת ישראל עושה לא מעט, ובוודאי הרבה יותר מרוב המדינות.

  *סליחה מוסיף, אבל גם בעיני זה קצת מיותר.
  **מדינות שונות תופשות באופן שונה את מעמדה של הנציבות הזו. יש מקומות בהם ההחלטה היא של המדינה בלבד והנציבות היא עניין שולי לחלוטין. יש מקומות בהם לנציבות הזו יש תפקיד הומנטירי בעיקר ויש מקומות, כמו ישראל, בהם נציבות האו”ם היא זו שבודקת האם האדם זכאי למעמד של פליט (למשל שהוא אינו פושע מלחמה או עבריין נמלט, או שהוא באמת ברח ממקום בו הייתה סכנה לחייו ולא “סתם” מהגר עבודה) וממליצה לממשלה כיצד להסדיר את מעמדו. ממשלת ישראל החליטה (כמעט עם הווסדה) שהיא מקבלת באופן אוטומטי את המלצות נציבות האו”ם.
  *** בישראל מי שאוחז בתעודת פליט של האו”ם יכול לגור ולעבוד איפה שהוא רוצה וזכאי לכל ההטבות הסוציאליות המגיעות לאזרח – זה לא המצב בכל המדינות (במצרים למשל, וזו הסיבה שפליטים משם מגיעים הנה, וגם בחלק ממדינות “המערב”). ההחלטה החדשה היא שגם מי שאתמול הגיע לראשונה לנציבות האו”ם והחל בתהליך בדיקה שנמשך בד”כ שנה – שנתיים יכול לעבוד באופן חוקי, עד שתתקבל החלטה בענינו.

 20. הבלונדינית הסודית:

  התגובה הקודמת שלי הייתה ממש ארוכה וכשהתחלתי לכתוב אותה היו רק 7 תגובות, אז אני חשה צורך להגיב (הפעם בקצרה) על התגובות שהיו פה מאז:

  להחרים את הגלוב? תשובות נוקבות מהיו”ר?

  אני לא חושבת שהרשימה הזו הייתה הולמת, או שהיא יכולה באיזשהו אופן לקדם את מעמדם של הלהט”ב, אבל באמת, קצת פרופורציות.

 21. אייל:

  אני לא רוצה לעשות חיפוש בגוגל כדי לא לקבל תשובות בוטות מדי, אבל מה זה רימיניג?

 22. יוסי גורביץ:

  בזוי. זו למעשה קריאה לאונס ושמחה לאיד על ביצועו. אני בספק, בלשון המעטה, אם זה מה שיקדם את הקהילה ההומו-לסבית בישראל.

 23. זה משנה:

  אביעד, אני מבין את הכאב שלך. למרות זאת אני חושב שהפוסט הזה לא היה נכון, ולא העביר את המסר שלך. לעומת זאת.

 24. צור:

  וואו לא צריך לעשות דרמה מכל דבר. לא אהבתם. סבבה אגוזים. חלאס עם האליטיסטיות הזאת שהפוסט הזה לא לרמתכם. בעיקר כשמדובר בבדיחה. הכותב לא מנסה לעודד אונס ככלל, או אונס בניזרי בפרט.
  ובכל מקרה, מזל טוב לכולנו על פטירתנו מבניזרי.

 25. אביעד:

  מיי מיי, איזו התרגשות. הוותיקן הקים שגרירות בתגובות של הגלוב. כמה התחסדויות וכמה צדקנות.

  בלונדינית – אכן. כבר כתבתי פעם אצל ולווט שזה נושא טוב לסמינריון: הקשר בין הבלוגר למגיבים והאם הם יכולים להכתיב לו על מה לכתוב.

  כל השאר – קריאה לאונס? אתם בטוחים שקראתם את הפוסט? אני סבור שהפוסט דווקא מעודד את רצח העם הארמני. אין לי שמץ של מושג מדוע אנשים חושבים שהפוסט קורא לאונס. נפלאות הן דרכי האסוסיאציה.

  כל הפוסט (אבל כולו) מתכתב עם התבטאויות של בניזרי וחבריו בעבר. פרק ט’ במסכת ברכות למשל הוא הפרק בו כביכול נאמר שמשכב זכר גורם לרעידות אדמה. הפוסט לא התיימר לקדם את הלהט”ב. הפוסט הגיע כדי ללגלג על הרשעתו של בניזרי. זה הכל. “לרדת לרמה” או וואטאבר. יכולתי להיות יפה נפש. החלטתי לא להיות אחד כזה ולשמחתי מישהו בגלוב נתן לי את הבמה.

  (ואגב, ריח של חרא באוויר שמור לכל מי שמקיים מין אנאלי והפרטנר/ית שלו לא נקי/ה מספיק. זו די עובדה ידועה. עצוב קצת שאנשים עם חיי מין פעילים לא מודעים אליה)

  (ואגב 2, כשזה בהסכמה זה לא אונס)

 26. אביבה פוקס:

  מחליא

 27. שרון:

  אני חושבת שיש צביעות איומה ונוראה כאן מבחינת העובדה שיש דברים שמותר לכתוב במקומות אחרים, אבל חס ושלום שייכתבו באחרים.

  למשל, הקריקטורה ב”הארץ” שבוודאי תיתפס ע”י כל מי המעטים שאינם קוראים את הגלוב בוודאי כנשכנית ומבדרת; ואילו הפוסט הזה, שאבוי, נכתב בקודש הקודשים של הבלוגוספירה הישראלית. ותסלחו לי שאני אומרת את זה, אבל אני חוששת שכולכם שכחתם שהגלוב, רציני ונוקב ככל שיהיה, חצי מהזמן הוא גם קורע מצחוק, וזוהי בדיוק גדולתו בעיניי.

  ואבוי, בזמנו המלצתי (בהיתוך הקר) לעמרי שרון שלא להפיל את הסבון, ואיש לא מחה. לא שאני מעזה להשוות את הרייטינג או ההשפעה של בלוג ההומור הירוד שלנו לזה של הגלוב, אבל אני מניחה שזה פשוט עניין של הקשר, ציפיות מוגזמות וצביעות. בעיקר צביעות.

 28. יניב:

  אביעד, מה אתה מתבכיין על התחסדות וצביעות? מה שכתבת לא יצא טוב, קבל את הביקורת כמו גבר ותמשיך הלאה.

 29. אלי:

  אני בכלל בעד מאיר אריאל
  (אמר הטרול)

 30. זהר:

  אחלה בחלה פוסט – ישר כח

 31. ענוגה:

  פוסט ראוי ואחלה,
  צקצוקי הלשונות מחשידים בש”סניקיות מאורגנת.

  טוב שנאמר וראוי להיאמר.
  כל ה”לא-יעלה-על-הדעת” מקומו במדרסות של ש”ס,
  שמה, כך אנו למדים היום,
  נאנסים ילדים כדבר של שיגרה,
  גם במחסן בחצר בית המשפחה,
  והכל העולם החרדי כולו נעמד על הרגליים האחוריות
  כדי להסתיר ובכך להגן על האנסים השפלים נגד ילדים אומללים.

  בימינו?
  יעלה, ועוד איך יעלה על הדעת,
  ויהיה לזה גם אתר בית ולוגו מקסים בוורוד.

 32. ענוגה:

  מנ.ב.אנת:
  המלצה על צפייה חוזרת בסרט “הארד קאנדי” לאסירון התחתון בניזרי

 33. MexMex:

  הקב”ה לא שומר על מי שחטא, בטח שלא בלקיחת שוחד.

  אחלה פוסט.

 34. קרצייה:

  פוסט מעולה, וכל המתחסדים יכולים ללכת ללמוד עם בניזרי על משכב זכר. אני לא מבין איך זה כשכותבים כאן מילה שמקפיצה ת’פיוז לכל חסיד של רב מסויים(רבובדיה. המילה? רבובדיה. תאמינו לי, חסיד של הרב יעלב), אבל רשימה הומוריסטית פתאום כולכם מזדעקים על הרמה.

  גם יש טעות. משתמשים בחומר מסכך על בסיס מים בגלל שחומר שלא על בסיס מים נפוץ, הוא וואזלין, וואזלין זה “סוג של” נפט, נפט ממיס לטקס, לטקס זה קונדום. אז למה להשתמש בחומר על בסיס מים כשהבועל לא ישתמש בקונדום בלאו הכי?

 35. עומר:

  מצטער אם זה נשמע חריף, אבל אביעד – עם הפוסט הזה, אתה עכשיו מעמיד את עצמך באותה רמה כמו מתנחלי רצועת עזה ופעילי הימין הקיצוני שחגגו כשאריק שרון נכנס לתרדמת וכשעמרי שרון נכנס לכלא. אתה באמת רוצה להיות שם, ברמה של איתמר בן-גביר וברוך מרזל?

 36. נמרוד:

  ומה שעוד מכעיס בפוסט על בניזרי, הוא שהוא גורם לידיעה הקצרצרה שלפניו, ולתגובה החשובה של הבלונדינית (מספר 19), להיבלע בדיון על הפוסט המיותר הזה.

 37. מוסיף:

  עומר, אני חושש שאתה מגזים. אין דין השתעשעות ושמחה לאיד על לכתו לכלא של אדם שבנוסף להיותו מושחת ופלילי הוא גם גזען, שוביניסט ומסית, כדין שמחה לאיד על מצבו הבריאותי של ראש הממשלה.

 38. החגב עומד יציב:

  בהמשך לפרופוציות של הבלונדינית(19):
  1. מתוך ההודעה של וועדת הכנסת שדנה במצב

  יש לציין כי המרפאה אינה סוגרה כליל, אלא בפתחה מחכות למבקשים ניידות המסיעות אותם לחדרי המיון של בתי החולים.

  אז אפשר קצת להירגע מההיסטריה.

  2. מן ההודעות של רופאים לזכויות אדם עולה הטענה כאילו מדינת ישראל “מזניחה” את הפליטים, אולם בדיקה מדוקדת של העובדות כפי שכתובות שחור על גבי לבן כאן לא מעלה ממש את הרושם הזה.
  מדינת ישראל דואגת לביטוח בריאות למי שהוכר ע”י סוכנויות האו”ם כפליט, שזה אגב כבר יותר ממה שרבות ממדינות העולם עושות.
  מדינת ישראל גם מספקת למי שאין לו ביטוח בריאות(כולל אותם מבקשי מקלט) טיפולים דחופים כמו ניתוחים, וגם שירותי טיפת חלב.

  3.מן ההודעות של העמותה עולה כי היא ביקשה “מימון” להמשך פעילותה, וזה פשוט לא כך:העמותה בעצם דורשת(זו לפחות משמעות העניין) כי כל מי שנכנס לתחומי מדינת ישראל(כולל מהגרי עבודה בלתי חוקיים ותיירים) יקבל באופן אוטומאטי ביטוח בריאות, אותו ביטוח שעליו משלם כל אזרח במדינה מאות שקלים כל חודש.

  4.אותם מבקשי מקלט נפלו קורבן לטימטום ולחוסר ההחלטיות של ממשלת ישראל. אילו הייתה מחליטה הממשלה על מדיניות ברורה בנושא מבקשי המקלט והפליטים, הרי לא הייתה נוצרת הסוגייה מלכתחילה, מי שהיה זכאי לטיפול(כפליט) היה מקבל את כולו בחינם ומי שהיה נקבע כלא זכאי היה מגורש מיד, אבל מסתבר שאהוד אולמרט מעדיף הרבה יותר לבלות במערה בבית שערים מאשר להתמודד עם המצב במדינה שלו.

 39. אלעד-וו:

  טוב, אפשר לסכם: אם הבדיחה היתה מצחיקה, רק מעטים היו מתלוננים. אבל הבדיחה מוגשת רע, ולא מצחיקה. ולכן יש טעם רע, כמו לקרוא גליונות ישנים של וואלה.

  אם ההגשה היתה ככה, אז זה היה מצחיק:

  א’: ב’, שמעת על בניזרי?
  ב’: מה, עוד פעם על הצעה 892?
  א’: לא, לא, הוא נכנס לכלא
  ב’: אה, יתקעו לו בתחת, מה?

  ככה זה מצחיק יותר.

 40. החגב עומד יציב:

  אגב סעיף 3- אפשרי בהחלט להחליט כי כולם)(כולל מהגרי העבודה)יקבלו טיפול, לפחות בסיסי ברמת בדיקת מחלות מידבקות כמו איידס וצהבת-זה מה שדרש משרד הבריאות-אבל אפשר לצפות כבר את תשובת משרד האוצר ממאה קילומטר:

  “לדברי מר ראובן קוגן, רכז נושא הבריאות באגף התקציבים במשרד האוצר, על משרד הבריאות להתמודד עם בעיית הטיפול במבקשי המקלט וחסרי המעמד במסגרת תקציבו הקיים. על המשרד להחליט מה החשיבות של הנושא ולתקצב את הטיפול בו בהתאם”.

  אילו הייתה אפילו החלטת ממשלה קצרצרה בעניין הטיפול בפליטים,גם משרד האוצר לא היה יכול להגיד שום דבר, אבל מסתבר שבישראל 2008 לצפות מהממשלה להתוות מדיניות זו כבר ציפייה מוגזמת.

 41. Gilad:

  I think it is sad that nobody comments on

  “…שברור שאם בניזרי יכנס לכלא הוא לא יהיה בתא רגיל אלא בתא אח”מים, ואין שום סיכוי שיהיה נתון לחסדם של האסירים” ( 13#.אלעד-וו)

  This is a clear sign of the moral bankruptcy in the Israeli reality. There is no reason, what so ever, that someone will be able to affect the location of his future jail, let alone the actual conditions in the jail.

  Imagine now that a family member of yours will have to serve time in jail. Why Benizry should receive any better terms than any other convicted citizen?

 42. הבלונדינית הסודית:

  חגב – לא יאומן, אבל דווקא בנושא הפליטים יש למדינה מדיניות די ברורה* וכאמור, חיובית הרבה יותר משל כל/רוב (תלוי באיזה תחום) מדינות העולם. באופן לא אופייני המדינה אפילו מצליחה ליישם את רובה הגדול של מדיניות זו. שאלה אחת היא האם זו המדיניות הראויה ולמה, ועל כך אפשר לקבל תשובות שונות, אבל השאלה הבוערת יותר כרגע היא מה עושים עם אלפי אנשים שמסכנים את חייהם במודע כדי להגיע לישראל ולהנות מהמדיניות הזו**.

  *הסיבה היא שמדובר במדיניות היסטורית, משנות ה-70, אז הגיעו לישראל מעט פליטים מויאטנם. הם זכו למעמד קרוב מאוד מאוד לזה של עולים חדשים (מסיבות שונות, שחלקן נובעות מאישיותו של מנחם בגין ז”ל, שהיה רה”מ שהוביל מדיניות זו)
  **כדי למנוע אי הבנות – אני לא חושבת שצריך למנוע מהם את התנאים להם הם זכאים כרגע. אני גם לא חושבת שהאנשים האלה מגיעים הנה סתם. נכון שבמחנות הפליטים במצריים הם לא נמצאים (בד”כ) בסכנת חיים, אבל הם נמצאים במחנות פליטים. לכל חייהם תמנע מהם הזכות לפרנס את עצמם ואת ילדיהם. לנצח הם יהיו תלויים בחסדי משלוחי המזון של האו”ם. לנצח תמנע מילדיהם הזכות להשכלה. ברור לי לחלוטין למה אדם שחי בתנאים כאלה ויודע שבמרחק של כמה קילומטרים נמצאת האפשרות להיות אחראי לגורלו ולגורל ילדיו יהיה מוכן לשקר, לגנוב ואף לסכן את חייו תמורתה.

 43. אלעד-וו:

  גילעד: על מה יש להעיר. נראה לך שמישהו מרוצה מזה? נסה לכתוב על זה במקום לספר בדיחות פיפיקקי

 44. עמיר:

  לא התחסדות, לא צקצוקי לשון, לא מקדם/מעכב אף אג’נדה בשום דרך (נא לא להגזים) ובטח לא מעודד אונס . נא להירגע.
  פשוט –
  לא מצחיק .
  תיכוניסטי משהו, זה הכל .

 45. החגב עומד יציב:

  בלונדינית-קודם כל, תודה שאת מאירה על הנושא הזה באור קצת יוצר פרופורציונלי.
  לצערנו הרב בעניין זה נראה לי שאי עדכון המדיניות כמוה כאי קביעתה בכלל. המערכת הציבורית לא יכולה להתמודד עם הכמות והמצוקה של אותם מבקשי מקלט בשיטה הנוכחית, אילו ממשלת ישראל הייתה מתווה מדיניות עדכנית אזי היה הרבה יותר קל להתמודד עם העניין ברמה הלאומית(וזו הרמה שצריכה לטפל בנושא הזה).
  אני לא חושב שאף אחד רוצה את רעת הפליטים(בניגוד לכמה בלוגרים שטוענים ששינה איזו הזנחה מכוונת).
  לצערי מההיכרות הקצרה שלי עם הנושא, אני לא חושב שאני יכול להביע דעה נחרצת, אבל אני כן אומר שעדיף לחפש דרכים לתת טיפול למי שזכאי לו מאשר למנוע ממי שאין לו זכאות.

 46. עומר:

  מוסיף – לפי אמונתם, מרזל ושות’ רואים את המצב הבריאותי של שרון האב ומצב החופש של שרון הבן כעונש ישיר על פעולותיהם, אז זה בדיוק אותו הדבר.

  ואם על שוביניזם הולכים לכלא, אבדנו.

 47. דן לא מנו:

  מסכים עם עומר.
  הדבר האחרון שהפוסט הזה עשה הוא שירות טוב לקהילת הלהט”ב.
  זה גם היה תת רמה – ממש לא מצחיק

 48. הבלונדינית הסודית:

  חגב, אני חושבת שהמדיניות מצויינת ובאופן עקרוני גם מיושמת היטב. הבעיה בעיני, כמו שכתבתי, היא הזרם הבלתי פוסק של פליטים שמגיעים הנה. וזו לא בעיה שישראל יכולה להתמודד איתה בעצמה.* לכן אני חושבת שאת עיקר המאמצים ה”מדיניים/פוליטיים” בעניין הפליטים יש להפנות לעבר האו”ם, ארה”ב ומדינות חזקות אחרות.

  *אפשר ורצוי למצוא דרך לעצור את ההברחות ממצרים, אבל את זה צריך בלי קשר לפליטים. סמים, עבדים ונשים שמוברחים משם הם בעיה חמורה הרבה יותר.

 49. מוסיף:

  עומר, על שוביניזם לא הולכים לכלא (בניזרי הולך לכלא בעוון קבלת שוחד), אלא מקבלים בראש מאביעד.

 50. החגב עומד יציב:

  מוסיף-בניזרי עוד לא הולך לכלא, אפילו לא היה גזר דין, בוא לא נרתום את הסוסים לפני העגלה (-:

 51. יוסי גורביץ:

  מוסיף, התירוץ הזה לא עובד. שרון היה “שובניסט, גזען”, וחלק גדול מחייו גם מסית. שלא לדבר על מושחת ופלילי. זה מצדיק, מבחינתך, את המרזלים?

 52. מוסיף:

  יוסי – לא.

 53. זהר:

  אגב – בגלל פוסטים כאלה צריך לסגור את האינטרנט הזה

 54. אלי שגב:

  פוסט קשה לעיכול.
  הייתי יכול לחיות בלי לקרוא את הפוסט הזה :-/

 55. ירון (המקורי):

  וקולו של היו”ר לא נשמע?

 56. דברים קטנים » 60 שניות על פליטים בישראל‏:

  […] הוא סוג של שידור חוזר של תגובה שכתבתי מוקדם יותר היום בגלוב. איכשהו הדיון בפוסט המקורי, שעסק בנושא סגירת המרפאה של […]

 57. נמרוד אבישר:

  אני נאלץ להסכים עם רוב המגיבים, לפחות באופן חלקי. אולי אני מצטדק ומצקצק בלשוני, או שגרירות הוותיקן. אבל לבסס פוסט שלם על תקווה שח”כ בניזרי (שאם היה איזשהו ספק, אני מתעב אותו ובז לו, ויש לי הפוסטים להוכיח) יזכה לחדירה רקטאלית מרצון או בכפייה – וסעיף 9 שלך מדבר בפירוש על כפייה – זו התייחסות מאוד לא רצינית לנושא. זה לא מקדם שום דבר ואף אחד, זה מחזק את הפוליטיקה הקטנונית של הזהויות.
  היה לי דיון כזה עם מישהי שפעילה מאוד בבית הפתוח (גילוי נאות: קרובת משפחה מדרגה ראשונה), ובמסגרת הדיון הזה עלתה שאלה שנותרה ללא מענה: אם גיי ירושלמי עולה לאוטובוס ורואה את כל החרדים כולם באותו האור, אם הקהילה הירושלמית ובכלל מסתגרת בהגדרות של אנחנו נגד ההם, מה הסיכויים שההומו החרדי ייצא מהארון?
  אני לא בא להכתיב לאף אחד מה ואיך לכתוב. אין לי ספק שהכותבים מצאו את הפוסט הזה ראוי לפרסום, וזו זכותם. אני גם לא לגמרי בטוח שהוא לא ראוי לפרסום – אני בא מבמה חדשה, אצלנו רוב הדברים ראויים לפרסום וזה גם האני מאמין האישי שלי. אבל, וזה אבל גדול, אני לא חושב שהוא מכבד את כותביו או את הפלטפורמה, ואני לא חושב שלומר את זה בתגובות זו צדקנות.

 58. מוסיף:

  טוב, אין ספק שהפוסט מעורר אמוציות.

 59. שוקי:

  אני רק רוצה להוסיף – ברוח הדיבורים על החשיבות שבהבעת העמדה – שמי שיש לו חלחולת רגישה עדיף שלא יעסוק בסחר בעבדים ובקבלת שלמונים.

  ומצד שני, במקרה הספציפי של בניזרי – הוא עוד לא נשפט ולכן עדיף לחכות עם השמפניה והווזלין וגם לתת לו ליהנות מזכות החפות כל עוד וגו’.

 60. אביעד:

  נמרוד (57) – להיות פסיבי לא קשור לכפיה בשום אופן. אבל ממש לא. איך הגעת לזה?

  שוקי (59) – איזה זכות חפות? הוא לא הורשע כבר?

 61. הירנוט:

  הפוסט הזה* הוא תמצית הסטריאוטיפ אודות הסמולאני האומו עוכר הדתים .

  *לפחות החלק שדן באונס בכלא, היה עוד משהו.. על מרפאה? מישהו זוכר את זה?

  מסכים עם רב הביקורות, במיוחד עם גורביץ’. לא מצחיק. לא מעניין. לא מכבד את המקום והמעמד.

  לגבי הקבלן, בניזרי והפועלים הזרים – זה הסיפור הגדול שמפוספס פה. לעיתונאים פה אני ממליץ להתרכז באיך הונהגה במדינה מדיניות של עבדות בשיטת הדלת המסטובבת בה הקבלנים (מדובר בקבלני עובדים זרים *לא קבלני בניין* – נהנו מעושק של עבדים ששילמו אלפי דולארים (בחוב) לקבלנים עבור ה”זכות” להגיע לפה ולעבוד – וגורשו אחרי קצבת זמן מסויימת, במיוחד בתקופת התחלת שנות ה2000.

  תבדקו מי חיקק חוקים, ומי עשה כסף. הגזל המוסרי גדול עשרות מונים מהגזל הפלילי.

  (חבל שבפוסט שהיה יכול לעסוק בכך עוסקים ב”הומור” אנאלי – מזל טוב מוסיף: שיחקת ישר לידים של בניזרי.

 62. ירון (הלא מקורי):

  שוקי, הוא הורשע. עכשיו רק מחכים לראות איזה עונש הוא יקבל.

 63. הירנוט:

  .

  מוסיף:
  רביעי, 02 באפריל 2008 בשעה 21:22
  טוב, אין ספק שהפוסט מעורר אמוציות.

  כנ”ל פוסטים של זרובבלה על זה שהיא לא אוהבת ערבים.

 64. צחי:

  סגירת המרפאה לפליטים סוקרה די בהרחבה גם בידיעות וגם לפחות באחד הערוצים המסחריים, לא רק בערוץ ראשון/הארץ.

  רוב הסיכויים שבניזרי ישוכן באחד מבתי הכלא הפחות שמורים, כמו מעשיהו, צלמון ודומיהם, שרוב דייריהם אינם בעלי קריירה עבריינית, אלא עברייני צווארון לבן ומועדים חד פעמיים למיניהם. הסיכוי שאחד מהם ירעיד את בניזרי נראה לי נמוך.

 65. שוקי:

  ירון, אביעד – נכון וסליחה, התפלק לי. התכוונתי לומר שההליך עוד לא הסתיים. עד המדינה נגדו הוא מי שלכאורה שיחד אותו, ויש ערעור.

 66. אחיהוד:

  מכוער מאד, ולהבנתי גם מעודד אונס

  או אולי אונס של דתיים זה בסדר?

 67. קפיטליסט סוציאליסטי:

  פוסט דוחה במיוחד.
  כמה מחברי הטובים ביותר הם גייז וגו’
  ובכל זאת, התיאורים הפלסטיים, השמחה לאיד המטופשת
  והמחשבה שאביעד הוא מייצג ולו חלק מהקהילה
  מעלים בי סלידה עמוקה מכם.

  איפה היו”ר?
  הוא כמובן כפות כבר יומיים במרתף מצחין
  ולכן אינו שולטתתתת על מה שקורה בגלוב.

 68. אביעד:

  מזל שחוגגים בשנת ה-60 את שנת החינוך בישראל. כי כישורי הבנת הנקרא (לפחות אצל מגיבי הגלוב) הם ממש לא משהו, וזה בלשון המעטה.

 69. יוסי גורביץ:

  אביעד, חסוך מאיתנו את ההתפתלות הלשונית שלך ואל תנסה להתחמק ממה שכתבת על ידי טענה שיש לקוראים שלך בעיה בהבנת הנקרא. בניזרי איננו הומוסקסואל ואם הוא יהיה “פסיבי”, כהגדרתך המעודנת, זה לא יהיה מרצונו. עמוד מאחורי מה שכתבת.

 70. מוסיף:

  אויש, נו, אפשר להירגע. פעם ראשונה שאתם נתקלים בדאחקות כלא? אני מציע לשמור את כל ההזדעזעויות הללו לדברים יותר חשובים.

  קפיטליסט סוציאליסטי – רק בשביל הפרוטוקול – כל תגובה שלך פה מעלה בי סלידה ממך.

 71. צור:

  וואו לא ייאמן. כמה אפשר, for lack of a better word, לחפור?
  חלאס עם הבכי. איך לעזאזל אפשר להסיק שהכותב מעודד אונס? איך אפשר לקחת פוסט כזה ולייחס לו תובנות עמוקות שלא לכך הוא כוון? “או אולי אונס של דתיים זה בסדר?” כן, הגלוב קורא לצאת לאנוס אנשי דת בישראל עם האמרה החדשה-אנוס כל דוס.
  “בניזרי איננו הומוסקסואל” you don’t say. אז רגע, כל מה שהיה כתוב פה לגבי בניזרי שישכב עם גברים אחרים היה ציני? מי היה מאמין?
  כמה אפשר ללכת עם הראש בקיר.

 72. צלילה:

  רשימה מגעילה

 73. כבר חיזקתם את הבית נגד רעידות אדמה?» Touching is not permitted:

  […] כמו שמחה לאיד. שייחנקו (והנה קישור מהעבר ליפי […]

 74. תמונה אחת שווה אלף מלים « Roee-geist:

  […] של כאב". נשאלת השאלה האם הכאבים האלה הם הכאבים שחזה אביעד קדרון בזמנו. מעניין לציין שהבקשה הוגשה בסמיכות מפתיעה לרעשי האדמה […]

 75. בלוגרים למען מרפאת הפליטים • שוקי גלילי 101:

  […] טל גלילי http://www.talgalili.com/?p=191 מוסיף ויובל דרור (הגלוב) https://www.popup.co.il/?p=2907 בלוגיקה (נמרוד אבישר) http://nimrodavissar.com/blogica משה קרון […]

הוספת תגובה משלך

תצוגה מקדימה: