כת? איזו כת?

יואב מהבלוג “לחץ חברתי” העלה טקסט חשוב על האופן בו נכנסה הסיינטולוגיה לחיינו, בלי שהשגחנו בכך – והכוונה היא לא רק לדרך בה הצליחה ידיעה יח”צנית למשעי מבית מרכז הסיינטולוגיה הישראלי, להשתחל ל-NRG, אלא גם לדרך בה ילדים משתייכים לכת, בלי שמישהו (ברשויות הרווחה ומשרד החינוך לדוגמה) יתעורר ויגלה שלמעשה לא מדובר בסיפור צבעוני ונוגע ללב של ילד בן 13 שלוחם למען זכויות אדם! שלום! צדק חברתי! אלא במשהו שונה לחלוטין.

נכתבו 10 תגובות לפוסט “כת? איזו כת?”

 1. ליאור הנר:

  אני, לעומת יואב, קיבלתי קומוניקט 3כבר פעמים, הפעם האחרונה הייתה הבוקר והיא כבר התייחסה לפרסום בNRG. באמת מפחיד הכוח שיחסי ציבור לא מבוקרים יכולים להשיג בשנייה. בתור מי שעובד בעיתון, אני לא חף מפשע, אבל זה מראה כמה צריך להיזהר במקצוע הזה.

 2. כRובי:

  רק לי דון לא שלח? אפילו ילד בן 13 כבר לא סופר אותי!
  עכשיו, פרנציפ, אני מוסר את כל רכושי הפיזי והרוחני לכת אחרת, ומשתעבד לגורו שלה עד זוב דם!

 3. עודד י.:

  מה שנחמד הוא שהפעם דון טרח לציין שהוא משתייך לכת, ברוב מכתבי ה”די לריטלין”, תביאו אור ואהבה השם המפורש נשמט באורח פלא.

  חוץ מזה אני לא מדבר עם ילדים ששמים עניבה בגיל 13. אםילו אם הם זוכרים לשים סמיילי בתוך הטקסט.

 4. רועי:

  צריך להרוג את כל הגינ’גים. וגם את כל הסיינטולוגים.

 5. יואב:

  אני חושב שלאחרונה הם גלויים יותר כי הסיינטולוגיה זוכה לאיזו הכרה זוחלת מצד הממסד, אז כבר אין להם ממה וממי להסתתר. כמו בסיפור הזה עם עיריית חיפה, או בכתבה שראיתי לא מזמן בערוץ 2 על שיתוף פעולה עם משרד החינוך, שהכניס את הסיינטולוגים לבתי הספר. לאף אחד כבר לא ממש אכפת. ואם משרד החינוך משלם להם, למה שכתב של נרג’ יטריד את עצמו בשאלות מהותיות על הסיינטולוגיה?

  בעיניי זה עוד איזה סמפטום מטריד למדינה שהולכת ונעלמת ולחברה שנשארת פרוצה ונתונה לחסדיהם של תמהונים עם כוח.

 6. One Of the Crowd:

  בדיוק השבוע פרסמו במוקומון בהוד השרון על כוונה של העיריה ליישם בתיכון שיטת לימוד שהיא חלק מתוכנית גמילה מסמים שנהגתה ע”י סייטנולוגים. וזה כתשלום לשותף קואליציוני ע”מ להעביר תקציב.
  הזוי, לא?
  אבל העיריה מצידה לא הכחישה והעבירה תגובה בנוסח “לא תפריעו לנו לקדם את החינוך בעיר”

 7. הבלונדינית הסודית:

  ואותי הטרידה העובדה שפתאום, בחלק בו הוא מסביר שמנסים לשכנע אותו שהוא לא מוותר למרות שמנסים לשכנע אותו שאין לו סיכוי, החליפו לילד את השם מדון לתום. הו הסימבוליקה.

 8. עידית:

  הו, כמה שכולכם תצטערו כשהחייזרים ישובו

 9. Mabu:

  עדיף כבר להאמין במפלצת הספגטי המעופפת.
  סיינטולוגיה זה כזה בולשיט.

 10. דני:

  יובל, תמחק בבקשה את התגובה של Mabu, היות והיא פוגעת ברגשותי כחסיד של מפלצת הספגטי המעופפת (מה”ה). להשוות עובדה בדוקה ומוכחת כמו מה”ה, שאף השתמרה בתרבות בצורה טעימה מאוד (זכר לרחמים שהיא הולכת להפגין כלפי הפחות טעימים מבין בני האדם) לסיפורי החייזרים של הסיינטולוגים היא מגוחכת. כן מצורפת תביעה על סך גוגולפלקס דולרים על עוגמת נפש.

הוספת תגובה משלך

תצוגה מקדימה: