תעלומת כדורי הקסם ע"ש סטיבן סיגל

טוב, אני מודה, זה מתחיל להרגיש כמו בעיה. אחרי שהעירו לי שרק חולה רוח ישים לב לכמות המפיקים בסרט של סטיבן סיגל, החלטתי לקחת את עצמי בידיים ולא לשים לב לפרטים שוליים בסרטים של סטיבן סיגל. אבל אז נתקלתי בתגלית שעשויה לשנות את פני מדע הפיזיקה כפי שאנחנו מכירים אותו ולא יכולתי להתעלם מכך.

בסרט "חצי מת", או כפי שהוא נודע במקור, Half Past Dead, יצירת מופת שקיבלה 4.5 כוכבים ב-IMDB  ולא היתה צריכה לקבל יותר מרבע משולש, משחק סטיבן סיגל איזה סוכן חשאי שנכנס לכלא אלקטרז (ברור) כדי לעשות שם משהו אבל אז חבורה של אנשים רעים פורצת לכלא כדי לתפוס מישהו כדי שהוא ייתן לה משהו וסטיבן סיגל מציל את המצב. אל תבקשו ממני עוד פרטים כי מעולם לא ראיתי את הסרט הזה מהתחלה ועד הסוף.

אבל אתמול, בזפזופ אקראי לגמרי נתקלתי בסצנה מופתית מתוך הסרט. בסצנה הזו, סיגל הבלתי חמוש (יש לו ידיים, בשביל מה הוא צריך אקדח) נמלט מאחד הפורצים שדווקא חמוש באקדח. הוא נותן לו בעיטה סטייל ברוס-לי אבל הפורץ מתאושש ורודף אחריו. סיגל מזנק דרך חלון והפורץ אחריו, יורה. אלא שאז משהו מוזר קורה. הנה זה לפניכם.

כמו שאפשר לראות, היורה מחזיק את האקדח ישר ויורה ישר. למרות שהוא מחזיק את האקדח ישר, כדורי האקדח שלו מתנפצים על השולחן שנמצא כחצי מטר מתחתיו ובאופן מפתיע כל זה קורה זמן ניכר לאחר שהם נורו מהאקדח. התייעצתי עם מומחים, פתחתי ספרים וחקרתי את הסוגיה לעומק אין לי אלא להסיק שהכדור בסרטים של סיגל טס קדימה ואז עשה רברס, מתרומם למעלה ונוחת במלוא הכוח למטה, על השולחן. הכדורים בסרטים של סטיבן סיגל הם כדורי פלא ואם זו לא תגלית מהמדרגה הראשונה, אל תקראו לי סטיבן. הוקינג.

עכשיו, אתם בטח שואלים למה אני רואה כל כך הרבה סרטים של סטיבן סיגל. ועל כך אענה: אין לי מושג! אבל אני חושב שאני זקוק לעזרה!

13 מחשבות על “תעלומת כדורי הקסם ע"ש סטיבן סיגל

 1. פפפףףףף, הוא יורה דרך החלון ולא במסגרת. רואים שהיית בממר"ם.
  חוץ מזה, בלינוקס זה לא היה קורה.

 2. הכדורים פוגעים בסטיבן סיגל, וניתזים מגופו הבלתי פגיע בזויות משתנות לפי קימורי גופו. הפרשי הזמן נובעים כמובן מהמרחק לפי נוסחאות פיזיקליות פשוטות ברמת כיתה ט'.

 3. נו, זה מה שקורה כשיש יותר מדי מפיקים, ופחות מדי חיילים.

  וחוץ מזה, הגולשים באתר "עין הדג" כבר עלו על הנוסחה: יש לבקר באידיוטומט לפני הצפייה בסרט, וכנראה ש vimeo לא מספק את השירות, מאחר שזה אתר של אינטליגנטים.

 4. כשטיילתי בארגנטינה גיליתי שיש חוקיות מסוימת בנסיעות האוטובוסים הארוכות ברחבי המדינה: ככל שהמסע מתקדם כך איכות הסרטים המוקרנים במהלך הנסיעה הולכת ופוחתת.
  בראשון הקרינו את "האביר האפל". בשישי כבר הגענו לסילבסטר סטלונה כמטפס הרים על קרחונים בגופיה. באוטובוס הלפני אחרון, לאיגואסו, הוקרן סרט בן 45 דקות שהיה למעשה סרט דוקומנטרי על הנושא המרתק "כך הכנו את הסנדביץ' שיוגש לכם בתום הסרט" (סתם שתי פרוסות לחם דלוח עם גבינה סינטטית וחתיכת נקניק לא מזוהה).
  תהינו מה יכול כבר להיות משעמם וגרוע יותר כדי לחגוג את נסיעתנו הבאה, בחזרה מהאיגואסו לבואנוס איירס, ומסתבר ששכחנו אפשרות אחת איומה: סטיבן סיגל. ובדיבוב לספרדית.

  כן, אחרי זה הבנו שחייבים לחזור לארץ, כי לא נוכל לעמוד (או לשבת ללא ניע שעתיים באוטובוס) בסרט גרוע מזה.

 5. נו באמת – זה די ברור. הכדורים נעים כל כך מהר שהם יוצרים וואקום באויר. הוואקום מתמלא מיד מה שיוצר גלי הדף מכל עברי מסלול התקדמות הכדורים. זה מה שגורם לכל הדברים בשולחן לעוף למעלה.
  זה פיזיקה פשוטה מיקום מקביל.

 6. זה אקדח משטרתי מיוחד עם פיצוי זוויתי. מיועד לשוטרים שמכוונים לרגליים ופוגעים בראש.

 7. ברור לגמרי שהתסריטים התבלבלו. ליורה היה תסריט אחד ולאיש האפקטים תסריט אחר. תחפש בסרט אחר של סיגל ותראה שיורים לכיוונו בזמן שהוא זוחל על הרצפה והקליעים ללא קשר פוגעים בחלונות מעליו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *