סרגל הכללים

אני לא מת על הז'אנר של בלוגרים שמחפש טעויות כתיב והגהה בטקסט. למעשה אני די סולד ממנו. כמי שהפיק ועדיין מפיק מאות, לעתים אלפי מלה ביום, אני מודע היטב לבעיות השכתוב שעשויות להתרחש בדרך (מה שמזכיר לי שבהזדמנות אני רוצה לכתוב פוסט שיוקדש לעם המשכתבים). ובכל זאת, צד היום את עיני טקסט שמעלה את השאלה – האם מישהו בכלל עובר על הטקסטים בטוש?

המדובר בטקסט של חבר טוב וקולגה, עודד חרמוני, שכותב טור המכונה "סיכום השבוע". וכך נכתב בטור (ההדגשות של הטעויות אינן במקור):

"בשלב זה אין פרטים רבים לגבי מהות ההסכם – ידוע כי גוגל תפיץ את טכנולוגיית הג'אוה של יצרנית שרתי המחשבים האמריקאית סאן באמצעות אפליקציות שיותאמו על מנוע החיפוש של החברה. סרגל הכללים של גוגל יוטמע בחבילת ה-open office של סאן. ואולם, ברור כי זו רק ההתחלה. אם גוגל וסאן יצליחו לנצל את יתרונותיהן ואת המותגים שלהן וליצור ולשווק תוכנת אופיס אינטרנטית במקום תוכנות המדף של מיקרוסופט, זה יהיה יכול להיות פצע ראשון גדול בחומה המבוצרת של האימפריה מסיאטל"

מה שמעלה שתי תהיות:
1. סיכום השבוע? ביום ראשון? כלומר, למה לא לסכם את השבוע ביום שלישי? אם כבר חתרנות אז עד הסוף.
2. סרגל הכללים? האמת, שם לא רע.

7 מחשבות על “סרגל הכללים

 1. אכן מעצבן.
  התחושה הכללית שלי היא כי מאז שדה מרקר לקחו את הארץ תחת חסותם הם גרמו לדילול הפיקוח על ההגהה ועל שגיאות הדפוס. אולי זו רק תחושה אישית או שמא רק אחרי ההשתלטות שמתי לב לכל הטעויות הנ"ל. כמו שכתבת טעות מזדמנת נסלחת, אבל כל יום למצוא טעויות ניסוח ושגיאות כתיב זה מקומם.
  זו אחת הסיבות לכך שמחר אקבל את העותק האחרון של הארץ במסגרת המנוי. ירידת הרמה שם שברה אותי.
  האם השתלטות דה מרקר הביאה לעזיבתך את המערכת?

 2. השגיאות דווקא נובעות מהעריכה של מהדורת הדפוס של הארץ ולא מהעריכה באתר עצמו, במקרה הזה. לפני ההשתלחויות אולי כדאי לבדוק קצת.

 3. ידידי הסגלגל (ארגמן זה סוג של סגול לא?), מי דיבר על האתר? מהדורת הדפוס של מוסף הכלכלה של "הארץ" נקראת דה-מרקר (עיין ערך "הטוש"). הטעות נמצאת במקור במהדורת הדפוס. אני סיפקתי לינק לאתר המשקף את הטעויות בדפוס רק כדי שלא תצטרך לרדת למכולת ולקנות עיתון כדי לראות על מה אני מדבר.
  לפני ההשתלחויות אולי כדאי לקרוא קצת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *