לתופף על תופי הטם-טם

אני לא חושב שיש מישהו בעולם שיכול לומר עליי שאני אוהב את מיקרוסופט. אבל אפילו לי יש גבולות. הכתיבה המשתלחת נגד מיקרוסופט הגיעה הבוקר לשיאים חדשים עם הטקסט הזה של "הגולשת הקטנה".
גם אם הטיעונים נכונים (ורק חלקם נכונים) הם הולכים לאיבוד ברטוריקה המתלהמת שכאילו מתופפת על תופי הטם-טם כדי להזמין את כל שונאי מיקרוסופט באשר הם: בואו וקראו טקסט שתמיד רציתם לכתוב אבל אף פעם לא יכולתם.
התיפופים האלו עושים לי חור בראש. זו דוגמה קלאסית לטקסט שמשיג בדיוק את ההפך את מה שרצה להשיג; פתאום מיקרוסופט לא נראית כזאת מפלצת בהשוואה למי שכותב עליה בכזו שנאה.

33 מחשבות על “לתופף על תופי הטם-טם

 1. אני חושב שהכותבת צריכה לשמור את הטקסט, ולפרסם אותו שוב בעוד מספר שנים, כשהיא מחליפה בין השם "מיקרוסופט" ל"גוגל".

 2. 1. זה שנכנסים באגרסיביות באמא של גיל בייטס לא אומר שלא מגיע לו.
  2. זה שנכנסים בגב' באלמר לא מוציא מכל אפשרות שניכנס בגב' פייג' בעתיד כשיבוא לנו הצורך.
  3. נכון, הטקסט קצת רגשני ומתלהם, אבל בואו נחזור כולנו לפרופורציה: מדובר בחברה עיסקית שתכליתה היחידה היא לרוקן את כיסינו, לא בילדה מבוישת וגמלונית מכיתה ג' המעוררת רגשי רחמים וחמלה.

  כן כן רבותי (ורוטר היקר) מדובר במונופול מהסוג הגרוע ביותר: גלובלי, דורסני, חסר עכבות, מעכב התפתחות טכנולוגית ככל שניתן, והגרוע מכל: הרבה אנשים לא מבינים עד כמה הוא מונופול כי הוא מסתתר מאחורי הרבה מילים יפות ותמונות של עננים וגבעות ירוקות.

 3. מר בועזק'ה היקר, הכל נכון רק שאת אותם הדברים אפשר לומר כמעט על כל קונצרן אמריקאי. נכון שלמיקרוסופט יש כמה תכונות שמייחדות אותה מכל שאר החברות, ועדיין מדובר בחברה קפיטליסטית שהשורה התחתונה נמצאת בראש מעייניה. אתה חושב שגוגל לא כזו? סאן לא כזו? אל תהיה תמים. אני הראשון לנקנק את מיקרוסופט כאשר מגיע לה אבל להפוך אותה לשטן זה פשוט ילדותי.

 4. כן, אבל אף קונצרן אמריקאי לא הזיק לחיים היומיומיים שלי במידה כל כך בולטת לעין ומרגיזה.
  בוודאי שגוגל וסאן הם חברות קפיטליסטיות שהשורה וכו', אבל הנקודה היא שאין להם עדיין את הכוח להיות מונופול כמו מיקרוסופט ועל כן מצווה עלינו לעודד אותן ככל שניתן.
  כאשר הם יהפכו למיקרוסופט השניה, תהיה בטוח שנעמוד ברשימת אלה שייכנסו בגב' פייג' ובגב' ברין.

 5. חביבי – הזיק לך? אל תשתמש. חלאס עם הבכיינות. חוץ מאשר "חלונות" שאין לה אלטרנטיבה פשוטה וידידותית (למרות שכל חברי בקהיליית הלינוקס יתחילו לצרוח עכשיו) יש חלופה לכל תוכנה של מיקרוסופט. מישהו מחייב אותך להשתמש באופיס? במסנג'ר? באווטלוק? יש מספיק חלופות ורובן הגדול והטוב בחינם.
  מיקרוסופט היא חברה רוצה חיים ולכן עושה הכל כדי למעוך אותך כדי להוציא ממך כסף. כמוה יש עשרות אם לא מאות חברות.
  having said that אני חוזר ומדגיש שלמיקרוסופט יש מעמד מיוחד בעולם מעצם היותה שולטת על המחשב ולכן צריך לנקנק אותה באופן מיוחד כאשר מגיע לה. אבל לא מטקסטים דוגמת זה שלמעלה תבוא הישועה. נהפוך הוא.

 6. סליחה יובליקו אוהב אותך אבל 15 שנות מונופול עירפלו חושיך –

  1. האין בחירה. במקום העבודה שלי אין לי ברירה מכריחים אותי להשתמש בתוכנה של מיקרוסופט. ההשתלטות של הענק מרדמנוד על הדסקטופ של מאות מיליוני מחשבים משרדיים ברחבי העולם היא מזעזעזת. חולנית. לא מבין? נסה לדמיין עולם שיש בו מכונית אחת. מקרר מסוג אחד. טלוויזיה מדגם יחיד. של AIWA. עשרים ושניים אינטש. נשמע "פשוט וידידותי"?? משום מה בעולם המחשבים זה בסדר שיש רק יצרן אחד. הבחירה היא האמא של התחרותיות. וכאן פשוט אין בחירה – הם חיסלו את כל השאר.

  2. הזלזול. מונופוליזם מוביל לזלזול בלקוח – "זה מה שיש" זו תשובה מקובלת רק אצל מונופולים שבעים. ולפעמים באמת מדובר בשטויות שעל הזין שלהם לתקן (כמו למשל: למה לא לעשות שבשורת הכתובת בדפדפן המעבר יהיה אוטומטית לאנגלית? מה יש כתבת שם משהו בעברית ב-10 שנים האחרונות?);

  עובר דרך עצלנות (כמו למשל: אי עידכון דפדפן אקספלורר – פיסת התוכנה הכי חשובה של ה-20 שנה האחרונות. בינינו, למה להתאמץ מה יש לעדכן – אופס בוא נגנוב כמה רעיונות ממוזילה);

  וזה נגמר בדברים על גבול הפלילי שעליהם חברות יותר חלשות כבר מזמן היו חוטפות הגבלים עיסקיים מפה ועד להודעה חדשה (כמו למשל: איך מכריחים את הלקוחות המטומטמים לקנות אופיס חדש כל שנה עם כפתורים יותר טובים? נעשה ככה שוורד 98 לא קורא מסמכים של וורד 2000, חהחה חה פראיירים םשוט לא נגמרים).

  הערת ביניים: לפעמים אני מנסה לחשוב על מה החברה הזאת מעסיקה עשרות אלפי מהנדסים. לא מצליח להבין. מה הם עושים שם כל היום? משחקים באולינג?

  3. האלטרנטיבה. וכאן אני עובד מעובדות להשערות, אני משוכנע שאם מיקרוסופט היו נעצרים בשלב הרבה יותר מוקדם, המחשב האישי היה נראה ועובד הרבה יותר טוב ובצורה הרבה יותר מגוונת נאשר הוא נראה היום.

 7. בועזק'ה על רוב הטענות שלך אין לי בכלל מחלוקת. מיקרוסופט היא מונופול, היא גדולה מדי, היא חזקה מדי, היא עם עבר פלילי והיא ממש לא נחמדה.
  בהערת אגב אומר שזה שמקום העבודה שלך מחייב אותך להשתמש באופיס לא אומר שאין חלופה לאופיס. זה מקום העבודה הדפוק שלך שבחר להשתמש באופיס – זה לא אומר שאין אפשרויות אחרות. אין בעולם הזה מכונית אחת – יש בה הרבה מכוניות. נכון, כדי לבחור במכונית השניה צריך לשלם מחיר של נוחות אבל לומר שאין אפשרות זה פשוט לא נכון (ובהערת אגב שבתוך הערת אגב אומר שזו אחת הסיבות שמיקרוסופט כל כך חזקה – כולם בטוחים שאין בילתה).
  ועדיין אני סבור שטקסטים דוגמת זה שהפניתי אליו עושים את העבודה ההפוכה. הריר והקצף על השפתיים של הכותבת לא עוזרים לאף אחד ולא מקדמים שום אג'נדה חוץ מאשר אלימות וברוטאליות.

 8. סלח לי, דרור, אבל אתה מקשקש בביצים.

  אם זה היה אפשרי אצלך, המשפט הבא היה מופיע בפרנקריהל 45 פונקט:

  מיקרוסופט היא חברה פושעת שנוקטת אמצעים עבריינים כאיסטרטגיה עסקית, מאז ומעולם.
  את זה לא קבעה הכותבת במאמר עליו אתה מדבר,
  אלא כל בתי המשפט, במאות ואלפי משפטים נגד מיקרוסופט,
  לאורך כל השנים.

  כנראה שהצמדותך לתלוש החודשי,
  דרור,
  הקהתה משמעותית את האינטגריטי שלך,
  במקצועך שאמון על הגנת המשתמשים והצרכנים
  שעומדים חסרי אונים
  נגד מתקפה משולבת, פסיכוטית וסדיסטית
  של ענקי מדיה,
  שרומסים כל חוק קניין שידוע לאנושות זה מליון שנה לערך,
  כל חוק פרטיות וכל חוק האזנה,
  ברשות ובסמכות.
  ולא רק זה,
  משטרה פרטית משל עצמם הם הקימו לצורך העניין,
  וצבא פרקליטים ענקי של מוציאים להורג.

  בקיצור, דרור,
  נראה כאילו הגעת להחלטה,
  שמאיתנו לא ייצא לך חייר,
  ועדיף לך ללקק אחורים ענקיים
  לך תדע,
  אולי אפילו יזרקו לך איזה עצם,
  פה איזו ועידה בלאס-ווגאס פלוס אקספנסס,
  שמה איזו תוכנה מחלואה חינם,
  כמו שרק ענקים ידעים לפנק.

 9. רגע רגע רגע!!!!!!!!!!!!!!![
  יש ועידה בלאס וגאס עם אקספנסס????
  למה החמודים האלה בחברה המגניבה הזאת מיקרוסופט לא הודיעו לי באיזה אימייל לאאוטלוק אקספרס שלי? או בהודעה להוטמייל המשובח והידידותי? או במסרון למחשב כף היד שלי שעובד עם מערכת הפעלה פשוט מצוינת, חלונות CE (או משהו כזה). גדולים החברה הזאת מיקרוספוט גדולים אני אומר לך.

 10. פשששש….

  אהמ.
  שעה וחצי נתנו לתגובה – אין קול ואין עונה.
  שתיקה נוגה.

  אגב, דרור,
  איך היה הטיול לירדן, כיף, מה? 🙂

  ומי שילם על הכרטיס?
  והאירוח, מי שילם?
  ומי הזמין?

  אה-אה.

 11. זעם בדרכים: אם לא היית פה הייתי צריך להמציא אותך.
  תצטרף לגולשת הקטנה (אם אתה לא הגולשת הקטנה בעצמך) ולאחד לשעבר. יש לידם מספיק מקום בקרב השונאים, המגדפים והיורקים. רק קח מגבת: יש לך קצף על השפתיים.

 12. שינאה?

  נאמר בתצהיר תחת שבועה בבית משפט,
  שבאלמר זרק כיסא על עובד, ואמר:
  אני אזיין את גוגל ואקבור אותה,
  כפי שזיינתי אותה בעבר.

  אז מי פה מלא בשינאה?

  נתת תשובה חמקנית ולא עניינית לשאלה מאוד-מאוד מהותית,
  את האמת, לא ציפיתי ממך למשהו אחר,
  אבל אתה עתיד לתת את הדין לפני הקוראים שנשארו לך,
  וסכור –
  אף פעם לא מאוחר בשבילך לחזור להארץ 🙂

 13. תגיד יובליקו מאיפה הסתפח אליך שובל "המעריצים" הזה?
  לא באמת, אני חושב שזה נושא שראוי לדון בו.
  כי אני מכיר אותך (קצת), וחוץ מהפה המלוכלך שלך מידותיך הטובות ידועות בארץ כולה. אז את מי הספקת לעצבן כל כך בימיך הקצרים? באמת זה משונה.

  אולי תזהה בפני את כל הזועמים האלה?

 14. מדיניות מיקרוסופט כלפי אירגונים היא בדיוק מה שמעורר את הזעם. כל מה שאירגון של 100 תחנוןת ומעלה צריך בשביל לקבל הנחה של 50% זה לעבור ללינוקס ולפרסם על זה הודעה ב YNet – קודם יפזרו אמירות שגובלות בהודעת דיבה, אח"כ יאיימו עליו בתביעות על ענייני רישוי שלא היו ולא נבראו, ובסוף פתאום יציעו דיל הסטרי.
  את זה יכולה לעשות רק חברה עם המון מזומנים בקופה, את זה עושה אותה חברה.
  מיקרוסופט מזכירה לי את ש"ס – נבנית על בורות של מנהלים ומשתמשים, מתקדמת באמצעים פליליים, מושחתת לפני ולפנים, מענה עניים ומאור לעשירים.

 15. בועזק'ה (וגם האחרים) אני מציע לך לפתוח היום (יום שלישי) את "ממון" של ידיעות אחרונות. תגלה שם טקסט שאולי יעניין אותך.
  ולגבי "הזועמים"? שמע, מספיק שתעצבן במהלך חייך בנאדם אחד כדי שהוא יטנף עליך בשלל שמות וכינויים. לא נורא. כל עוד אתה פה, אני רגוע.

 16. דרור,

  מיקרוסופט היא מונופול. ומונופול לא תמיד עושה דברים רעים (לתנובה יש מדי פעם מוצרים טובים, בבנק שלי יש פקידה סקסית חבל על הזמן) אבל תמיד – תמיד תמיד תמיד – מונופול הוא רע לצרכן (שיעור ראשון במבוא לכלכלה).

  הבעייה של הכתבה היא שהיא לא מתייחדת ליתרונות ולחסרונות של המודל שמציעה גוגל – בנושא אבטחת המידע, פרטיות המידע וכדומה – משהוא בסגנון "אנחנו טובים, תסמוך עלינו".

  אבל שוב – מונופול רע לצרכן… זה כמו להיות באי בודד עם אישה אחת שנגוע בעגבת וגם מחזיקה במלאי האנטיביוטיקה – כן יש גם רגעים של חסד אבל…

  על מונופולים (או עגבת)

  http://www.pridezine.com/content/GayMed.asp?id=2012&fromCat=5&fromScat=86

 17. אין לנו בכלל שום ויכוח.
  וזה מה שחבל בכל הדיון כאן. הרי אין מישהו שיכול לטעון שאני אוהב את מיקרוסופט. אני כותב נגדם כבר 6-7 שנים. לא מחמיץ הזדמנות להכניס להם. הויכוח הוא לא אם מיקרוסופט טובה ליהודים או רעה ליהודים. היא *רוב הזמן* (לא תמיד) רעה ליהודים. השאלה איך כותבים את זה. הויכוח הוא על הסגנון. לטעמי הסגנון כפי שהוצג בטקסט שקישרתי אליו עושה שירות דב למטרה.

 18. דרור, דרור

  במדינה בה תרבות הויכוח הוזנתה (זנתה? איפה אבשלום כשצריך אותו) בתוכניות כמו פופוליטיקה ומשעל חם ותוכניות ה-"יש עם מי לדבר" ו"זהבי עצבני" (מצטער לא הייתי בישראל כבר הרבה זמן ושמות התוכניות לא שגורות בפי) – הכתבה לצערי תואמת את המבוקש. והרי דוכן סושי משובח לא יביא פרנסה בשוק הכרמל אלא אם יעשה מתהמורפוזה מסושי לפלאפל ושווארמה עם עמבה.

  הייתי אומר תן זמן וסגנון הכתיבה יתעדן…אחרי הכל מה יש לנו (ליהודים) אם לא תקווה?

  שנה טובה, חתימה טובה, גמר חתימה טובה וכל שאר הברכות התקופתיות.

 19. היה נדמה לי או שבאחת התגובות הקודמות שלך כאן צירפת אותי לקהל המגדפים השונאים והיורקים לצד פעם בדרכים והגולשת הקטינה? אותי ? ככה? ככה???? אותי? שמעלה לך את התעבורה בבלוג באיזה 300% אחוז ביום טוב? אותי שכותב רק דברי טעם וחוכמה? אותי שחשפתי בפניך לראשונה את המזימה מאחורי השתלטות מיקרוסופט ושות' על העולם? אני?

 20. חחחחח
  אתה מתוק אתה.
  אתה הרי יודע שאין מישהו בעולם שאני אוהב יותר ממך.
  חוץ מאשר את אשתי.
  והבנות שלי.
  ואמא שלי
  וסבא שלי
  והרופא שיניים שלי
  והירקן
  ונהג האוטובוס
  והאיש שהולך ברחוב ומפצח גרעינים באבן גבירול
  וזאתי שהיתה לפניי בתור לקולנוע
  ושני הספרדים שבפגשתי באטלנטה
  ושני האטלנטים שפגשתי בספרדיה
  והבריטים
  והאוסטרלים
  והצבים
  והשפנים
  והכלניות
  והחרציות
  ורוטב בולונז
  ואורגנו
  ופיצות ממש ממש דקות
  ומזגנים
  ועכברים אלחוטיים
  וגם מקלדות

  מממ אבל חוץ מהם – אתה הדבר שאני הכי אוהב בעולם

  מת עליך בועזק'ה

 21. קראתי את המאמר שלך.
  1. כנראה (לא סגור סופית) שאתה באמת כותב בידיעות ולא עבדת עלי.
  2. המאמר סבבה. אפילו אשתי אמרה (והיא בהייטק, לא דפרית כמוני)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *