TOP 5

"רואה שחורות" פרסם בבלוג שלו רשימה של חמשת סדרות הטלוויזיה הכי טובות בכל הזמנים (לדעתו) וזאת בעקבות עצה שנתנה לו סבתו: "אם אין לך על מה לכתוב בבלוג, תייצר רשימה של חמשת ה—- הכי טובים/טובות בכל הזמנים".
בעוד שנימוקיו רבים ומרתקים, אני חולק על בחירותיו.
אי לכך ובהתאם לזאת הנה רשימה משלי של חמשת סדרות הטלוויזיה הטובות ביותר של כל הזמנים:

5. הסימפסונים
4. המלון של פולטי
3. הבית הלבן
2. סיינפלד
1. הסופרנוס

כן? מה יש לכם לומר?

31 מחשבות על “TOP 5

 1. חברים? אההההה לכלוך בגדול.
  SNL סדרה טובה אבל אמריקאית לחלוטין וכמעט ולא ניתן להיחשף אליה בישראל.
  סאות'פארק גם סדרה מע-ולה אבל לא נכנסת לחמישייה לצערי.

 2. הסדרה הטובה ביותר בעולם כולו היא "דאונטאון", מהמצוירות של MTV. הגיבור הוא אלכס, ניו-יורקי מופנם שעובד בחנות צילום ומאוהב במד"בניקית גותית. אחותו צ'אקה היא פקאצה לא-קטנה וקלאברית מעצבנת. לחברה הכי טובה שלו, ג'ן, יש פה ג'ורה ובעיית גישה שגרמה לי להתאהב בה מייד. ויש גם את goat, מטאל-הד שיכור ומשעשע.

  נא להוריד מהציפור הכחולה הקרובה לביתכם. קשה למצוא, אני יודעת. לי יש רק 5 פרקים.

 3. הבחירות כולן משובחות, רק רציתי להוסיף (בלי סדר מיוחד) את מנהרת הזמן, אוז, בלשים בלילה, מישהו מטפל בך וסטיב אוסטין- האיש ששווה מיליונים (הוא אכן שווה כל גרוש).

 4. איך שחכנו סדרות כמו המופע של לארי סנדרס , חשיפה לצפון , המשרד וכל דרמה קומית שיצאה מבריטניה?

  בבקשר ל SNL האמריקאית גם בארץ היו נסיונות לחקות אותה גם בערוץ 2 וגם בערוץ 10 (בערוץ 10 זה היה איך שהערוץ עלה קראו לזה עם ישראל חי וזה כמובן לא שרד שם את הפרק הראשון)

 5. אכן מוסיף ו-Gyuval בחירות ראויות אבל אל תשכחו שמדובר בחמשת הסדרות הטובות. זה לא חוכמה לזרוק רשימה של סדרות – בחרו רק 5. רק 5. בבקשה. אני ממתין.

  רואה שחורות – אני מחכה בציפיה דרוכה.

 6. יובל- אבל זה כ ל – כ ך קשה. הנה, פתאום הזכירו פה את חשיפה לצפון המדהימה, שמשום שכחתי לגמרי.
  אני אנסה. אני רק רוצה (אם יורשה לי) לחלק את זה לסדרות ישראליות וסדרות מחו"ל:

  ישראל:

  5. הפוך
  4. פלורנטין
  3. זינזנה
  2. אהבה זה כואב*
  1. מ.ק. 22

  אני רק צריך לציין שקרובים קרובים כמעט נכנסה לרשימה, ושהסידרה חדר מלחמה הגיע למקום ה-548 (מקום אחד אחרי משפחת עזני ואחד לפני סטרייט ולעניין).

  סדרות מחו"ל:

  5. אוז
  4. סאות'פארק
  3. משפחת סימפסון
  2. סיינפלד
  1. חשיפה לצפון

  קשה, קשה…

  צ.ל: סקס והעיר הגדולה כמעט נכנסה לרשימה*

  *הכותב אינו הומו.

 7. אני חייב להגן פה על "המפצח" שהזכרתי ברשימה שלי. מי, מי יכול עליה? רק הניגוד של לראות את הקומיקאי רובי קולטריין בתפקיד הפסיכיאטר הפסיכי, השיכור, המהמר והמעשן בשרשרת כבר מספיק. הוא כל כך מריר שהוא חייב להעליב גם את מי שהוא לא רוצה להעליב.
  עניין נוסף: הרבה מהסדרות שהוזכרו כאן – זקנתן מביישת את נעוריהן. לדוגמה: הסימפסונים, סאות'פארק, פלורנטין. גם חשיפה לצפון התחילה מצוין והלכה ושקעה. ואת סיינפלד אף פעם לא אהבתי*, כנ"ל אוז*.
  מוסיף: מהערתך אני מבין שסדרות מעולות כמו "שבט כהן", "צימרים", "איצ'ה" וכמובן להיט הקאלט "ג'וני" הגיעו למקום גבוה יותר מאשר "חדר מלחמה"? טוב, אני חוזר בי בעניין "צימרים". בכל זאת, גלית גוטמן.
  באופן כללי, אם יורשה לי, אנו נמצאים בתקופה טובה מאוד לטלויזיה (האמריקאית). יהיו גם מי שירחיקו לכת ויאמרו שסדרות כמו "אבודים" מציבות את הטלויזיה ברמה אומנותית גבוהה יותר מאשר הקולנוע ההוליוודי העכשווי. אם מתעלמים מכמויות הזבל שנשפך בתוכניות הריאליטי – אפשר אפילו לדמיין שזה נכון.

  * הכותב אינו שפוי.

 8. אני לא מסכים איתך ידידי הרואה. אני לא חושב שהסימפסונים נחלשים. אולי קצת, אבל בטח לא מביישים את נעוריהן. את סאות'פארק אני פחות רואה ולכן לא יכול להביע דעה, כנ"ל לגבי פלורנטין.

  מוסיף – אכן אוז היא מועמדת ראויה ופתאום נזכרתי בעוד סדרה שהייתי מכניס לחמישיה אולי על חשבון הבית הלבן – בלוז לכחולי המדים. ולו רק בגלל הנעימה בהתחלה. זו סדרה שאני מסוגל לראות במשך שנים ולא להשתעמם. קלאסיקה.

 9. The west wing was great while Sorkin wrote it, after he left it lost its edge.
  Huff should be considered as well high in the list although it is still to new.

  And yes something good happening in the American TV thanks to the cable channels (HBO, Show etc.)

 10. כשרואים פרק מהעונות האחרונות של הסימפסונס, בהחלט נהנים. הכתיבה סבירה, בדיחות האמריקאנה משעשעות, והעקיצות הסאטיריות פוגעות במטרה. אבל אם משווים לפרק מהעונות הראשונות, התמונה מתבהרת: בכל פרק היו להם שתי עלילות ראשיות ועוד שלוש משניות, כל שורה שניה היא פאנצ'ליין, והכל עמוס איזכורים ורמזים עד שצריך לראות כל פרק 3-4 פעמים כדי להבחין בכולם. אני חס וחלילה לא מאשים: מי לעזאזל מסוגל להתמיד בזה במשך 17 עונות?! במקום זה, היה צריך לתת למאט גרינינג להמשיך את פיוצ'רמה. אמנם פחות טובה מהסימפסונס, אבל לפחות משהו חדש ומרענן.
  ואם אנחנו כבר כאן, הרשו לי להמליץ לכולכם על סדרה בעלת השם המלבב "בולשיט" המשודרת בערוץ Showtime. צמד הקוסמים פן וטלר שוחטים שם פרות קדושות בסיטונות, והם הצליחו להפתיע גם אותי (ואני, כידוע, רואה שחורות). הפרק בו הם מוכיחים שמיחזור אינו תורם לאיכות הסביבה כלל הותיר אותי המום. להשיג אצל הפרד הקרוב לביתכם.
  http://www.tv.com/penn-and-teller-bullshit!/show/17579/summary.html

 11. רואה שחורות- כל הסדרות שהזכרת אכן נמצאות כמה וכמה מקומות מעל חדר מלחמה. גם "צימרים". דווקא בגלל גלית גוטמן*. אם אני לא טועה לפיד האב ולפיד הבן כתבו את שבט כהן, לא?

  * זה לא נכון. אם יגלו יום אחד שלבור שמכונה "סדרות ישראליות גרועות" יש תחתית- שם תנוח הסדרה הזאת. סתם רציתי להבהיר שאני לא הומו.

 12. 5. המלון של פולטי (בגלל הדמויות הגאוניות)
  4. אוז (כי לא הייתה עוד סידרה שמסוגלת לגרום לכ"כ הרבה נדודי שינה)
  3.סיינפלד (הסידרה שלקחה את חוקי הסיטקום וניפצה אותם לרסיסים)
  2. טווין פיקס (בגלל המוח המעוות-מצחיק-מתוק של דיוויד לינץ')
  1. הסופרנוס (בגלל שהיא האנטי חומר של המיין סטרים הטלוויזיוני האמריקאי: איטית, מהורהרת, ובעיקר נותנת לך להבין לבד ולהשלים בראש חלק מהעלילה ולא מלעיטה אותך בכפית של טיפה של מוסר השכל שנותרה בתחתית המיכל)

 13. אני רוצה לחזק את מעמדו של המפצח כאחת הסדרות המעולות בכל הזמנים – מותחת, מרגשת ומטלטלת. אף סדרת פשע/בלש/משטרה לא הצליחה להתקרב אליה לדעתי. (אם כי גם היא אבדה משהו בעונה השנייה אחרי שהתסריטאי של הסדרה הוחלף).

  אם מותר לכלול מיני-סדרות (כמו מלאכים באמריקה, אחים לנשק וכו'), אז הבלש המזמר היא יצירת המופת הטלוויזיונית הנפלאה ביותר שראיתי מעודי. מי שלא ראה – צפייה חובה.

  חוץ מזה, אם מזכירים את המלון של פולטי המצוינת חייבים לציין לטובה גם את הקרקס המעופף של מונטי פייטון, שהיתה אבן דרך בקומדיה הטלוויזיונית, אשר שברה את כל המוסכמות ושינתה את פני הקומדיה בכלל. וגם את Blackadder הפתן השחור המבריקה עם רואן אטקינסון (שאמנם לא נכנסת אצלי לחמישיה הפותחת אבל מתקרבת מאד).

 14. הבית הלבן סדרה מעולה, אבל לא מגיע לה להיות ב-5 בגלל שהיא יותר מדי צדקנית ופחות מדי ריאליסטית. כתחליף – אני מציע את "רצח מאדום לשחור" (H:LOTS).

  בין הסדרות הישראליות חסרה הטובה ביותר – "תיק סגור" כמובן (שהיא באיזשהו אופן H:LOTS הישראלית)

 15. הלו, זה טלויזיה פה. שם המשחק הוא לא ריאליזם, אלא אסקפיזם. אני לא רוצה לראות את פאקינג ג'ורג' בוש אוכל פאקינג טי-בון לארוחת צהריים ומקנח בכוסית ג'ק דניאלס*. אני רוצה לראות איך זה היה אמור להיות אם לפוליטיקאים היה אשכרה אכפת מהאזרחים הדפוקים שבחרו בהם. מבחינות מסוימות, "הבית הלבן" היא סדרת מדע בדיוני.

  * בעניין ג'ק דניאלס – חרם!!!!!!1. ראו:
  http://food.walla.co.il/?w=//795615

 16. אוז, סיינפלד, הסופרנוס, סאות'פארק, הסימפסונים. לא בהכרח בסדר הזה.
  אני נוטה לזלזל באנשים שאוהבים את באפי או את חברים. מתאים לאמריקאים.
  לגבי הסדרות הישראליות – נורא אהבתי סדרה שהושמצה מכל כיוון אפשרי.
  לא אכפת לי שזה חיקוי של סיינפלד או של השד יודע מה, לדעתי רוב הקוטלים לא ראו יותר מפרק אחד. (וגם מסיינפלד לא נהנים בהתחלה. לוקח 4-5 פרקים להתחבר).
  פאזל.

 17. אוהוהו, עכשיו הסתבכת איתי. לא סתם אמרתי שבאפי היא הסדרה הכי טובה אי פעם. מן הסתם זה עניין של טעם, ויש סדרות אחרות שטובות ממנה במספר תחומים. אבל המוצר הכולל מתעלה על הכל: ערבוב בין ז'אנרים, רבדים גלויים וסמויים, ביקורת חברתית, והיותה חתרנית ושמרנית בעת ובעונה אחת. רק לדוגמה בעניין זה: בחתרנות – מערכת היחסים המוצלחת ביותר המתוארת בסדרה היא חד-מינית, ואין בסדרה כלל משפחות מתפקדות. בשמרנות – באופן עקבי, כאשר דמות בסדרה שותה משקה אלכוהולי, היא נענשת חמורות. עדיין חושב שזה מתאים לאמריקאים, שאוהבים משפחות מושלמות וגיבורים לוגמי-ויסקי?
  ועכשיו בהפוכה: גם אני חושב שפאזל הושמצה על לא עוול בכפה. לא הייתי מכניס אותה לרשימת 5 הסדרות הטובות ביותר, אבל היא היתה סבירה בהחלט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *