גייטס: סיכום אירוע

אבטחה: ביום הראיונות עם התקשורת הסתובבו עשרות (לא מגזים) מאבטחים במסדרונות. פסיכי לגמרי.

זמן: כל דקה עם גייטס נמדדת. בחלקיקי שניה.

תשומת לב: תשומת הלב הניהולית שנדרשה ממיקרוסופט ישראל לביקור הזה היא פשוט חסרת פרופורציה. נראה היה שכל החברה לא עושה כלום וכולם מתכוננים לביקור המלכותי. עכשיו אולי הם יחזרו לעבוד.

סוודרים: תמיד צוחקים על הלבוש של גייטס ואיך הוא מסתובב עם סוודרים. בביקור הזה הוא הוכיח שכאשר הוא רוצה לבוא עם חליפה שעולה יותר מהמשכורת השנתית שלי, הוא יכול.

שפה: אולם של יותר מ-2,000 ישראלים, ממלא מקום ראש הממשלה ושר האוצר ושר התמ"ת (כולם אותו אחד) עולה לדבר. בקהל יש בנאדם אחד (1) שלא יודע עברית. מה עושה אולמרט? מדבר במשך 20 דקות באנגלית. האם אי אפשר היה להצמיד לגייטס אוזניות עם תרגום סימולטני? מה זו ההתקפלות הזו של השפה העברית בפני הגביר מאמריקה?

צנון: אני (ולא רק אני) טענתי שגייטס הוא אנטיפת. אבל בביקור הזה הוא התגלה כפחות צנוני ממה ששערתי. אפילו חייכן. אפילו סימפטי.

מזון: באירועים של מיקרוסופט כמעט אף פעם אין אוכל. יש כל מיני נישנושים אבל אין אוכל. בסוף ההרצאה של גייטס נורו אלפי אנשים אל מגרשי החנייה ולתוך פקקים אדירים כשהם מתים מרעב. מתים!

ההרצאה: משמימה. אין מלה אחרת. כאילו נבחרה מאוסף ההרצאות המשעממות ביותר של גייטס.

עיתוי: אין שום סיבה אמיתית לעיתוי הביקור של גייטס. בניגוד מוחלט למה שניסו לטעון פה ושם, הסיבה לעיתוי הביקור היא שזה פשוט התאפשר לאחר שנים שמיקרוסופט ישראל לוחצת. וזו גם היתה חלק מהבעיה: לא היתה בשורה, לא היה אופק טכנולוגי ברור להתייחס אליו (ויסטה ואופיס 12 עדיין רחוקים מדי). לא שמיקרוסופט ישראל היתה צריכה לבטל את הביקור בשל כך, אבל זו היתה חלק מהבעיה.

דיכאון: די מדכא לפגוש את גייטס. אם לא היית יודע שזה הוא היית בטוח שמדובר בסוכן מכירות, סמנכ"ל פיתוח או מקסימום מנכ"ל של חברה שמחזור המכירות השנתי שלה הוא 20 מיליון דולר. אבל אתה יודע שזה הוא ואתה יודע מה הוא וכמה הוא שווה ואתה מבין שאתה בחיים לא תגרד אותו. זה מדכא.

15 מחשבות על “גייטס: סיכום אירוע

  1. שכחת לכתוב שהיה שם קר ברמות מטורפות. הייתי יכול להיעזר באיזה סוודר בילגייטסי (ובארוחת צהריים ראויה, בהחלט).

  2. מוסיף, זה בסדר. לא כולם היו. יש דברים שגם בשביל גייטס לא מתפשרים עליהם. כמו להגיע מהדרום הרחוק למרכז בשעה הלא שפויה 8. אז נאלצים לוותר ומגיעים ב-1, שהכל כבר נגמר. לא נורא. כמו שדרור אמר, גם לא היה אוכל, אז מה זה בכלל שווה.

    ועם כל הכבוד לביקור המכובד, אני רואה אותו כמעליב. תודה גייטס באמת שעשית לנו טובה והקדשת כמה שעות אלינו. זה לא שלא היית פה מעולם ואפילו המנכ"ל שלך הזיז את עצמו לאיזה כנס Tech-ED, וזה לא שנציגות מיקרוסופט בישראל היא מהמובילות בעולם ובכלל, ישראל היא מרכז היי-טק לא קטן. אז באמת תודה על הכמה שעות הבודדות האלה לאחר כל כך הרבה שנים.
    אני חושב שמגיע לנו יותר. אבל אולי עדיף מאשר כלום.

  3. חבל שלא עברתם ואמרתם שלום. עמדנו בחוץ עם השלטים ("עם חופשי, תוכנה חופשית" וכאלו). בסוף עבר רק ההוא מנענע שקיבל מכות, לא זוכרת את השם שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *