צביעות

התובע של עיריית לוס-אנג'לס החליט לתבוע את מפתחת המשחקים Rockstar שאחראית על פיתוח משחק המופת GTA. הסיבה: משחק הסקס שהוחבא בתוך המשחק "סן-אנדראס". העילה לתביעה: החברה אחראית על הצהרות כוזבות בעת שיווק המשחק.

לפני חצי שנה כתבתי על הפרשה הזו.

GTA הוא אחד ממשחקי הווידאו האלימים ביותר שנתקלתי בהם. השחקן שעושה את דרכו בעולם הפשע והמאפיה, רוצח, הורג, מקפח, מרטש, דורס, יורה, שודד, משמיד, שורף, מנתץ, שובר, גורס, רומס, חובט, טוחן, חותך, כורת, מפוצץ, מרסק, משחית, מדביר, מכחיד, קוטל, עוקר וטובח בכל מה שנקרה בדרכו יהיו אלו מכוניות, חנויות, אנשים, ילדים, נשים, זקנים, כבישים או כבשים. הדם ניתז לכל עבר, השפה הגסה ברוטאלית והרובים יורים ללא הפסקה.

עכשיו הצביעות האמריקאית מגיעה לשיאה. אף אחד לא תובע את Rockstar בגלל שהמשחק שלה הוא אולטרה-אלים. לא, זה בסדר במדינה שבה אפשר לקנות אקדחים ב-K-mart. הבעיה היחידה היא שיש איזשהו טלאי שכאשר משתמשים בו מגיעים לאיזו סצינת סקס חבויה שבה רואים שני אנשים מבוגרים מקיימים יחסים מין (מצוירים) בהסכמה.

זו באמת עילה לתביעה.

3 מחשבות על “צביעות

  1. הבעיה יותר עמוקה, והיא בשמרנות המאפיינית חברה שמתיימרת להיות חברה דמוקרטית ואמורה בכל אופן למות על פולחן חופש הביטוי.
    אותה חברה, בדאגה יתרה, דואגת להרחיק את ילדיה אם לא מאלימות, אז מסקס, בלי הבנה שהסקס מהווה כבר כמה מיליוני שנים את הפעולה האנושית הכי בסיסית.
    לדבר על סקס ולהציג אותו לראווה יכול להחשב כדבר פלילי, אך להסתיר את עצם קיומו, יחשב לדעתי בראי ההיסטוריה כדבר פלילי עוד יותר.

  2. אם כבר יש על מה לתבוע את רוקסטאר זה שאין משחק מרובה משתתפים ושהיא לא מוציאה עוד משחק GTA
    אחחחח יו"ר, אני רוצה את התפקיד שלי יותר מתמיד עכשיו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *