יום בישראל

ברגע זה (09:03), שלושת הכותרות הראשיות ב-Ynet משקפות נאמנה את גועל הנפש ותחושת הטינופת המתלווה לחיים בישראל.

1. "למרות האישום, בניזרי – מס' 2 בש"ס" – אז כן, הוא מואשם בשוחד שמפאר עשרות עמודי כתב אישום שהדף מסמיק מהם. זה לא יפריע לש"ס, המפלגה עם הכי הרבה חברי כנסת מורשעים ביחס לגודל הרשימה, להציב את בניזרי במקום ה-2. אחרי הכל הוא מקורב לרב אלבז (שגם הוא מואשם בפרשת השוחד) והפטרון של ח"כ יאיר (החלאה) פרץ שסתם העתיק עבודות להנאתו.

2. "בעמונה הרגשנו כמו נאנסות" – דוחה במיוחד. נראה לי ש-Ynet עושים סנסציה מסיפור שיתגלה בסופו של דבר כריק מתוכן. הבעיה היא שגם אם אני טועה, הסיפור דוחה כי הוא מצביע על רמת השוטרים שלנו אבל נראה לי שלפחות במקרה הזה, Ynet נורא שמחים לספוק כפיים ולמלמל משהו על מתנחלות אנוסות. זה כל כך המאה ה-17.

3. "ראש השב"כ: ההתנתקות היא עקירה". עוד ביטחוניסט שלא יכול להיפרד מריח הצחנה של עזה ושמרגיש שאם הוא לא שולט על 800-900 אלף ערבים, שאותם הוא רואה רק דרך הכוונת, הרי שאין טעם לקיומו. שישמור את דעותיו הבלתי מעניינות לעצמו או שיילך ללמוד לשון באוניברסיטה.

13 מחשבות על “יום בישראל

 1. הגועל נפש שלי מתחלק שווה בשווה בין דברי ומעשי הפוליטיקאים לרדיפת הסנסציות של התקשורות.
  אולי לבעלי הדיעה (והמאה) נדמה כאילו האדישות בקרב הציבור כל כך גדולה שחייבים ממש לזעזע כדי לקבל תשומת לב אבל הם אלה שאשמים בהבאתנו למצב הזה. האסקלציה ההדרגתית הביאה למצב שבו רק כותרות אדומות מדם על רקע שחור משחור בעיצוב ובתוכן ימשכו אותנו.
  התופעה ניכרת בעיתונות, בפרסום, בפוליטיקה ובכל מקום. התופעה מורגשת, בין היתר, גם באחוז הנמוך של קולות צפים בסקרים לקראת הבחירות.

 2. איפה שקיות ההקאה פה?
  אני מסתובבת עם בחילה עוד מאתמול, כשגיליתי שחברת הכנסת גבריאלי מתגוררת בבית אביה.

 3. כל הסיפור על המתנחלות המוטרדות נראה לי ספין מטורף של ראשי ההתנחבלות. אם לא הלך בצילומים מתוך הבתים, אולי משהו אחר ילך. בסה"כ, בקרב על דעת הקהל הם לא כל כך הצליחו עד עכשיו.
  הרי אם יש שוטרים שמטרידים מינית מתנחבלות:
  1. היינו שומעים על יותר ממקרה אחד.
  2. היינו שומעים על כך גם באירועים אחרים.
  3. היינו שומעים על המקרה מוקדם יותר ולא כמה ימים אחרי.

  אני מעז להתנבא (למרות שנבואה ניתנה לשוטים וכו'): עורבא פרח.

 4. אני דווקא מאמין למתנחלות. הם צרחו על השוטרים "נאצים" אז השוטר ענה כמו שהוא רגיל "שקט, יא זונה". ברח לו, הוא שכח שהוא צריך לדבר יפה ולא לקלל כמו שהוא רגיל מול סתם עמך או חלילה ערבים. קורה.

  אז שאני אבין: חברת הכנסת הנכבדה ענבל גבריאלי מתנחלת בבית אביה? האם זה אומר שהיא אכן זונה?

  ברצינות – למה לעזאזל לא התיזו על המתנחלים המתפרעים מים? צריך היה לתת להם לחכות בקור רטובים עוד יום, ואז הם יצאו בשקט בשקט לבד. מקסימום רימון גז קטן אחד יזרז אותם. הייתי מצפה מכחות הביטחון המצויידים בכל האלפ"ה (אמצעי פיזור הפגנות) שישתמשו בזה. ואז לא יהיו תמונות מיותרות של אלות.

 5. @אחד העם 18: להתיז מים, להשאיר אותם רטובים לילה שלם בקור, רימון גז. יותר מדי הייטקי בשביל המשטרה. אין דבר יותר טוב ואמין מאשר נבוט עץ

 6. הלו, אריאל-המשטרה עברה להייטק. יש עכשיו נבוטים מגומי קשיח. הרבה יותר כואב מעץ ולא נשבר.

 7. יובל, הריחוק עשה לי מצויין (לעור הפנים, לשיער ולנפש), רק היכולת שלי להתבטא בבהירות נפגמה.
  לענבל גבריאלי אני לא מאמינה לשום דבר, אבל אני מוכנה להאמין עליה הכל, כולל זה שהיא תשלוף כרטיסיית אוטובוס של נוער אם זה יחזק את הטענה שהיא עדיין גרה בבית אבא.

 8. יובל, אתה יכול להוסיף לרשימה שלך את פרשת גבריאלי החדשה, ואת הסיפור על הסוכן סוחר הסמים. ואפשר גם להזכיר את צחי הנגבי, ואת פרשיות השחיתות האחרות שנתגלו לאחרונה במשטרה.
  ביחד, מתקבלת תיאוריית הקונספירציה הנבובה שאומרת שהביטוי "הון ושלטון" הוא חצי הסיפור. הסיפר השלם, כולל את ההון – חלקו של עסקים לגיטימיים וחלקו עברייני – את השלטון המושחת שמשרת אותו, ואת זרועות הביטחון ומוסדות שלטון החוק, שגם הם נגועים – בפוליטיקה ובשחיתות.
  מה שאתה מקבל זה שמחרבנים עליך ועליי, ואם מחר יהיה צריך לשבור את הראש שלנו כשמפנים אותנו מהבית (בהתנחלות לא חוקית או בדירה שלא הצלחנו לשלם עליה את המשכנתא) אז אף אחד לא ייחלץ לעזרתנו.

 9. מילא כל המיאוס הזה, אבל מה עם העברית? שלוש הכותרות, לא שלושת הכותרות. יען כי כותרת היא נקבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *