100 (עדכון)

חלף שבוע מאז השקת ג. ניוז בישראל והארץ טרם שקטה. אני עדיין ממתין בסבלנות לרשימת 100 אתרי התוכן עליה בונה ג. ניוז בעברית את השירות שלה. מאז הפוסט המקורי נוספו כמה אתרים חדשים לרשימת אתרי התוכן המובחרת של ג. ניוז (לעומת Ynet ו-וואלה שנמחקו):

חדשות MSN, לדעת, BeOkהחלון הירוק לצעירים, גאדג'טיםבחדרי חרדים, דוקטורס, סקופ, The Com.

עזבו את העובדה שרוב התוכן ב-"MSN ישראל" נלקח מגלי צה"ל (לא לפני שצריכים לצפות בפרסומות המעיקות שהן למעשה סימן רשום של MSN ישראל). עזבו את העובדה ש"חלון הירוק לצעירים" הוא בעצם אתר של קרן קיימת לישראל ושהתוכן שם הוא הודעות דוברות קק"ל. עזבו את העובדה שכבר שבוע צועקים לג. ניוז שהם מכנים את מערכת נענע בשם "מכבי תל-אביב" ועדיין הם לא מתקנים את הבעיה. עזבו. למרות שהובטחו 100 עוד אין 60 ואני עדיין ממתין (בסבלנות, כן?) לראות מאיפה יגרילו את האתרים החסרים.

הרשימה הסודית, הכוללת את 100 מקורות התוכן, טרם הגיעה אליי למרות שאני מחכה לה כבר שבוע. זה בטח היצטרפות של מקרים.

עדכון: חגית בורנסקי ברונסקי, העורכת החדשה של ערוץ הכלכלה של אתר האנרגיה, ממשיכה לכתוב טורים מוזרים. הפעם היא מאשימה את גוגל ישראל ביהירות (תוך שהיא טוענת שעד הגעתה של גוגל לישראל שוק האינטרנט המקומי פעל "באווירת פירגון"). יש לי טענות רבות כלפי גוגל ישראל, יהירות עסקית היא לא אחת מהן. אני באמת לא מבין מה היא רוצה.

עדכון 2: גם אתר אכול ושאטו הצטרף לרשימה המובחרת. אחרי הכל, באתר יש הודעות לעיתונות מתחום המזון! הוא חייב להיכנס לג. ניוז.

עדכון 3: אתר מגלים, מגזין תיירות נוסף לרשימה וגם אפוק טיימס (אל תשאלו אותי)

14 מחשבות על “100 (עדכון)

 1. הטור הראשון שקישרת אליו הוא באמת אחד הביזאריים שנכתבו אי פעם בעיתונות הכלכלית בישראל. היא גורמת שם אפילו לגיא רולניק להיראות כמו uber סוציאליסט.
  לגבי הטור 'חטא היוהרה', נדמה לי שאני מבין למה היא מתכוונת, ואולי אפילו יש משהו בהשוואה של הרעש והצלצולים של כניסת גוגל ישראל לסיפור של סטארבקס. הענין הוא ששירות רשת הוא לא בית קפה, וזה לא שעושים אצלנו עבודה כל כך מדהימה בתחום החיפוש והפרסום. קל הרבה יותר להתאים מודל עסקי של שירות רשת למציאות חדשה מאשר בית קפה, וגוגל ישראל עוד יכולה לתקן את הרושם הראשוני, ואני בטוח שהיא גם תעשה את זה.

 2. אני לא חושב שהיא נכנסה ברעש וצלצולים. אני חושב שמעריב והטוש עשו רעש וצלצולים על שום כלום בריבוע. גוגל עצמה נכנסה בסך הכל די בשקט. היא עשתה מסיבת עיתונאים אחת (צנועה ביותר), ראיונות עם המנכ"ל שבו הוא ממש לא מתייהר (הוא לא אומר שום דבר אבל בתוך השום דבר אין גם יהירות) וזהו.

  בקיצור, אני לא מזהה שום יוהרה עסקית בהתנהלות של גוגל בישראל. נהפוך הוא. אני מזהה יוהרה עסקית בצד של וואלה ו-Ynet.

 3. יובל
  אתר BEOK שייך או נמצא תחת MSN בקטגוריית בריאות כך שאם זה כך אז כל אתר תחת MSN נספר, בקלות הם יוכלו להגיע ל 200 אתרים:)

 4. ובכלל נראה שהשירות האוטומטי הזה לא מצליח לפרוש כנפיים.
  לקח להם די הרבה זמן לעלות עם האירוע ביריחו וגם נכון לעכשיו )13:35( ביקור החסידות בחולה חשוב יותר מהאירוע ביריחו.

  פתאום ראיתי שיצא לי שנינות (לפרוש כנפיים) LOL

 5. מי זאת הכתבת הגרועה הזאת ? בחיית ??! מי נתן לה לנהל ערוץ אנרגיה ? בזיון.

  ציפיתי שיהיו לפחות 20-30 מילים של הסבר למה הגיעה הכתבת למסקנה כי גוגל חברה יהירה . יוק. היא נותנת דוגמאות של חברות יהירות, והמשפט היחיד שמכוון של המסקנה הוא: "גוגל נכנסה לישראל תוך שהיא מתנהלת כמו "הגביר בעיירה"". מה עם לבאר, לפרט, לנמק…

  אבל יש אולי משהו מנקר עיניים בכך שענק כמו גוגל נכנס לתוך זירה צפופה, מתיישב בתוכה בנינוחות – "לה-לה-לה, אני רק אלקט לי כמה חדשות מ-100 אתרי תוכן ואל תתנו לי להפריע לכם…", ובגלל אופיו הנינוח יחסית והמוניטין הטוב של הענק אי אפשר להגיד לו "סליחה, אתה מפריע לנו, תחזור לסיאטל", וכל אמירה כזאת מצד אתרי תוכן נתפסת כקריאת תיגר על האינטרנט עצמה. אז אני מבין את התסכול שחשים יצרני התוכן וזה מתורגם למדורי דעה כמו זה של הגברת, שאגב, "יהירות" זה הכותרת שהייתי נותן לתמונה שלה באתר ולסגנון כתיבתה.

  יובל, אולי בתור יצרן תוכן אתה צריך לחשוש פחות מגוגל, ויותר מזבלניות כמו ברונסקי שאשכרה נותנים להן גם לנהל אותו.

 6. יסלחו לי הנוכחים, אבל לי נראה כאילו ב – NRG, מאיזה סיבה לא ברורה, מתקיים קמפיין נגד גוגל. יש, כאמור, מספיק סיבות טובות למתוח ביקורת על גוגל, אבל נראה כאילו מתעסקים שם בהפרשות אנושיות: היא מפטירה (בלי הוכחות) שגוגל יהירה ובשור כותב על איזה נורא זה שבגוגלוידיאו אפשר למצוא סרט על הקונספירציה של 911 (אל תדאגו, הוא לא מקשר לסרט, כדי שלא יפגעו נפשותינו הזכות, שהגיעו ל- NRG רשת אחרי קריאה של ערוצי NRG פורנו, כלומר "סקס", NRG פאשיזם, סליחה, "יהדות", ו-NRG אמונות טפלות, AKA ניו אייג').

 7. פינגבק: הנעץ ~

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *