שוב רשתות חברתיות. בעעעע

א', הקורא המתמיד מהגולה, שלח לאימייל הסגול עם הנקודות הצהובות את הקישור הזה לכתבה מ"ביזנס וויק" בה מסופר על מיזם חדש של זושה עם ענקית ההנעלה הספורטיבית (איך אני ביצירת שמות שאפשר לשלב במצגות? אה? אה??) חברת נייק.

המדובר באתר שהוא רשת חברתית שיתרכז בנושא אחד: כדורגל. רק מוזמנים יקבלו אישור להיכנס לאתר ולעשות את מה שעושים באתרי רשתות חברתיות (לשים תמונות, לכתוב על החברים, להיות מגניב).

אני מבין שאני קצת זקן (טוב נו, די הרבה) בשביל להבין את כל הגליק, השפליק והשפינצינצין המדהים שבאתרים האלו ועדיין אני שואל את עצמי – מתי תתפוגג לה הבועה של אתרי הרשתות החברתיות? הרי ברור לחלוטין שהיא מנופחת יתר על המידה. מתי זה כבר יתפוצץ?

23 מחשבות על “שוב רשתות חברתיות. בעעעע

 1. רשתות חברתיות?
  בתרגום לעברית – חפש ת'חברים שלך או אם תרצה להיות בוטה יותר :
  לך חפש מי ינ..ע אותך (רעיון: אולי אפשר לפתח כאן קונספט חדש עם האתר של נענע???)

 2. רשתות חברתיות – לא בועה, יותר בכיוון של עיסת סבון שנותרת אחרי התפוצצות של הרבה מאוד בועות.

 3. מצחיק שכולכם מגיבים ככה כשאתם כאן לוקחים חלק ברשת החברתית הכי חתרנית אי פעם. חשבתם שהכל בדיחה? אתם טועים, ובקטן. איפה בפעם האחרונה ראיתם בלוגים עם ממוצע של שמונה מאות תשעים וארבע תגובות לפוסט? זה לא נראה לכם חשוד כל העסק? מוכרים לכם שמוסיף עובד על עיצוב חדש כבר חודשים, ואתם מאמינים? יובל מדבר על דוקטורט עלום ומגייס אתכם לעזור לו לכתוב הקדמה לספר חדש? ואתם, תמימים שכמותכם, שוב מאמינים. הרי הכל פיילוט אחד גדול. הגמא של הבטא. רוגל אובייקטיביסט ואין פוצה פה ומצפצף? תומר 1.0 מייצר גיפים חינם אין כסף ואתם עדיין לא קולטים? ומה עם העיסוק האובססיבי בגוגל? רבותיי, תחברו את הנקודות. לא יודע מה ייצא לכם, אבל זה בטח יהיה יותר קוהרנטי מהתגובה הזאת שלי. יום טוב.
  [ככה זה כשבדרך לעבודה שומעים את רביב דרוקר נוגש בעבדיו, סליחה, עמיתיו, לתכנית הבוקר של גלגלצ]

 4. אתה מבלבל בין בלוג לבין רשת חברתית. בלוג יוצר את הרשתות החברתיות באופן טבעי, נורמלי, כמעט בלתי נמנע בין חבריו הקבועים (והגלוב שלנו הוא דוגמה קלאסית לכך). רשת חברתית תוקעת לך כלים לגרון וצורחת עליך "נו!! צור כבר רשת יא חרא קטן! תביא תמונות יא זבל!! שרואים בהן שאתה שיכור!! לכולם יש חברים ולך אין? תוסיף אותם לרשת שלך, תוסיף! תוסיף!!!".

  זה ההבדל.

 5. בהזמנות זו, יובל – תביא תמונות שרואים בהן שאתה שיכור! מוסיף – תביא תמונות מתחרות החולצה הרטובה בה זכית במקום השלישי המכובד! ליכטש – תביא תמונה של הנוסע בזמן מקיא אחרי שלקח איזה סיבובזמן מהר מדי! א' הקורא המתמיד – תביא תמונה של הגולה בפוזה מביכה! אדר – תביאי תמונה של הרפיד שתקעת ליו"ר בתחת!

 6. סליחה, אבל אני עוד תקוע על המילה "שפינצינצין".

  אבל יש לי הצעה יותר טובה – wordfilter שמשנה טוקבקים, ככה שאם מישהו כותב "גוגל" או google זה הופך ל"זושה". יש לזה פוטנציאל.

 7. זה לא "מה זה". זה "מי זו".
  ובהתחשב בכך שאתה היית אחת הסיבות המרכזיות שבגינן התחלתי להשתמש בזושה, אני ממש מאוכזב ממך.
  הצבע עם העכבר שלך על הלינק "זושה" וגלה בעצמך.

 8. 14 – זה קיצור לביטוי "זו שאין לנו כוח להזכיר את שמה שוב ושוב, ובכל זאת דחוף ליו"ר לכתוב עליה שוב ושוב ועוד פעם שוב".

 9. אבל ככה קוראים לי בחיבה לפעמים, כולל הפתח והכל. לא שאכפת לי לחלוק שותפות פיפטי פיפטי (ואני פתוחה למו"מ על התנאים) עם הזושה שלכם, כן?

 10. מממ נראה לי שנעשה חלוקה 51% לקונצרן ו-49% לך. אנחנו דואגים תמיד להחזיק את השליטה בידיים אחרת קשה לנו יותר להסביר לבית המשפט למה אנחנו שוברים את הרגליים לכאלה שלא מוכנים לקבל את התנאים שלנו.

  מתאים לך? (ז'וז'ו: תביא משם את המוט ברזל, אני צריך אותו רגע)

 11. בקולקטיב האחרון יש לינק לפוסט על רשתות חברתיות. זה אמנם לא נושא הפוסט, אבל בתו הטינאייג'רית של כותב הפוסט מצוטטת שם כמצהירה "אם אתה לא במייספייס, אתה לא קיים". גם שאר הפוסט מעניין. כדאי לקרוא.

   

 12. אני לא חושבת שרשתות חברתיות יתפוגגו כל כך מהר, אבל כן ברור שהפרימיטיביות שבהן, אלו שעוד לא עברו אבולוציה ולא יודעות לספק ערך מוסף רב, יתחילו להעלם. למשל, רשת חברתית "רזה", כמו פרינדסטר למשל, שלא יודעת לעשות הרבה יותר מאשר ליצור קשר עם חברי עבר ולבדוק כמה דרגות יש ביני לבין קווין בייקון, כבר מתחילה לשעמם ולאבד גולשים בקצב. לעומת זאת מייספייס, שיש לה ערך מוסף כמו גילוי מוזיקה חדשה, רק הולכת ומתנפחת. גם Tagworld, שגם היא מקום מעניין להיות בו ושכל פעם יש בו דברים מעניינים חדשים, הגיעה תוך חודשים ספורים למיליון יוזרים ויש לה כוח משיכה רב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *