לא כתוב, לא ברור, לא תקין

חברה קנתה מדפסת משולבת של חברת HP. קורה.
לכל מדפסת שכזו מצורף "פוסטר התקנה" שהוא בעצם הסבר מאויר לאנשים מאותגרים שכלית/טכנולוגית בו ניתנות הוראות כיצד להתקין את המדפסת. האמת, פוסטר יעיל. היא התקינה את המדפסת פלוס היא מאוד מרוצה.
המדפסת מגיעה עם מתקן כזה של מכונות צילום שאפשר לשים כמה דפים בערימה, והמדפסת מושכת דף אחר דף מלמעלה, משחילה אותו אל מתחת למכסה , סורקת ומושכת עוד אחד – וחוזר חלילה.
עכשיו לבעיה: איך שמים את הדפים? עם הכתוב כלפי מעלה או הכתוב כלפי מטה? קושיה!
כאשר מהרהרים בסוגיה לעומק מגיעים למסקנה שצריך לשים את הדפים כשהכתוב כלפי מעלה (כדי שהמדפסת תסובב אותם בתנועה מעגלית אלה-אריק-זאבי ותניח אותם עם הכתוב כלפי מטה לכיוון הסורק). אבל HP יוצאת מנקודת הנחה שהמשתמשים לא חושבים לעומק שהרי אחרת לא היתה משקיעה בפוסטר התקנה בגודל 2 וחצי חדרים שמדגיש שאין להכניס את מיכלי הדיו למדפסת מבלי שמוציאים אותם קודם מהעטיפה שלהם.
אז בפוסטר היא לא מצאה את הישועה. חיפשה בחוברת המצורפת – כלום. אולי בטראבל-שוטינג? שום דבר. מה עם הפאק (FAQ) – אין מצב.
ואני אומר – לא כתוב. לא ברור. לא תקין. לא בסדר. אם אנחנו מוגבלים אז עד הסוף – תגידו לנו איך להשחיל את הדפים המסריחים.

9 מחשבות על “לא כתוב, לא ברור, לא תקין

 1. איזה מטומטמת, בחיי.
  תמיד אמרתי שנשים לא יודעות לנהוג, לא יודעות לרוץ ולא יודעות להשתין בעמידה. עכשיו גם לא יודעות לשלוח פקס? איפה בושה.

 2. או למשל איזה כיתוב אזהרה שאחרי תקופה לא ארוכה המדפסת מפסיקה להגיב לפקודות המערכת, ומפסיקה לתפקד באורח הגיוני. למה שלא יוסיפו דפי ג'יבריש בתור דוגמא? או לפחות אזהרה קטנה, שממליצה לקנות מדפסת של חברה אחרת? אה כן, וקופון של מאה שבעים שקל לראש הדיו הראשון. את הראשון נותנים בחינם.

 3. אתה שואל ברצינות?
  בכל מכשיר כזה (מדפסת/פקס) יש ציור קטן בפתח הכנסת הדפים שמסביר בדיוק איך צריך לעשות זאת. הציור הוא ציור של דפים שהפינה שלהם מקופלת, ועל אחד הצדדים שלהם יש "כתוב", וכך המשתמש יודע באיזה כיוון הכתוב צריך להיות.

  אלמנטרי, ווטסון.

 4. מישהו פעם טרח לחשוב על כמות העצבים שהצטברה אצל ווטסון אחרי ששמע את המשפט הזה מספיק פעמים? אפשר לדמיין את הסצנה הבאה:

  [ווטסון שולף אקדח ויורה בהולמס]

  הולמס: ווטסון!
  ווטסון: מה חשבת, בנאדם?
  הולמס: אבל מה המניע שלך?
  ווטסון: עצבים גבוהים.
  הולמס: איך זה יכול להיות?
  ווטסון: בהעדר כל הסבר הגיוני – ודי לחכימא.
  [פאוזה]
  אלמנטרי, שרלוק.

  [מרוקן בסחיטה את תוף הכדורים. ניתן לראות רק את רגליו, ולידן – גופתו של הולמס. מסתובב, והולך. כתוביות סיום על רקע ראשו של הבלש, השמוט על החזה. בגדיו השחורים אינם מסגירים טיפה של דם. ומוסיקה]

 5. כמובן שאפשר לנסות. אבל אם הכל הם כותבים, כולל משיכת הנייר דבק הזה שמגן על הראש דיו לכיוון צפון-צפון-מערב תוך הפעלת כוח של 2 ק"ג למטר מעוקב בשמונה ליטר מים, אפשר גם לציין את זה בחוברת – הלא כן?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *