זיון לא משתלם

גיזמודו דיווח בהתרגשות על מהלך משמח של מיקרוסופט, שנראה טוב מכדי להיות אמיתי:

“zune תשלם עבור שיתוף שירים, אם אלה שקיבלו את הקבצים, יבחרו לרכוש אותם”

באמצעות נפלאות הוייפיי ניתן לשלוח שירים למשתמשי zune אחרים. אלה יכולים להאזין להם שלוש פעמים במהלך מספר ימים, ואז יכולים לבחור האם לקנות אותם, או לוותר. יש שמועה, כך גיזמודו, כי מיקרוסופט תצ’פר אנשים ששלחו שירים, באפשרות לרכוש מוצרים בחנויות ה-zune המובחרות. נניח שיש לי zune, ואפילו הורדתי (בתשלום, נו) כמה להיטים של שלומית אהרון. אני יכולה לשלוח אותם ליובל, שיבחר האם הוא רוצה לשמור אותם (בתשלום, כן). על כל שמירה כזו (כלומר כסף למיקרוסופט), אקבל אני קרדיט (כסף לעצמי. כלומר לקונצרן!), אותו אוכל לנצל בתבונה כדי לרכוש את “המיטב של יפה ירקוני”. גיזמודו ממשיך להלל את המחשבה החכמה של מיקרוסופט ואת החזון והמעוף שהם מפגינים, תוך בניית מגדלים באוויר, עם שלושה כיווני אוויר ונוף לים, בלי לעצור לרגע ולשנן כי מדובר בשמועה.

מי שלחש לגיזמודו אודות המהלך המפתיע, היה crunchgear, שהוסיף כי “הדברים עדיין לא אושרו”. וואלה? אני בהלם. לרגע לא שמתי לב שמדובר בשמועה שמזכירה כמו שתי טיפות ספאם את המכתב הידוע של “ביל גייטס ישלם לכם, אם רק תעבירו את המייל הזה הלאה”. אמנם הקונספט הזה נראה מאוד מבטיח ממבט ראשון, אבל למעשה מדובר בספאם לאוזניים, והמחשבה על עשרות אנשים שמנסים לשלוח אחד לשני את “ואת”, רק כדי לזכות באפשרות לקבל קרדיטים ממיקרוסופט, כדי להוריד עוד קצת שירים כדי שיוכלו לשלוח גם אותם, מעורר בי פלצות. מזל שאין לי zune.

נכתבו 6 תגובות לפוסט “זיון לא משתלם”

 1. דובי:

  טוב, תסלחו לי, לי זה ממש נשמע כמו zune מוח.

  (הערת מטא: ככל שהמוצר הזה יתקרב אלינו, כך תגדל כמות משחקי המילים מהסוג הנ”ל. אני מנסה לנצל את חלון ההזדמנויות לפני שהם יהפכו למאוסים. אני מקווה שלא איחרתי את המועד.)

 2. יהונתן:

  אם אנחנו כבר בקטע של שמועות בלתי מבוססות אז יש לי מידע פנים שבקרוב תזכי להודעה לעיתונות מעניינת בנושא הקרוב לכולנו.

 3. תמר:

  לפני מספר ימים ציחקקו על הנושא בפודקאסט של buzzoutloud.

  נו באמת, הגויים האלה!

 4. מוסיף:

  כמו שאומרים, חרא zune.

 5. אחד העם 18:

  מה זה?! הגלוב הפך להיות בלוג בנושא נגני מוזיקה ניידים? איפה איזה ירידה עסיסית על פרץ, שאולמרט נותן אותו לליברמן בתור שטיחון כניסה, מהסוג שמנגבים עליו את הרגלים מכל הבוץ?

  ולמה לעזאזל אני קורא את הגלוב באחת וחצי בלילה, ועוד כותב תגובות שלא קשורות לכלום?? לילה טוב 🙂

 6. יוסי:

  “zune תשלם עבור שיתוף השירים”
  זאתומרת שאני לא צריך לשלם? נחמד. קראתי פעם סיפור מדע בדיוני על האפשרות לקנות רובוט שילך לעבוד במקום בעליו, אבל מכשיר שמשלם הוא הרבה יותר פרקטי.

  רעיון לסטראפ – מכשיר שמשלם עבורך במסעדות

הוספת תגובה משלך

תצוגה מקדימה: