לא הכנת שיעורים?! לא?!!!

אתמול פורסם ב”ידיעות אחרונות” כי בעקבות הרצח המזעזע של תאיר ראדה, החליט השר לבטחון פנים, אבי דיכטר (פועלו שווה פוסט נפרד), לאפשר למאבטחי בית הספר לבצע חיפושים בילקוטים של הילדים, להשתמש בגלאי מתכות ושאר אמצעים. התלמידים כמובן מתנגדים.

מעניין מה היו אומרים התלמידים על הצעת החוק שמתבשלת בנבאדה, ארה”ב, לפיה המורים יורשו לשאת נשק בכיתה. כלומר, ילד שירגיז אותם עשוי לגלות שלרקתו מוצמד איזה קולט 9 מ”מ. לחילופין, אם התלמיד יהיה זה שישלוף את הקולט, יוכל המורה לפתוח את המגירה להוציא משם רובה קצוץ-קנה ולהתחיל בקרב יריות כמו שצריך.

כן, בבקשה בואו נהיה כמו האמריקאים. בבקשה.

נכתבו 29 תגובות לפוסט “לא הכנת שיעורים?! לא?!!!”

 1. עודד י.:

  סליחה, מה עם קצת ציונות?

  מה רע בעוזי, גליל, תבור, נשר המדבר?

  המהדרין יכולים להתקשר לטרנר ולהזמין סיוע אווירי מהלביא האחרון במוזיאון חצרים (בואו לראות את מטוסי חיל האוויר מתפצפצים…)

 2. יובל:

  זה חמש דקות מבאר-שבע, לא?

 3. טל:

  לא צריך אקדח כדי להרוג מורה, מספיק איזה משהו בתה שלה\שלו.

 4. אקס:

  א-פרופו תגובה מספר אחת של עודד המבקש קצת ציונות:
  גלובאים יקרים. מספרו של הפוסט הבא הוא 1948. יש אולי אפשרות לדלג עליו?

 5. עודד י.:

  תראה, אם אתה מזמין את את הלביא, זה יכול להיות עשר דקות מקצרין

 6. רואה שחורות:

  תגובה רצינית: מי ששם לב לתהליך שעובר על ארה”ב מאז ה-11/9 רואה שהם מתרכזים במה שמכנים בלעג “תיאטרון אבטחה” (security theater). כלומר: עושים הצגות גדולות של אבטחה, שהיעילות שלהן שולית אם בכלל. רואים את זה בעיקר בנמלי תעופה: בדיקות אינסופיות ומשפילות, איסורים אידיוטיים להעלות חפצים למטוס (משחת שיניים? בקבוק מים מינרליים? אינסולין?!) ושוכחים שאף אחד מחוטפי המטוסים ב-11/9 לא השתמש באף אחד מהדברים האלה, לכולם היתה ויזה חוקית לארה”ב, וכולם היו עוברים את הבדיקות בלי בעיה. ומה השתנה מאז? מורידים מהמטוס אנשים עם טי-שירט עם כתובת בערבית.
  זה בדיוק מה שקורה כרגע בגולן. ממלאים את בית הספר במצלמות, מחפשים בתיקים של הילדים. מישהו באמת חושב שזה יעזור? ברור שלא, אבל זה גורם לפוליטיקאים להיראות כאילו הם עושים משהו בעניין. למי שלא יודע, בריטניה מלאה במצלמות מעקב ברחובות, בעיקר בלונדון, אבל גם במקומות אחרים. זה לא ממש עוזר להם לתפוס את הרוצח הסדרתי שמסתובב שם בשבועות האחרונים.

 7. אביבה:

  אני בעד האמריקנים, ושיילכו על הקצוץ קנה. פעם גרתי בדירה שכורה מול בי”ס תיכון של ערסים מפחידים. מטר מהחלון שלי. הייתי מתעוררת מהצלצול לשעת האפס שלהם. בכיתה מעל הלוח היה תלוי להם שלט גדול “לכבות סלולרי בזמן השיעור”, אבל אף אחד לא היה מכבה.

  פעם ניגשתי להזיז את העציצים שלי ולסגור את החלון כי החבר’ה עשו רעש. אחד מהם הבחין בי וצעק “גברת, את צריכה להשקות את הקקטוסים שלך דחוף”.

 8. גיא:

  בארצנו הקטנה יודעים טוב מאוד לכבות שריפות, והפכנו את זה כבר מזמן למומחיות, כיצד למנוע אותם אף אחד לא חושב,
  אני יכול רק להעיד באנגליה (מקום מגוריי בשנה החולפת) יש למעלה מ 4 מיליון מצלמות, בכל מקום, חנויות, קניונים, בתי ספר, כל רמזור, כל צומת, פינת רחוב, ממש בכל מקום
  ונחשו מה? רמת הפשיעה ירדה עקב כך בלמעלה מ 85 אחוז, בלי שום תוספת שוטרים ברחובות,
  הם אפילו הגדילו לעשות והקימו ערוץ בטלויזיה מעיין מסך מפוצל שמתחלף כל מספר שניות, ואם אזרח כלשהו רואה משהו חשוד הוא מתקשר למוקד שמטפל בעניין, אני בטוח שדברים כאלו היו יכולים לעזור ולמנוע פשיעה.
  אבל הפוליטיקאים חכמים אחרי מעשה, פותרים בעיות ביעילות ומהירות, הכול כדי לשמור על המינוי.

 9. מוסיף:

  מורה מתכונן לשיעור.

 10. אור:

  גיא – ובסינגפור מכניסים לכלא זורקי מסטיק ברחוב, רמת הפשיעה שם נמוכה מאוד (אין לי כוח לבדוק את הנתונים). יש לזה מחיר, השאלה היא עד כמה אתה מוכן לשלם אותו?

 11. ירדן:

  עם כל הוספה של אמצעי ביטחון צריך לקחת שיקול של מה הוא נותן ומה הוא לוקח.
  כשממלאים את אנגליה במצלמות, כל אחד יחשוב טוב לפני שהוא עובר על החוק – הוא יודע שרואים אותו. מצד שני, כמעט ואין פרטיות. צריך להיות גבול לכמות הכוח והשליטה שהמדינה מקבלת. האם בשביל לצמצם את הפשיעה שווה שיעקבו אחרי כל אזרח ואזרח?

 12. הבלונדינית הסודית:

  אביבה, לא הבנתי מה את מנסה להגיד? לבטל את הצילצול בבי”ס כי הוא מפריע לך לישון? טיעון חינוכי למופת.

  ולענינו, להתייחס לתלמידים כמו אל פושעים בפוטנציה לא יגרום להם להתנהג, אלא יהפוך אותם לפושעים. זה קצת כמו לשפץ את אופקים כך שתראה כמו פריז, רק להפך. קוראים לזה גם אפקט פיגמליון, או נבואה שמגשימה את עצמה. תלוי מאיזו דיסצפלינה באתם.

 13. גיא:

  אם אני אזרח הגון שלא חושש, ואין לו שום דבר להסתיר, אני אשמח מאוד לקבל את האוטו שלי חצי שעה אחרי שהוא נגנב, החברה שלי תשמח לראות שוטר מגיע בזריזות אם מישהו מטריד אותה או מנסה לפגוע בה חס וחלילה, אי אפשר לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה,
  כמובן שיש רמה נורמאלית ואני בטוח שהאיזון נמצא, כי בסה”כ אנשים רוצים חברה טובה, ולא מדינה של פשיעה ובתמורה לזה אפשר לוותר על פרטיות ברחבי הציבור, עדיין אין מצלמות בתוך הבתים ואני מאוד מסופק אם נגיע למצב הזה.

 14. זוטות:

  מישהו יודע למה חנן לא מוסיף את zotot לוובסטר?
  הוא עושה עלי חרם או משהו??

  שלחתי אמייל ולא החזיר תשובה.
  יובל אולי תעזור?
  יש לך קשרים ושיחות עם חנן.
  לעיתים רחוקות הוא מקשיב לך…………….

 15. ירדן:

  גיא, אתה לא יכול לדעת שהשלטון תמיד יהיה הגון והמשטרה תמיד תפעל רק לפי שיקולים נכונים. מדינה שיודעת על כל מה שקורה בתוכנה יכולה להפוך לגיהנום.
  אני מוצא שפתרונות מסוג זה עובדים בטווח הקצר אבל יכולים להפוך לבעיות גדולות הרבה יותר בהמשך. למרות שהמצלמות מהוות אמצעי הרתעה אני עדיין מאמין שזה לא הדרך האמיתית להיפטר מפשיעה. דווקא את זו הייתי מייחס לחינוך.

 16. רואה שחורות:

  גיא – גם את האזרח הכי ישר אפשר להשליך לכלא אם עוקבים אחריו מספיק זמן. מדינה שעוקבת אחרי אזרחיה יוצאת מתוך הנחה שכולם פושעים עד שהוכחה חפותם. תפיסת פושעים היא מטרה נעלה, אבל לא במחיר מירור חייהם של האזרחים התמימים. המשטרה והחוק קיימים בשביל לשפר את חיי, לא בשביל לשעבד אותי ולהשפיל אותי. ואם קשה לשוטרים, אז שיתאמצו. זו העבודה שלהם.

 17. גוו:

  בקישור הראשון, התגובות שם, תקדישו שניה ותקראו אותן.

 18. רונית:

  בקשר למצלמות בבתי ספר וכל האבטחה בדיעבד, זה כמו המשפחה שבני סלע ביקר אצלה: אחרי הגילוי הם החליפו את כל המנעולים ושמו סורגים חדשים ואזעקה. יש בזה משהו עצוב ומיותר. הרי פרצות דרכן עלול להיכנס הפסיכי התורן תמיד יש, וכל השאר זה רק ניסיונות לעשות כלל מהיוצא מן הכלל. כמו להציב שומר/דחליל שיתפוצץ על מזבח של תקנות חדשות.

 19. ירון:

  גיא – אני מקנא (באמת). היתה מתאימה לי שנה בממלכה המאוחדת.

 20. MrM:

  אני לא יודע מה איתכם, אבל מאז אינתיפאדת אל אקצה כל המורים הגברים שלי גם בחטיבה וגם בתיכון נושאים נשק.

 21. הבלונדינית הסודית:

  השם ירחם, איפה אתה לומד/גר?

 22. משתמש אנונימי (לא מזוהה):

  MRM – כל המורים שלך גברים אחושלוקי

 23. אחד העם 18:

  אה, זה הייתי אני, גונב זמן על המחשב ביוזר של הילזים

 24. גיא:

  ירון,
  תאמין לי שאין לך במה לקנא, אין פה כלום, תמיד קר, מזג אוויר משתנה כל רבע שעה, הכול ייקר בטירוף, אנשים קרירים וצנונים, (עד שהם שותים) הכול הפוך כולל הנהיגה, והסבלנות שלהם פשוט מוציאה אותך מדעתך,
  אמנם יש מספר דברים חיובים בכל זאת, מלכה, היסטוריה, הופעות, טיולים…ואהה כן הפאונד.

 25. אחד העם 18:

  אל תשכח את הטלוויזיה. אם למות כמו כלבה גו’

 26. אביבה:

  בלונדינית, האג’נדה שלי כוללת סעיף מיוחד המדבר על חשיבותן של שעות שינה.
  מעבר לזה, חינוכיות ודיונים מנומקים יש לי מספיק באייל, תודה. לכאן אני באה בשביל לשבת על הברזלים.

 27. ג'וני דו:

  אביבה, אני דווקא הבנתי את הפואנטה של הסיפור שלך. זה שהערסים קראו לך “גברת”.

 28. הבלונדינית הסודית:

  מנומסים, הערסים.
  :+)

 29. אביבה:

  זה היה לפני איזה 10 שנים! אני נראיתי אז כמו הרבה דברים, אבל לא כמו גברת.

הוספת תגובה משלך

תצוגה מקדימה: