העתיד

ד”ר אשר עידן, האיש והקאלט שהפך באחרונה מוכר במיוחד של פרויקט “מרושתים” של למהנט, דיבר הבוקר בכנס השנתי של איגוד האינטרנט הישראלי. האמת, ההאזנה לעידן והניסיון לעקוב אחר הרטוריקה שלו היא חוויה מעוררת חושים. אמנע מכם, לפחות בשלב זה, את כל מחשבותיי אודות ההרצאה ואולם יש גבול לכמה אני יכול להתאפק ולכן אספר לכם על הכותרת של אחת השקופיות שהציג בהרצאתו. כותרת זו אמורה לספק נוסחה מתמטית-אלגורית לדרך שבה יראה העתיד. שימו לב, הפנימו ופעלו בהתאם.

העתיד הוא:

WiFi 2.0 + Web 3.0 + Mobile 4.0 + RSS 2.0

האיש משורר.

נכתבו 21 תגובות לפוסט “העתיד”

 1. צפריר:

  2008 + 2009 +2010 = העתיד

 2. הבלונדינית הסודית:

  יובל, אני מפנה אותך ואת ד”ר עידן לתגובתי בפוסט הקודם.
  שאלוהים יעזור

 3. ערס פואטי:

  הרייכסטאג בשהם…

  כנס איגוד האינטרנט נפתח במרכז אירועים שנתן כנראה מחיר טוב יותר מאשר מלון דוד אינטרקונטיננטל, שארח את הכנסים עד היום. המקום, שנמצא ב”אירפור…

 4. gyuval:

  זה כל כך מועתק ממערכון של קונאן אובריין

 5. יובל:

  ג’יובל – תביא לינק

 6. נחומי:

  יש לי רעיון שחשבתי עליו כבר מזמן שיכול לעזור להומלסים או סתם אנשים משועממים ורעבים:

  למה שלא יהיה אתר כזה שמרכז את כל הכנסים והאירועים שאפשר להרשם אליהם בחינם ושיש בהם אוכל בחינם (לאו דווקא זה שאולי היה הזמנה או כסף כדי להרשם אליו), כך שמי שרוצה ארוחת צהריים או לפחות עוגיות ושתיה פשוט נרשם דרך האתר, מגיע ישירות לאירוע הזה בשעה היעודה, אוכל, והולך.
  יש ממש המוני כנסים כאלה – של חברות תוכנה (microsoft mathworks וכו’) שמשיקות מוצרים חדשים, חברות חומרה, כנסים מקצועיים, וכדומה.

  זה יהיה ללא ספק שימוש טוב יותר בכסף שנזרק על האירועים האלה.
  מישהו מרים את הכפפה?

 7. הנוסע בזמן:

  מוזר, איכשהו תמיד דמיינתי את העתיד (לפני שנסעתי לשם) בתור:
  [קומודור 64 / (ווינדוס 2000 – ווינדוס 98)] + שורש של 4DOS], בחזקת שתיים.

  אבל כנראה שד”ר א”ע מתמטיקאי טוב ממני (מט”מ).

 8. הנוסע בזמן:

  אגב, טיפ קטן למתעניינים: ללכת בעתיד הלא-רחוק ולהגיד “ווב 2.0” זה קצת כמו להכנס לפורום של בית”ר ירושלים ולכתוב “בן נעוות המרדות”. גם לא מבינים אותך, גם צוחקים עליך וגם מרביצים לך. חזק.

 9. דורה 1.0:

  וואו, קאלט מטורף!

 10. The Marker Blogs - Velvet Underground » ארכיון » 12 קטנות על כנס האינטרנט הישראלי:

  […] 5. אחד התקף חרדה חטפתי כשיובל דרור אמר לי שהוא מחכה לשמוע אותי (התיישבנו במקרה זה ליד זה בארוח"צ והוא לא זיהה אותי עד שהציץ בתג).  […]

 11. סטודנט:

  יצא לי להיות סטודנט של אשר עידן, ונדהמתי עד כמה האיש דמגוג ופופוליסט. לפעמים אני תוהה האם לפני ווב2 והויקי הוא היה יכול להיות קיים? האיש אוהב את עצמו למוות, זה די משעשע בסך הכל.

 12. ערן בילינסקי:

  גם אני למדתי אצלו (סטודנט: למדנו יחד?) זה קצת משעשע, אבל באותה מידה קצת חבל, כי את הזמן של השיעורים שלו היה אפשר לנצל כדי ללמד משהו באמת.

 13. רואה שחורות:

  יומני היקר,
  כל כך הרבה אנשים שואלים אותי על העתיד ומתייחסים לתשובות שלי ברצינות רבה. אפילו הזמינו אותי לדבר בכנס. כנראה שאני באמת טוב בזה!
  שלך,
  אשר

 14. אפי פוקס:

  יצא לי לדבר עם 3 אנשים שמופיעים ברשימה של מרושתים, ובו נאמר את זה בעדינות: שאל אותי אחד הבכירים שבהם, מישהו אמר לי שהוא פרופסור: “תגיד ילד, מה אתה יודע על ווב 2.0?”, עניתי לו, “זה לא מסובך”, ואז הוא אמר “נו… אני לא מבין את הפרוטוקול הזה, מבחינה טכנולוגית…את שפת התכנות הזאת”. אמרתי לו “מה פרוטוקול מה? זאת גישה, זאת תפיסה, זה משהו סוציולוגי/חברתי/תפיסתי, אין פה שום טכנולוגיה”. הוא דפק בי מבט של “אין מצב”. והסתובב מגרד בראשו עם פרצוף של אדם שגילו הרגע שבנו הומוסקסואל.

  סיפרתי לאחד אחר, עוד דוקטור שמחזיק בלוג, על פוסט שכתבתי על ווב 2.0 שהתעסק במשהו שהוא לימד, והוא שאל אותי “מה זה פוסט?”, הסברתי לו. והוא אמר, “הא, זה היומנים האישיים האלה באינטרנט? עוד לא נמאס לכם מהשטות הזאת?”. “כושיליאחותך, אתה וההרצאות המשעממות שלך” סיננתי (בלב)

  לא מן הנמנע שהוא עוד ינאם בכנס הזה.

  העתיד הרחוק יותר הוא:
  WiFi 2.0 + Web 3.0 + Mobile 4.0 + RSS 2.0 – Asher Idan/2

 15. אריק:

  אני הבנתי בצורה סופית שהוא לא מבין על מה מדובר כאשר הוא ציין ש – RSS2.0 זה חלק מהעתיד, ושווב 3.0 זה ווב תלת מימדי…

  אריק

 16. אשר עידן:

  תודה על התגובות. ממש כיף לקרוא אותן כסימפטום על ישראל של המאה ה19. אצל בורחס קראתי על הפילוסוף אבן רושד שלא הבין את המושג “טרגדיה” שעליה כתב אריסטו. אני יבואן תיאוריות, אני לא ממציא כלום. אבל במדינה כל כך תקועה במודרניות כמו ישראל הבולשביקית, עוד לא השתחררו ממפא”י.

 17. העובדות: אשר עידן הוא צ’ק נוריס » Content / Interactive:

  […] כל שקופית בהרצאה של אשר עידן מכילה יותר מידע מועיל מכל האינטרנט […]

 18. רות:

  אהבתי את ההרצאה במיכא”ל בשבוע שעבר,
  ממשיכה ליישם!

 19. Me Too Web 2 » ארכיון » גם אני יכול להיות אשר עידן:

  […] אני לא הראשון שכותב על אשר עידן. אבל שאפי פוקס הכריז על התחרות, עלה במוחי […]

 20. איתי:

  פיייייי איזה אתר של ממורמרים..
  כמה תגובות שליליות אלוהים חח

  אני סיימתי לקרוא עכשיו את הספר של אשר עידן שנקרא “המדריך למאה ה-21”,
  ומאד נהניתי.
  הרבה יותר מעניין מאשר הספר של דוד פסיג(“צופן העתיד”).
  לא נעים לי להגיד, אבל דוד פסיג הוא לא עתידן, אלא סוציולוג.
  אשר עידן לעומת זאת, כן עתידן, ובניגוד לריי קורצוויל הוא לא מבלבל את השכל רק בנושא הסינגולריות והסורקים לעיוורים שהוא בנה, אלא מדבר על מגוון נושאים.

 21. רפי:

  רפי
  אני גם סטודנט של אשר עידאן ואני חייב לומר שאני לא מסכים עם הרבה דברים שהוא אומר אך מכאן ועד אטימות מוחלטת שכזו כפי שבאה בתגובותכם אכן – בולשביזים למהדרין. אני מציע כי תקשיבו לרעיונותיו שהם לרוב חיבור של תאוריות מחשבות והגיגים של רבים וחכמים ובחלקם נטוע הגיון משולב בדוגמאות מן העבר הקרוב והרחוק – מהמהפכה באירן ועד לשפעת החזירים. זכרו דפי ההסטוריה מלאים בגאונים שלא הוערכו ולא הובנו דיים.

הוספת תגובה משלך

תצוגה מקדימה: