מתן וילנאי: אתה מפריע לי לשחק!

עופר שלח לאימייל הסגול עם הנקודות הצהובות התכתבות דואר אלקטרוני מרתקת עם מי שמכהן בימים אלו כסגן שר הביטחון של מדינת ישראל. וכך כותב לו עופר:

שלום לכבוד סגן שר הבטחון, מר מתן וילנאי.

קראתי בעיתון ששר הבטחון החדש הופתע לרעה מכמות המלאים של צה”ל, וטען שסדר הכוחות הנוכחי קטן יותר מחצי סדר הכוחות שהיה לצה”ל בשיא כוחו. תסלח לי על הדמגוגיה, אבל אם זה ככה, אפשר לדעת, בתור משלם מיסים, לאן הלך הכסף?

תודה רבה,
עופר
רמת השרון

עופר חיכה בסבלנות שישה ימים שבהם חשב לעצמו שודאי וילנאי עמל על שליפת נתונים וטבלאות. ואז הגיעה תשובתו המפורטת והמופלאה של סגן השר:

תשאל את מי שהיה אחראי . אני לא הייתי שם
מתן

השאלה של עופר אכן בעייתית והרי אין דרך פשוטה להשיב עליה. מצד שני, התשובה של וילנאי מצליחה להאפיל על השאלה. אם אני במקומו של עופר אני שולח לוילנאי מייל תשובה: “מצטער שהפרעתי לך באמצע משחק פריסל”.

נכתבו 16 תגובות לפוסט “מתן וילנאי: אתה מפריע לי לשחק!”

 1. רוגל:

  אתה מצפה ממתן וילנאי להגן על תפקודו של מופז? פחחח….

 2. הבלונדינית הסודית:

  האמת שהדבר הראשון שעלה לי לראש היה קצת פחות ידידותי, אבל ברוח אוגוסט הנורא אני משתדלת לנשום רבה ולתת לאנשים הזדמנות שניה, אז אולי סגן השר וילנאי מוכן אולי לפרט קצת יותר. נגיד: מי כן אחראי, איפה זה שם, איפה היה כבוד סגן השר ועל מה בדיוק הוא אחראי. כי אולי הוא שכח, אבל יש מצב שדי בקרוב כבוד סגן השר יחפוץ בחידוש החוזה שלו ויזדקק לקול (ולמיסים) שלי וכרגע התשובה שלי היא: תחפש מי אחראי, אני לא אהיה שם.

 3. הבלונדינית הסודית:

  רוגל, נראה לי שהוא מצפה ממתן וילנאי להגן על תפקודו של מתן וילנאי.

 4. ג'וני דו:

  לא ידעתי שעופר שלח כותב מיילים לגלוב.

 5. רוגל:

  אבל התשובה, הלקונית של מתן וילנאי, היא מאוד פשוטה – זה קרה לפני שהייתי במשרד הביטחון ועל כן נא לבקש מקודמי ( ע”ע מופז). כמובן שהקביעה הזו צריכה להיות מוכחת, אבל זה כבר נושא נפרד.

 6. יובל:

  רוגל – אני חושב שהקביעה הזו יותר חמורה. היא בעצם אומרת שאין המשכיות שלטונית בישראל. אתה שואל על מה היה לפניי? אז אני עונה לך “מאיפה לי לדעת?”. אתה רוצה תשובה, תפנה לקודמי כי אין לי מושג מה קרה כאן 5 דקות לפני שנכנסתי לתפקיד והאמת, זה גם ממש לא מעניין אותי – כי אם זה היה מעניין אותי היתה לי תשובה בשבילך (כי הייתי יודע מהי).

 7. א':

  “תשאל את מי שכתב את זה בעיתון”

 8. רוגל:

  אני לא חושב שאנחנו לא מסכימים יובל.

 9. שי פישר:

  …ואידך זיל גמור.

  לדעתי זו היתה תשובה לעניין. כל תשובה מפורטת יותר תצריך ועדת בדיקה לפחות.

 10. צחי:

  נדמה לי שזה היה שר הביטחון הנוכחי שכאשר היה רמטכ”ל רצה צבא “קטן וחכם”, לא?

 11. עופר:

  לזכותו יאמר, שהוא היחיד שענה. שלחתי את אותו דואל לכמה וכמה חברים בועדת חוץ ובטחון של הכנסת. למתר לציין שאף אחד לא ענה. שלחתי גם לאבירת הנזקקים שלי יחימוביץ. אני עדיין מחכה.

  לגופו של עניין, זה הדואל שהחזרתי לו בתשובה. מעניין מה הוא יענה:

  “תשובה מצויינת. לי יש אחריות “המשכית” לשלם מיסים ללא קשר לממלא התפקיד, ולממלא התפקיד אין שום אחריות כלפי קודמיו. נכבדי, היית חלק ממערכת הביטחון גם לפני שמונית להיות סגן השר. למיטב זכרוני, הגעת כמעט עד לרמה הבכירה ביותר. בהיותך בתפקיד, הייתי רוצה לקוות שקצין שהיה נותן לך תשובה כזאת, היה עף מיד הביתה.
  ועדיין נשאלת השאלה, לאן הלך הכסף. מאיפה עזות המצח לבקש תוספת של 30 מילארד שקל, בלי לבדוק מה נעשה עם 470 מילארד השקל שקיבלה מערכת הבטחון בעשור האחרון (עשור, כן? היית עדיין קצין אז, חלק מהמערכת). אם לא היה כסף לאפודים וציוד ראיית לילה, אז היכן הוא הושקע.

  תודה,
  עופר

 12. פלוני:

  הכסף הושקע במערכת לציתות שיחות במשרדו של הנשיא לשעבר…

 13. עידו:

  פלוני, נראה לי שהיה יותר זול כבר לשחד את הנשיא שיעיד נגד עצמו.

 14. עופר:

  אני חושב שהנושא העיקרי פה, כפי שציין רוגל וכפי שכתבתי אני במכתב התשובה, הוא ההמשכיות השלטונית. כאילו, וילנאי הגיע למשרד טאבולה ראסה…. בשביל מה, בעצם? אם אין לא מושג מה נעשה עד עכשיו, מה הוא רוצה לעשות מעכשיו? ועל סמך מה? רק בשביל להכניס למופז? מה אתה, ילד? אם זה ככה, לא פלא שלא קיבלת רמטכלות. פלא שעברת בה”ד 1, לא?

 15. ממנטו מורי - חלומות וסיוטים 2 » דמו-קרטיה:

  […] 3.בגלוב היום התפרסמה התכתבות מעניינת עם וילנאי. וילנאי מסרב לקחת אחריות על השטויות שנעשו בצבא מבחינת מלאים וסד”כ. הוא כנראה לא מכיר את האמרה של מרק טווין שמציעה להתנצל תמיד – כדי שתוכל לעשות עוד שטויות, אבל בין דרכו של רמון, לדרכו של עובדיה, לדרכו של וילנאי – אני עדיין מחכה למנהיג שיוציא אותנו משלב הדמו-קרטיה. שיאמר מעט ויעשה הרבה, כי אנחנו עושים מספיק בשביל המדינה הזו. תודה רבה. […]

 16. אלון:

  נראה לך שמתן וילנאי משחק פריסל? לכל היותר סוליטייר, וגם אז רק עם שליפה של קלף אחד בכל פעם ולא שלושה.

הוספת תגובה משלך

תצוגה מקדימה: