גוגל, הגלוב וקצת 2.0

1. מניית גוגל חצתה את קו 600 הדולר למנייה. המשמעות היא שמאז שהחברה הונפקה ב-2004, זינקה מניית החברה ביותר מ-600%. זה 600% בשלוש שנים.

(למעלה. למעלה! למע-לה!!)

אין ספק שמי שהשקיע במניית גוגל עשה עליה סיבוב נאה, וזאת בלשון המעטה. ועדיין אני מודה שכבר אין לי סבלנות לראות מה יקרה כאשר הדבר המנופח הזה יתפוצץ. כן, נתוני החברה מרשימים ביותר, כן, ההכנסות כל הזמן צומחות ושוק הפרסום באינטרנט נמצא רק בחיתוליו וכל הג’ז הזה ובכלל יש מי שטוען שגוגל שווה 2,000 דולר למנייה. הכל נכון. ועדיין אני אומר, החגיגה הזו שמלאה לא רק בנתונים אמיתיים אלא גם (ולא מעט) בהרבה אוויר חם, תיגמר מתישהו ואז לא כדאי יהיה להיות בסביבה; כשזה יתפוצץ – זה ישפריץ לכל הכיוונים.

2. שגיא חמץ, מנכ”ל בלינק, החברה שאחראית על הופעת כל הבלוגים הארגוניים שצצו להם בשנה האחרונה בישראל, מסביר לדורון אביגד מ”גלובס”, מדוע יש לברך על הופעתו של הבלוג של חברת “טיב טעם”:

נכון לא מדובר בבלוג של יובל דרור, ימי גליק או זרובבלה שכותבים מהרהורי ליבם ללא מחסום וחסם, אבל מדובר בצעד גדול לארגונים שרגילים לעבוד עם ספינים ושטיפה של המדיה במסרים.

כמובן שהמשפט הזה פתוח לפרשנויות:

א. “נכון שהבלוג של ‘טיב טעם’ לא כותב על יפנים, ועדיין!”.
ב. “למרות שבבלוג כותבים כמה אנשים ולא כולם אישיות של המנכ”ל, הוא ראוי!”.
ג. “נכון שלא כותבים פה על אורז, אלא על בשר, ואף על פי כן!”
ד. “נכון שעוד לא כתבנו שהערבים מלוכלכים, אבל… אבל… אבל… בכל זאת!”.

3. אורלי יקואל, אישיות אינטרנט המוכרת לחברות סטארט-אפ רבות הפועלות במרחבי הווב 2.0, מפעילה בלוג פופולארי המכסה את התחום. באחרונה היא הגיעה למסקנה שכמות חברות הסטארט-אפ המנפקות מוצרים-יישומים-שירותים ושאר ירקות 2.0 בישראל היא כל כך גדולה, שהגיע הזמן להקדיש להן תשומת לב מיוחדת ונפרדת. אי לכך, היא הקימה בלוג שיכסה את התעשייה המקומית. בכך היא מצטרפת לימי גליק (זה מהסעיף הקודם) שמכסה את התחום כבר זמן רב ובהצלחה בלתי מבוטלת.

למרות שנראה ששוק הבלוגים שמכסה את תחום הווב 2.0 מתחיל להיות צפוף לא פחות מהחברות הפועלות בו, אני בטוח שחברות ישראליות רבות לא יתנגדו לקבל חשיפה על גבי פלטפורמה נוספת ולהשתמש במידת האפשר ברשת הקשרים של יקואל.

נכתבו 10 תגובות לפוסט “גוגל, הגלוב וקצת 2.0”

 1. רועי:

  יובל, אם אני רוצה עכשיו להצטרף לחגיגה של גוגל, צריך להיות לי מינימום 600 דולר?

 2. יובל:

  609.62 דולר נכון להיום.
  למנייה אחת. אחת.

 3. רועי:

  תמיד רציתי להשקיע בבורסה[באמת שתמיד, מאז כתה ג’ אולי], רציתי לקנות מניה של גוגל כשהם הנפיקו, אבל לא בדיוק היה לי כרטיס אשראי, או את המספר של רמת גן. באסה. טוב לא נורא, אני אמצא מנייה אחרת להשקיע. פלאפל דגניה מנפיקים בזמן הקרוב?

 4. רועי:

  המספר של תל אביב* התבלבלתי עם בורסת היהלומים.

 5. מוסיף:

  תכף תגיד שגם הפוקים בפייסבוק הם בועה.

 6. שרית:

  609.62 דולר נכון להיום.
  למנייה אחת. אחת.

  זיבי, עדיף כבר לקנות אייפון.

 7. tnhr:

  מאוד קל לכתוב “בועה תתפוצץ”, “אויר חם”. אם אתה באמת מאמין בזה “put your dollar where your mouth” ותקנה short על גוגל. היה מענין לשמוע ניתוח מושכל על למה זה באמת לא מחיר ראלי.

 8. רואה שחורות:

  בעניין התגובה של שגיא חמץ – זה ידוע היטב שליובל דרור אין בלוג, אלא גלוב. והאיש הזה קורא לעצמו מקצוען?

 9. מחשבות בנושא טכנולוגיה ושיווק:

  ההרצאה של יובל דרור בוידאו מתוך מפגש הבלוגרים אתמול

  בהמשך למפגש הבלוגרים שקיימנו אתמול, יובל הסכים שנפרסם את ההרצאה שלו. הוידאו מחולק ל-3 חלקים. בהמשך נפרסם

 10. אהוד קינן:

  שרית, לול.

הוספת תגובה משלך

תצוגה מקדימה: