פרידה מ-Reply All

אם אני לא טועה, הפודקאסט הראשון שהאזנתי לו היה זה של Wired, ואם אני לא טועה, זה היה הפודקאסט של Wired בריטניה. זה היה כל כך מזמן שאני אפילו לא זוכר איך קוראים לו. האזנתי לו כאשר רכבתי על אופניים, ואז התחלפו שם המנחים וזה נהיה קצת פחות מוצלח ועזבתי אותו, למעשה עזבתי את כל העניין הזה של פודקאסטים למשך הרבה מאוד שנים.

בראשית 2015, כבר הייתי כמה חודשים בתפקיד דיקאן בית הספר לתקשורת וכמות הנסיעות שלי על הכביש הפכה לפסיכית. נמאס לי להאזין לרדיו וחיפשתי משהו יותר מעניין. התחלתי להאזין לפודקאסטים ו-Reply All היה הפודקאסט הראשון שבחרתי.

הוא היה שונה. אני אפילו לא יודע להסביר מה היה בו שונה אבל הוא היה שונה. זו לא היתה תכנית חדשות (כמו הפודקאסט ההוא, של Wired), הם לא דיווחו על אירועי השעה – הם פשוט סיפרו סיפורים והם עשו את זה בצורה מוצלחת. מפה לשם התחלתי להאזין לעוד פודקאסט ועוד אחד. זה תפס אותי.

אתמול האזנתי לפרק האחרון של Reply All, הפרק שבו הם נפרדו מהמאזינים. הפודקאסט עצמו נסגר.

קשה לומר שהופתעתי. על אף שהאזנתי לכל פרק, בשנים האחרונות משהו שם נשבר. אחד המגישים (Pj Vogt) עזב לאחר איזו שערורייה פנימית ומאוד אמריקאית. לצד המגיש שנותר, אלכס גולדמן, החלו להופיע מנחים מתחלפים שבאופן אישי שעממו אותי. בחירת הנושאים שלהם הפכה יותר ויותר מעצבנת ונדמה היה שהם רוצים להיות בטוחים שהם לא מעליבים אף קבוצה בתוך ארה"ב. מתכנית שעוסקת באינטרנט זו הפכה לתכנית שעסוקה בפוליטיקת הזהויות המעיקה של אמריקה.

Reply All היה באוויר 7-8 שנים וניסיתי לחשוב האם יש איזשהו לקח שאפשר ללמוד מהסגירה שלו. אני לא בטוח שיש וגם אם יש אני לא בטוח שאני נמצא בעמדה המתאימה לנתח אותו. מה שבטוח הוא שקשה לשמור על רמה גבוהה של תוכן במשך תקופה כל כך ארוכה. על אף שעמד לרשותם צוות ענק של כותבים ותחקירנים ומפיקים ועורכים, השחיקה מתחילה לתת את אותותיה. אנשים מתחליפים להתחלף, הקול הייחודי של הפודקאסט משתנה ומאותו הרגע נדמה שקשה לעצור את הסחף.

ועדיין, זה חבל. כאשר הוא היה טוב, הוא היה ממש טוב וכמו תמיד, ה"טוב" הזה מתבטא בסיפור טוב ובדרך מוצלחת לספר אותו. זה, לפחות בעיניי, תמיד המפתח. נורא קל להקים פודקאסט כי זה בחינם, זה פשוט, פותחים מיקרופון, מזמין חבר ומדברים. פודקאסט! בפועל, הפודקאסטים הממש מוצלחים הם אלו שיודעים לספר סיפורים, ולא פעם ב-Reply All, ידעו לעשות את זה מצוין.

אז Reply All סוגרים ואני נפרד מהנסיעות שלי למכללה.

רגע…

5 מחשבות על “פרידה מ-Reply All

  1. הייתי בטוח שאתה מכריז מלחמה על לעשות reply all במייל שזה מוזר כי בדר"כ מצפים לזה, אחרת לא היו מכתבים עוד אנשים. אולי כדאי להוסיף הבהרה לכותרת, אלא אם זה קליק בייט מכוון. 🙂

    אגב, באמצע הכתבה כתוב פתאום "Replay all" במקום "Reply all", אם תרצה לתקן.

  2. היה הפודקסט שהכי ציפיתי לו כל שבוע/שבועיים עד לפרידה השעוריתית מפי.גי. שלא שירתה דבר פרט אולי תאוות הנקם של כמה עובדים לשעבר. תרבות הביטול במרעה.
    לפי גי יש פוקדסט חדש – קריפטו איילנדס. מאוד מומלץ ומזכיר את רוח ריפליי אול הישנה בתקציב מינמלי.

  3. מצטרף להמלצה על Crypto Island. מסכים שמאז העזיבה של PJ הם לא ממש התרוממו, ולמעשה גם הפרק שהוביל לפרישה (Test Kitchen) היה פרק בינוני שמשום מה נמתח ל"פרוייקט מיוחד".

    מה שכן, לגבי הסיום – הקלות של יצירת פודקאסט היא גם זו שהופכת את מציאת פודקאסטים טובים לקשה ביותר עבורי מכל סוגי התוכן. בעיקר כשאני מאוד מושפע ממטא-נושאים: לא רק התוכן, אלא גם צורת ההגשה, דינמיקה בין מגישים ואפילו הקול שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *