חשיפה עיתונאית

הסימביוזה בין איציק כהן, סגן בכיר לחשב הכללי, לבין חברת "אנשים ומחשבים" גורמת לי להקיא. פיזית. אני רץ לשירותים, מתכופף אל האסלה ומקיא.
הנה אימייל שקיבלתי (כמו גם שאר העיתונאים האומללים) מהאדון כהן ובו משולבת תמונה של (רו"ח) (וד"ר) ירון זליכה, החשב הכללי במשרד האוצר, והבוס של כהן לוחץ את ידו לביל גייטס, עם הטקסט הבא:

מערכת DailyMaily חושפת: מבין מבול ההרצאות והפגישות שערך יו"ר מיקרוסופט בארץ, הנושא שעניין את ביל גייטס יותר מכל הוא פרויקט רשומה רפואית לאומית, שנועד להבטיח תיק מידע לכל חולה בישראל ● נס טכנולוגיות, מג'יק, תים, יעל ואורקל, Dbmotion, אקליפסיס ו-GMN הן החברות שהגישו הצעות במכרז להפעלת הפרויקט ● הממשלה מכינה הצעת חוק שתאפשר את הפעלת הרשומה.

יהודה קונפורטס, מערכת DailyMaily, אנשים ומחשבים

שקיות הקאה מישהו? מישהו? שקיות הקאה?

3 מחשבות על “חשיפה עיתונאית

  1. לי יותר מפריע שמשרד האוצר מפרסם את עצמו בספאם והעובדה שאנחנו נקבל מאגרי מידע 1984 סטייל על כל אדם. מספיק שיש כיום למשטרה אפשרות (והיא גם) לנהל מאגר מידע גנטי של כל ה**חשודים** בעבירות (ולא רק מורשעים) בכלל.

    אני חושש שהטכנולוגיה מתחילה להזיק ולהתיק את הבסיס ממבנה העל, מה שמבשר על בואה של מהפכה מרכסיסטית בקרוב.

  2. אני שואל אותך בתור עיתונאי מחשבים ותיק (=זקן) ומנוסה (=זקן!!). האין "אנשים ומחשבים" גוף קיקיוני של עובד-שניים שהצליח לשכנע את העולם שהוא גדול לפחות כמו פי.סי. מגזין או אינפורמיישן-וויק? כלומר, אני (בעוונותי) הייתי מנוי בזמנו על הירחון "32 ביט". היה דבר כזה, בהוצאת אנשים ומחשבים, ונראה לי שצוות העובדים לא התחלף מאז (האם צריך להגיד "צוות העובד"?). מה קורה פה? למה אין ועדת חקירה? או לפחות תחקיר של אמנון לוי?

    דיסקליימר: אין לראות בטוקבק זה מידע כלשהו אלא הבעת דעה אישית בלבד. אין לכותב כל מידע על "אנשים ומחשבים" וכן אין לו חשק להיפגש עם עורכי הדין שלהם בבית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *