סופת ארקדי

מאיפה הגיע הטיפוס הזה?

בהתחלה הוא קנה את בית"ר ירושלים (שזה בסדר, מבחינתי שימכור מיד לפלשתינאים). אחר כך קנה את הפועל ירושלים (בכדורסל), אחר כך הודיע כי יפעל לחידוש ימיה של התנועה הפוליטית של בית"ר ואחר כך הודיע כי הוא יעמוד בראשה וירוץ איתה לכנסת. כעת הוא נחקר באיזו פרשה להלבנת הון.

אני אומר לכם, הוא תפור על הפוליטיקה הישראלית.

16 מחשבות על “סופת ארקדי

 1. איזה עיתוי נפלא לחקור את האויגרך הרוסי. רק ניסה להיכנס לפוליטיקה המקומית וכבר, ווווששששש, יש חקירה.

  נפלאות דרכי המשפט בישראל.
  (ע"ע רוסים עשירים אחרים שעשו להם את זה)

 2. כלומר… בדיוק לפני ההזמנה לחקירה. כדי לקבוע את האג'נדה של התקשורת ולהקדים את המשטרה

 3. אני לא רוצה להיות קטנוני (טוב בסדר, אני כן רוצה להיות קטנוני), אבל נראה לי שקודם הוא קנה את הפועל י-ם בכדורסל, ורק אח"כ את בית"ר. (ולרשימה שמנית אפשר גם להוסיף את התרומות הנדיבות שהוא העביר, בשתי הזדמנויות שונות, לבני סכנין).

 4. מה שמצא חן בעיני זה שאמרו בחדשות שכשהוא יצא מהחקירה בקשר להלבנת ההון, הוא אמר שהוא שמח שנתנו לו להבהיר את גירסתו.

 5. הלמו, דעתך נטרפה עליך…

  האם השלב הבא הוא הקמת עמותת ידידי גיידמק, הטריליונר המסכן שנרדף בשל מוצאו ?
  (ואז כמובן להלבין דרכה הון ע"י תרומות לא חוקיות במזומן)

 6. מי שקרא את הספר "המרגלים" של העיתנאים יוסי מלמן ואיתן הבר, יודע שכל עשיר שמנסה להתחכך בפוליטיקה, סופו בחקירה עד לכתב אישום.

  רשויות החקירה יודעות על הדרכים המפוקפקות שהמליונר עשה את הכסף, אבל בוחרות להתעלם מזה. החקירה נפתחת כשמנסים לערב הון בשלטון. אז רשויות החקירה מנסות להפיל את העשיר באמצעות חקירה שתוביל לכתב אישום.

  זה קרה לשבתאי קלמנוביץ.
  זה קרה לנחום מנבר.
  זה קרה לעופר נמרודי.
  זה קרה לדודי אפל.
  זה קרה לולדימיר גוסינסקי.

 7. גם אם מה שאתה מתאר נכון, אני לא רואה בזה כזה דבר נורא.
  בתור אזרח, פחות אכפת לי שהמיליונר עושה כסף במאבקי מאפיה מקומיים, אבל כאשר הוא רוצה להיות המחוקק שלי, אני מתחיל להיות מוטרד – ואני שמח שגם המשטרה מתחילה להיות מוטרדת.

 8. הלמו, מה שאתה עושה זה מניפולציה. אני קראתי את הספר "המרגלים" כשיצא. גם קלמנוביץ' וגם מנבר היו אופורטוניסטים תאבי בצע שהיו מוכנים למכור גם את אמא שלהם לאיראנים תמורת כסף. זו לא "התחככות". ואתה מערבב את זה עם החקירות הפוליטיות שהשב"כ היה עושה בשנות ה-50, שנבעו בעיקר מפראנויה ומתוך הביטחון המוחלט של בכירי מפא"י שכל מי שאינו מ"אנשי שלומנו" מסכן את המדינה.
  חוץ מזה, תראה מה אתה אומר: "הממסד המרושע" לא נותן למיליונרים להיכנס לפוליטיקה, אבל זה בסדר אם מישהו נכנס לפוליטיקה ואז נהיה מליונר. תאמין לי, אני אוהב תיאוריות קונספירציה, אבל חייב להיות שם איזה היגיון. הרבה יותר סביר שמיליונר ינסה להשפיע על השלטון באמצעות כספו, ואז יחקרו אותו. אגב, מה עם פנינה רוזנבלום? פרופ' ברוורמן, מליונר לא קטן בזכות עצמו? חצי מאנשי רשימת "שינוי", כולם עורכי דין בעלי משרדים מצליחים?
  ואם כבר, אני מסיק מדבריך שכל עשיר בישראל עשה את הונו בדרכים מפוקפקות. אולי יש לך איזו ראיה בעניין? כי זה מעניין אותי. אם לא נפיל את הפושע, לפחות נלמד ממנו.

 9. אני לא מצדיק שחיתות של עשירים שעשו את הכסף שלהם בדרכים מפוקפקות.
  אני בסך הכל מנסה להסביר את העיתוי של פתיחת חקירה נגד אדם עשיר מאוד.

  לגבי הספר "המרגלים": הוא כתוב מנקודת מבט של השב"כ, ולא מנקודת המבט של החשוד/נאשם/מרגל.

  גם אני מרשה לעצמי להניח שכל עשיר עושה את הונו בדרכים מפוקפקות. אני לא מכיר דרך לעשות הרבה כסף (ברמות של אותם מלינרים) בעבודה רגילה. לרוב מדובר בהלבנות הון, עסקאות נשק מפוקפקות או ניהול הימורים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *