זו שהלכה וזו שבאה

דליה איציק עזבה את ה"עבודה" ועברה ל"קדימה".

שלי יחימוביץ' עזבה את ערוץ 2 ועברה ל"עבודה".

שלוש הערות:
1. בחשבון הכללי, וללא קשר לדעות פוליטיות, נראה לי שבמהלך האחרון במשחק הדמקה שמתרחש בפוליטיקה הישראלית, פרץ הרוויח יותר מאשר שרון (וזאת בלשון המעטה).
2. אם דליה איציק עזבה את העבודה כדי לעבור לקדימה ושלי יחימוביץ עזבה את ערוץ 2 כדי לעבור לעבודה, זה אומר שערוץ 2 הוא בעצם סוג של מפלגה?
3. תגידו מה שתגידו על שלי יחימוביץ, היא עשתה צעד אמיץ (בעיניי לפחות). לא ברור עד כמה היא יכולה להמיר את העוצמה התקשורתית שלה בעוצמה פוליטית בתוך מפלגת העבודה ואם זה לא יצליח לה, זה יכול להיות די לא נעים.

8 מחשבות על “זו שהלכה וזו שבאה

  1. אין ספק שבזמן ששרון מגייס את חברי מפלגת העבודה המאוסים ביותר ורודפי הכסאות נטולי הבושה ביותר, פרץ מצליח להציג נבחרת רעננה ועל פניו גם נחושה ונושכת יותר.

    שלי יחימוביץ' עשתה צעד בהחלט אמיץ, אבל טבעי מבחינתה. האג'נדה שלה אף פעם לא היתה סודית וכך גם החיבה שלה לאקטיביזם. היא לא העיתונאית הראשונה שעברה לפוליטיקה (ראה סילבן שלום וטומי לפיד), אבל אני מאמין שהיא תהיה הראשונה שתמנף את המעבר הזה לפעילות אמיתית וחיובית.

    לדעתי, לפרץ היה חשוב לגייס אותה, כד שאנשי שמאל בנוסח עדות מרצ ואפילו בנוסח חד"ש, יצביעו עבור מפלגת העבודה.
    יש לי תחושה שאחרי הבחירות הקרובות מפלגת מרצ כבר לא ממש תתקיים. בגלל שהמצע המדיני של פרץ פופולארי יותר, המצע החברתי שלו מבוסס יותר וגם לבורגני מרצ אין סיבה לחשוש מפניו כי הוא גייס את ברוורמן. השאר יצביעו לשרון.

    באופן אישי (ובלי קשר ממשי לנושא) אני מקווה גם שמפלגת שינוי תמחה מעל המפה הפוליטית, ושטומי לפיד יחזור להגג וללהג להנאתו במעריב. ויפה שעה אחת קודם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *