שקל ארבעים

זוכרים שביל גייטס היה פה? כן, לפני חודש וחצי בערך הוא ביקר כאן ובמסיבת העיתונאים הכריז כי ישקיע שקל ארבעים (1.4 מיליון דולר) בשלוש שנים במה שכונה "פתיחת דלתות" עבור סטארט אפים. אני טענתי אז שזו בדיחה עצובה, שכאשר מיקרוסופט רוצה להשקיע ברצינות, היא לא משקיעה שקל ארבעים אלא שופכת כסף, והרבה. העובדה שזרקו לכיוון שלנו שקל ארבעים היא בעיקר מעליבה.

כאילו כדי להמחיש מה קורה כאשר מיקרוסופט מחליטה להשקיע ברצינות במדינה כלשהי, הודיע גייטס על כוונתו להשקיע 1.7 מיליארד דולר בהודו כדי לגייס עוד 3,000 אנשים מעבר ל-4,000 האנשים שכבר עובדים עבור החברה במדינה. בנוסף הוא הכריז על תחרות מטופשת סטייל "המתמחה" שמי שינצח בה יוכל להצטרף לצוות הטכני של מיקרוסופט למשך שנה.

צריך לשים את הדברים בפרופורציה: אנחנו לא הודו, לא היינו ולא נהיה אבל מי שהתלהב מהשקל ארבעים של גייטס (שנפרש על 36 חודשים) מוטב לו שיקרא מה קורה כאשר גייטס באמת רוצה להשקיע במישהו או במשהו.

6 מחשבות על “שקל ארבעים

  1. זה נכון שאנחנו לא הודו, אבל הנה אינטל מקימים פה מפעל ומגייסים 3,500 עובדים. מצד שני, אינטל חייבים להמשיך ולייצר מוצר איכותי בשביל להמשיך להחזיק בנתח השוק העצום שלהם. ומיקרוסופט? את רוב הכסף הם עושים מאופיס, מוצר שהפסיק להיות איכותי כבר לפני כמה שנים, שלא לדבר על זה שהוא מתחרה במוצרים צעירים, מהירים וחינמיים. היתרון היחיד של מיקרוסופט עכשיו הוא שהלקוחות יכולים להרים טלפון ולקבל תמיכה. ואיפה נמצאים כל אנשי התמיכה? במקום בו המשכורת הממוצעת לאיש הייטק היא $600 – הודו.

  2. הכל נכון.

    הדבר היחיד שאמרתי זה שלהתפעל מ-1.4 מיליון דולר לשלוש שנים זה פשוט בדיחה עצובה. 1.4 מיליון דולר זו טעות עיגול ביחס להשקעה של גייטס בהודו. ושוב, אני לא מבקש שמיקרוסופט תשקיע בישראל כפי שהיא משקיעה בהודו (לא שהייתי מתנגד) אבל לפחות שלא יספרו לנו בדיחות על "פתיחת דלתות"

  3. רק לשם הסדר הטוב, התביעה נגד גנס היתה על 2.5 מיליון ש"ח, סכום הסמכות העניינית של בימ"ש שלום (לצרכי אגרה בלבד); ולכן הסכומים שנתבעו על משלוח הספאם נמוכים מ1.4 מיליון דולר. לי אישית היתה התלבטות קשה במי לצודד בעניין אבל אני חושב שגנס פחות רע ממיקרוסופט, יש גאוה לאומ(נ)ית כלשהי.

  4. י.ד.: יכול להיות שלא הייתי ברור, אני תומך בטענתך שאין להתרגש מהפירורים שמיקרוסופט משליכה לעברנו. פשוט חפצתי לתת פרשנות למהלך שלה, שעיקרה – מיקרוסופט אינה מעוניינת במאגר המוחות הישראלי, אלא בעובדים זולים.
    יונתן: ניתן להשוות את אמיר גנס לטפיל מוצץ דם המתפרנס מאימלול אנשים לטובתו האישית. להשוואה קבל את פקיד מס ההכנסה, ללא ספק אדם השנוא על כולם. הוא אכן מתפרנס מאימלול אנשים, אבל לא לטובתו האישית, אלא לטובת מושחתי השלטון שישלשלו את הכספים לכיסם. פעולותיו של גנס גורמות נזק לכל משתמש באינטרנט בישראל בגלל העומס שהוא גורם על הקוים ועל שרתי הדואר, ומי שמשלם זה אני ואתה. בנוסף, הוא כמובן מזיק למי שמקבל את האשפה שהוא שולח, המתבטא בבזבוז זמן וכסף, ועוד יותר מזה למי שניגש לתיבת הדואר שלו דרך מכשיר סלולרי. שום גאווה לאומית אימה מעורבת כאן, אלא אם אתה מזדהה עם הישראלי התחמן שעוקף תור של אנשים מנומסים בלונדון, ממלא את התיק בלחמניות בארוחת הבוקר במלון באיטליה, או מבריח 4 מגבות ושני חלוקים מהחדר בתורכיה. שים לב שלא הזכרתי את התולעת התת-אנושית ההיא שעשתה מנגל בתוך החדר במלון ביוון, תוך שריפת השטיח, וכל זאת מפני שבחדר יש מזגן ויותר נעים. אני חושב שהוא יותר גרוע מאמיר גנס.
    אבל לא בהרבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *