יוסי שריד

האם גם אתם שמתם לב להשתלטות העוינת (ואולי לא כל כך) של יוסי שריד על עיתון "הארץ"?

בשבעת הימים האחרונים (לא כולל שישי), התפרסם מאמר של שריד מדי יום או בעמודי החדשות או בעמוד המאמרים:

יום שלישי
יום רביעי
יום חמישי
יום ראשון
יום שני
יום שלישי (היום)

לדעתי התופעה החלה עוד קודם לכן, אבל רק עכשיו שמתי לב אליה.

שלא יהיו אי הבנות, יוסי שריד הוא כותב בחסד (לפחות ברוב המקרים, לפחות בעיני), אבל לפרסם מדי יום מאמר פרי עטו נראה לי מוגזם, אפילו מופרך. אין כותב בעיתון "הארץ", hell אין כותב באף עיתון, שזוכה לכזה מעמד – ובצדק. גם את המוכשרים שבכותבים לא צריך לקרוא כל יום מעל דפי העיתון כי אחרת זה נראה כמו פרבדה. לא ברור לי מה הקטע כאן.

12 מחשבות על “יוסי שריד

 1. זה שהוא משועמם, לא אומר שעיתון "הארץ" צריך לקלוט כל מאמר. ולדעתי במקרה הזה, האינטרסים של הפרה והעגל זהים, אני פשוט לא מבין למה.

 2. אני לא מבין מה הבעיה. כולה בינתיים כתב שישה ימים רצוף (לא כולל שישי). והאינטרס שלו הוא בדיוק כמו האינטרס שלך, שלי ושל כל פבלישר בימינו: לכתוב, להיקרא, לקבל תגובות, ללכוד קצת צומת לב. הלוואי ורבע מהכותבים בעיתונים היו מוכשרים כמוהו.

 3. אשמח אם תראה לי כותב אחר בישראל שכותב מאמרים שישה בימים ברצף.

  נו?

  ואגב, האינטרס שלי הוא לא לקרוא את יוסי שריד מדי יום. אם הייתי רוצה לעשות את זה, הייתי חותם על הביטאון של מרצ. האינטרס שלי הוא לקרוא מגוון של כותבים.

 4. למיטב ידיעתי, יוסי הוא חבר הצוות הקבוע של 'הארץ', כמו שיובל דרור הוא חבר הצוות הקבוע של הגלוב, ולכן מתפרסם מאמר שלו כל יום. בין היתר חברים בצוות הקבוע גם חברים ותיקים אחרים: 'סוכנויות הידיעות' ו'מאמר מערכת'

 5. בכלל לא הפתעה.

  כשהוא הודיע על הפרישה מהפוליטיקה הוא גם הודיע שהוא יתחיל לכתוב טור קבוע ב"הארץ". סוג של פרנסה.

 6. בחיי שהוא אמר בטלוויזיה, בסיקור הבחירות הפנימיות במרץ, שאין לו צורך לחזור לשם, שהרי "יש לי מקום להביע את דעתי מדי יום".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *