המוח מתלונן

מבזק ב-Ynet:

ח"כ חזן התלונן במח"ש נגד חוקריו

חבר הכנסת יחיאל חזן (ליכוד) הגיש תלונה במחלקה לחקירות שוטרים נגד חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. חוקרי היחידה חקרו את פרשת ההצבעות הכפולות בכנסת, בה נחשד חזן.

"לאחר התייעצות עם גורמים משפטים הגעתי למסקנה שההתנהלות בפרשה היתה מתחת לכל ביקורת", אמר חזן במסיבת עיתונאים שערך במצודת זאב

צודק.
אבל אותי מעניין דבר אחר: מי מגיע למסיבת עיתונאים של יחיאל חזן?

עדכון: יובל אזולאי מ"הארץ" היה שם וטוב שכך. אחרת איך היינו יודעים שחזן עזב את מסיבת העיתונאים באמצע בגלל שהעיתונאים הציקו לו עם שאלות? כנראה הלחץ התוך-גולגלתי הכריע אותו. לפחות הוא נותן שתן באופן עצמוני.

10 מחשבות על “המוח מתלונן

 1. אני אתלונן עליך במחלקה לחקירות גלובים. התייעצתי עם גורמים משפטיים והגעתי למסקנה שהתנהלות הגלוב היא מתחת לכל ביקורת. אני מאיים עליך שאפרוש מהחיים הפוליטיים אם לא תפרסם תוך 24 שעות תמונה. לא משנה איזה, העיקר תמונה. כמו כן יש להחזיר את השיטה הקפיטליסטית.

 2. מצודת זאב זה ליד הדיזנגוף סנטר. אולי אזולאי רצה ללכת אחרי זה לבוסטון דלי, איפה שאוכלים הזקנים בקומה מינוס אחד.

 3. כמו שנאמר:
  הו
  הא
  מי זה בא
  ראש הממשלה הבא

  אגב, תחשבו איזה מצחיק זה יהיה אם מישהו באמת יביא תמונה שלו מצביע פעמיים ^^

 4. לעניות דעתי, עושים לח"כ יחיאל חזן עוול בנושא הזה של המוח והפאנלים של מערכת ההצבעה הישנה של הכנסת. את זה אני אומר בלי קשר לזה שגם אני חושב שיחיאל חזן לא צריך להיות בכנסת בגלל שהוא פשוט לא מתאים.

  כאשר הוגש כתב אישום נגד ח"כ יחיאל חזן בהאשמה של הצבעה כפולה, התביעה כבר גיבשה את האישום ואת חומר החקירה נגד הנאשם (חזן). בחומר החקירה לא היו כלל חלקים ממערכת ההצבעה הממוחשבת של הכנסת. כתב האישום הסתמך על עדות של אדם בכנסת ועל הודעת חשוד (חקירת חזן).

  שום חלק ממערכת ההצבעה הממוחשבת, לא הפאנל ולא המוח, לא היו חלק מחומר הראיות של התביעה. אגב, בידי התביעה גם אין צילום מרשיע כלשהו כנגד חזן כאילו הוא מצביע הצבעה כפולה (כמו אצל ח"כ גורולובסקי).

  מה עשה סניגורו של חזן?
  עשה דבר שכל עורך דין פליליסט מתחיל היה עושה כאשר מדובר בעבירות מחשב: הוא ביקש לערער על אמינות המחשב שרשם את התוצאה. כזכור, המחשב רשם הצבעה של חבר כנסת שלא נכח במליאה, ואיתרע מזלו של ח"כ חזן שהוא נוכח במליאה והצביע גם כן, וזה נרשם במחשב.

  בהליך פלילי, מספיק ספק סביר כדי לא להרשיע נאשם. אם חזן משכנע את בית המשפט שהמחשב של הכנסת, קרי מערכת ההצבעה, לא תקין (וזה יכול להיות סביר מאוד), אז חזן לא מורשע.

  מה עושים כדי להוכיח את זה? מה שכל חשוד בעבירות מחשב עושה: בודקים את המחשב (החומרה והתוכנה), וזאת על ידי מומחה של הנאשם או מומחה מוסכם.

  ואת זה עשה חזן באישור בית המשפט. סניגורו של חזן ביקש מבית המשפט למנות מומחה שיבדוק את מערכת ההצבעה של הכנסת.

  אבל, מערכת ההצבעה של הכנסת כבר פורקה והורכבה מערכת הצבעה ממוחשבת חדשה (מה שיכול לגרום לטענה שממילא המערכת הקודמת לא היתה טובה ולכן החליפו אותה).

  כאשר חזן קיבל אישור לבדוק, הוא אכן הלך למחסן והוציא את הפאנל של המערכת הממוחשבת. המוח, קרי המעבד של המחשב, כנראה היחה במקום אחר.

  המשטרה והפרקליטות גם הבינו את הקטע הזה, והבינו שהם פישלו בגיבוש חומר ראיות נגד חזן. מדובר בפשלה מקצועית של ממש. מחשב מעורב, ואף אחד לא שם אותו כחומר חקירה? האם הייתם מעמידים גולש אינטרנט לדין בלי לבדוק את המחשב שלו? (זה קרה כמה פעמים בעבר, אבל היום לאחר גיבוש פסיקה מתאימה, זה לא אמור לקרות יותר).

  בעזרת התקשורת והציבור שגם כך לא סובלים את ח"כ יחיאל חזן, הם פשוט עשו לו הפוך על הפוך וגרמו לציבור לחשוב כאילו הוא שיבש חקירה או שיבש משפט. וזה לא נכון (משפטית).

  אני מאמין שאחרי הבחירות לכנסת הבאה, כשחבר הכנסת חזן כבר לא יהיה חבר כנסת, הוא לא יורשע בזה, אבל התקשורת לא תדווח דבר בנושא הזה.

 5. זה רק מחזק את דעתי השלילית עליו – האיש כל כך קרימינל שהוא משקר (ואין עוררין שהוא שיקר) גם כשהוא לא חייב, והפאנל בוער על ראשו גם כשהוא לא ממש גנוב.

  העובדה היא שחזן לא קיבל מעולם אישור להוציא כל חלק של המערכת, פאנל או מוח, מהמחסן. העובדה היא שהוא עשה זאת, caught on tape מה שנקרא, ועוד העיז לשקר על זה (ולשנות את גרסתו כמה וכמה פעמים, לעתים אף באותו ראיון)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *