עין הרע השתלטה על MSN

ערוצי הניו-אייג' פורחים כמו חצבים אחרי הגשם הראשון. כמובן שלנצח נשמור אמונים לערוץ "ניו-אייג'" של אתר האנרגיה אבל היום בבוקר נכנסתי לאתר MSN ישראל. לא הייתי עושה את זה אלמלא גליה ימיני מהטוש הזכירה לי שיש כזה אתר בעקבות ראיון שערכה עם מנכ"ל MSN ישראל, אורי אדוני*.

ובכן מסתבר ש-MSN ישראל עבר סוג של שפצור ומאתר שמציג באנרים הוא היום אתר שמציג קצת פחות באנרים. בין השאר מתחבא לו באתר ערוץ פנינה שנקרא, איך לא, "מיסטיקה".

ומה בערוץ המיסטי? ראיון מצולם עם יעל קלמן אבני ובו היא מסבירה מה זה עין הרע (זה משהו שמעכב אותנו) ואיך נפטרים מעין הרע (שמים בתיק איזו אבן שחורה). כן, פשוט וקל. יש עין הרע, יש אבן, לוקחים אבן ואז עין הרע רואה את האבן (כי יש לה לפחות עין אחת) והולכת למקום אחר.

נמשיך לעקוב אחר הערוץ הנפ-לא הזה.

* אין בראיון שום דבר חדש. לא בגלל שימיני לא שאלה שאלות חדשות, פשוט אדוני נותן תמיד את אותן התשובות (גילוי נאות: אני די מחבב את אורי אדוני. וגם את גליה).

12 מחשבות על “עין הרע השתלטה על MSN

 1. זו לא תופעה חדשה. ב-MSN אפילו יותר ותיקים בתחום הזה מאתר האנרגיה (החיובית). לא בטוח שיש הסבר הגיוני לעניין, ואולי זו טעות לחפש הסבר הגיוני כאן. ואולי זה פשוט משקף את העניין הגדל שיש לציבור בכלל במיסטיקה כשהזמנים קשים.

 2. תראה, מיסטיקנים יגידו לכך שזה עידן הדלי, שבו מתחילה התעוררות רוחנית…
  לדעתי זה תגובה לשחרור המוקדם מכבלי הדת, אבל חוסר רצון מוחלט לחזור לתפיסות הישנות. יש רצון להעביר את החיים הקרים ממילא עם איזה שמיכת רוחניות מחממת ובלתי-תובענית. זה מתחבר לתפיסות מסטיות שתמיד היו כאן מתחת לפני השטח אך היו מוקצות או מסתוריות עד לאחרונה, כמו קבלה או שחור.

 3. אני בשוק שעוד לא סגרו את MSN. להערכתי הוא ניזון רק מגולשים שכתבו URL לא נכון בשורת הכתובת ומגיעים אליו.

 4. למה הוא לא הגיב על ההאשמות שהטיח בהם גדעון רייכר לא מזמן? 2 עובדי MSN התעמרו במועמד שהגיע לראיון עבודה, והתגובה היחידה שקיבלנו הייתה לאקונית מאוד.

 5. סלחו לי, אבל העמדה שלי היא הרבה יותר רדיקלית.

  לדעתי זה נובע מבורות, רדידות מחשבתית שמובילה לאמונות טפלות. אנשים חושבים שהם ימצאו את התשובה בקלפים, בקפה, בכף היד, בגימטריה, בכוכבים, במזלות, באבנים, בירקות. אמצעי התקשורת גם לוקחים בזה חלק כשהם נותנים לתוכניות מהזן הכי נמוך לחדור אל המיינסטרים שבהם ידוענים פותחים קלפים ומביטים במפות הכוכבים.

  זו פלישה דוחה ומסוכנת לתרבות הישראלית שהופכת בהדרגה לתרבות של קמעות ומזלות.

 6. נראה שמה שהתחיל מהבבא סאלי והרב כדורי נהייה עכשיו מיינסטרים וניו-אייג'. בהחלט תיאור מטריד של החברה הישראלית

 7. יובל, "אמצעי התקשורת" כבר מזמן לא מה שהיו פעם, ואני לא רואה אותם יותר כמובילים אלא כמובלים. וזאת מפני שמטרתם היחידה היא כסף. וכסף מגיע מהמכנה המשותף הנמוך ביותר. זה לא אומר שאין חומרים איכותיים – אבל הם קיימים בעיקר כדי לשמר את תנאי הזיכיון. ואת הבעיות של ערוץ 1 כולנו מכירים.
  ודאי שהנהירה לניו אייג' נובעת מבורות. זה הכל חלק מההדרדרות הכללית של החברה. אני חושב שזו גם הסיבה לזלזול המוחלט בחוק ולעלייה הבלתי נסבלת בשחיתות ובאלימות. אנרכיה זה כאן. כולם מאשימים את המדינה באוזלת יד, אבל זה לא כל העניין – אם האזרחים לא מעוניינים באופן כללי לציית לחוק, זה לא משנה כמה שוטרים יש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *