שאלות DVD

בימי קלטות האודיו, ניתן היה להקליט קלטת באמצעות טייפ Double Cassette.
בימי קלטות הוידאו ניתן היה להקליט קלטת וידאו באמצעות חיבור שני מכשירי וידאו למכשיר הטלוויזיה.

האם ניתן לבצע פעולה דומה עם DVD?
אם יש שני מכשירי DVD, האחד יודע להציג, השני יודע גם להקליט, האם ניתן לחבר את שניהם למכשיר טלוויזיה אחד ולהורות ל-DVD המקליט להקליט את הסרט שה-DVD המציג מציג כעת על המסך? האם זה אפשרי טכנית או שיש בעיית חיבורים/ערוצים/הגנות ושאר בעיות?

ועוד שאלה.
אם יש לאדם DVD שתומך בהצגת פורמט Divx – האם זה אומר שהוא יוכל לראות סרטים בפורמט Divx שהורדו מהאינטרנט רק אם הם נצרבו על מדיית DVD או שמא הוא יידע להציג אותם גם אם הם נצרבו על תקליטור CD רגיל?

דיסקליימר: אלו שאלות תיאורטיות בלבד ואין מטרתן לגנוב/להעתיק/לקחת ללא רשות תכנים שאסורים בגניבה/העתקה/לקיחה ללא רשות.

21 מחשבות על “שאלות DVD

 1. DivX זה סוג קידוד, אבל על הדיסק שמוכנס לDVD להיות דיסק DVD
  קיימות טכנולוגיות שונות שגורמות לDVD לחשוב שדיסק רגיל הוא דיסק DVD, דוגמאת VCD, SVCD ועוד.

  לגבי השאלה הראשונה: כמובן, קיימים מכשירי DVD מקליטים, והם יקליטו כל מה שיוצג על המסך.
  אבל אני ממליץ בהרבה על צורב DVD אם אתה רוצה רק להעתיק סרטי DVD, הם הרבה יותר זולים.

  התשובות תיאורטיות בדיוק כמו התשובות 🙂

 2. הכי טוב זה לצרוב בעזרת קורא DVD וצורב DVD שמותקנים על ה-PC. אז אפשר להשתמש בתוכנות שפורצות את ההגנות של ה-DVD, ובכלל לשלוט הרבה יותר על התהליך.

  אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולשאול שאלה שכבר שאלתי פהפעם- היכן אפשר למצוא טורנטים של סדרות ישראליות וסרטים עם תרגום לעברית?

 3. ואני חולק על דעתם של שוקיג ו-MrM.

  סרטי DIVX שנצרבים על CD רגיל, אפשר לראות בנכשיר DVD שתומך בפורמט הזה. בלי לצרוב על מדיית DVD ובלי להמיר ל-SVCD.

 4. ובקשר לשאלה הראשונה: אם תיקח שני מכשירים, אחד מקליט והשני מנגן, ותחבר את שניהם לטלוויזיה (או אחד לשני), זה אמור לעבוד.
  יש גם מכשירי דאבל קאסט. אני מכיר מכשיר ישן (5-10 שנים) עם שני סלוטים. הוא אומנם לא יודע להקליט, אבל אני בטוח שיש גם כאלה כיום.

 5. 1. מוסיף צודק. המכשיר פשוט קורא את הקובץ ומפענח אותו בדומה ל-Media Player. לא משנה אם הוא בא מ-CD או DVD, שניהם נחשבים למערכת קבצים לכל דבר.
  2. אי אפשר להקליט מ-DVD ל-DVD. יתכן שאפשר להקליט את הוידאו אבל לא את הכתוביות, ערוצי האודיו, התפריטים וכו'. הדרך הסבירה לעשות זאת (באופן תיאורטי בלבד, כמובן, כי אסור לעשות את זה ואני אפילו לא חושב על זה כשאני לבד באמבטיה) היא באמצעות התוכנה DVD Shrink, שמעבירה הכל וגם מכווצת את הסרט שיכנס ל-DVD נצרב, שנפחו רק 4.7 גיגה (לעומת ה-9 גיגה של DVD דו שכבתי מסחרי).

 6. חוץ מכל מה שנאמר כאן (שקבוצת הדברים שאני מסכים איתם כאן זהה לקבוצת הדברים שדורפל מסכים איתם), אני רק מוסיף ומזכיר את ה-Macrovision, שהגיע עם כל כותר DVD בתחילת הדרך (סוף שנות ה-90, תחילת שנות השירותים), ואני לא ממש יודע איפה הוא עומד כיום.

  תפקידו היה למנוע בדיוק אותם מעשים נלוזים עליהם שאלת בפוסט (או שמא זה טוספ, בגלוב הזה?), רק, כאילו, לא להעתיק על DVD (כי מי שמע על DVD מעתיק לפני 6 שנים?) אלא להקליט במכשיר הוידאו (צורת הקלטה וצפייה בשידורי טלוויזיה ו/או סרטים שרווחה בשוק בזמנים ההם, ונכחדה כמעט לחלוטין מאז. אומרים שבמוזיאון המדע בחיפה נשארו מספר דוגמיות), ע"י שיבוש האות שמכשיר הוידאו מקבל.

 7. אין שם כמעט דברים ישראלים, אבל נראה אחלה. תודה.

  אני פשוט זוכר שהיתה איזושהי תגית בדלישס שהפנתה לטורנטים כאלה ואני לא זוכר מהי. ואני, כשאני לא מוצא משהו, אני נכנס לאובססיה.

 8. mininpva.org הוא אתר הביטורנט הכי מוצלח שנתקלתי בו. לטלויזיה אמריקאית זה ללא ספק האתר המצטיין במגוון ובמהירות, וגם אחד המקומות הבודדים שאפשר למצוא בו חומרים עתיקים (שהטראקר שלהם עדיין חי).
  לגבי טורנטים ישראלים – לא מצאתי שום דבר מעניין, אחרי חיפוש מאסיבי ומתמשך. אם תמצא אנא חלוק את המידע עם הציבור כשירות לאומי.

 9. לשטוית ישראליות יש איזה ערוץ IRC שבו אפשר להוריד הכל, בBT אין שום דבר שחי יותר מ24 שעות.
  אני אחפש בשבילך את הערוץ הנ"ל, אבל אני לא בטוח שאני אמצא כי אני כבר מזמן לא מוריד דברים ישראלים.

  מקסימום יש אימיול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *