בראבא

בכתבה במוסף "בסופשבוע" של "מעריב", מסביר שלמה בראבא, גאון ומטורף עם תעודות, את הסיבות לטירופו ובין השאר מספר על הוריו שנמלטו מהשואה:

"אבא הצליח לברוח קודם. בגיל 13 הוא עזב את הבית והתפקר, הצטרף להכשרה, קראו לו יצחק אבל בארץ כולם קראו לו יאצק. עכשיו הכל ברור, לא? אז אבא ברח בזמן, אבל הוא איבד את כל משפחתו. סבי היא הרב הראשי של לודז', הוא התפרסם בעיקר בזכות הקנאות שלו, עד טירוף. בשביל אבא שלי השואה היתה אירוע מכונן. עד יום מותו לא הסכים להכיר בקיומו של אלוהים. הוא היה חלוץ גאה. כשהוא עלה לארץ הוא היה כל כך מאושר עד שהתחיל לרקוד ונפל לתוך חבית אבץ רותח. היו לו כוויות ברגליים כל חייו, נשרף מתוך שמחה, אחר כך הוא הפך למנהיג פועלים, מזכיר איגוד האופים או משהו כזה. תגיד לי אתה, ממשפחה כזאת אפשר לצאת נורמלי?

בהמשך הוא מספר על משיכתו לסוסים. אני חושב שכבר שמעתי את ההסבר הזה ממנו, ועדיין זה נורא מצחיק בכל פעם מחדש.

הסוס זה משהו בלתי נשלט אצלי. אתה יודע שאני באמת גרתי עם סוס? סיפור אמיתי, גרתי עם סוס שנה בתל-אביב בנחמני על הגג, מאז כבר זרמו הרבה מים בירקון, הסוס איננו, אבל אני נשארתי. אז לזכרו, אני לפעמים צוהל. זהו, זה כל הסיפור.

11 מחשבות על “בראבא

 1. מיסטר בין היא דמות מעולה אבל מיצתה את עצמה.
  התפקיד שלו ב"שלוש חתונות ולוויה אחת" היא הורס מצחוק.

  אבל זה פחות או יותר מה שיש לי להגיד עליו.

 2. רואן אטקינסון הוא קומיקאי נפלא לדעתי, על אף שהדמות של מר בין לא מצחיקה אותי בכלל.
  מבחינתי השיא של רואן אטקינסון הוא בדמות Black Adder. סדרה שנונה עם קאסט אדיר, שאפשר לראות מדי פעם בבי-בי-סי פריים או לשכור בדיוידי (מומלץ להתחיל מהעונה השניה והלאה). היה לו גם מופע סטנד אפ קורע מצחוק מ-1991 שיצא בעבר בוידאו, אבל עוד לא יצא לצערי בדיוידי. אולי אפשר למצוא איכשהו באינטרנט.

  בריטניה הקטנה מעולה ביותר, אם כי קצת רפטטיבית. העונה השלישית מתחילה השבוע ביום ד' ביס פלוס, אבל כדאי להתחיל מההתחלה (דיוידי) כדי להכיר את הדמויות.

  בראבא באמת גאון. הבנתי את זה כשראיתי אותו במופע "הביצה והתרנגולת" עם מוני מושונוב מנסה להזמין באנגלית רצוצה תרנגול הודו במסעדה הודית בניו יורק.

 3. אם מדברים על סדרות בריטיות, אני מאוד אוהב את איך שעושים אותן. במקום להתחייב ל-22 פרקים בשנה, הם משיגים מימון, כותבים את כל העונה, מצלמים אותה ומשדרים. החסרון בזה הוא שלפעמים עונה מסתיימת ב-cliffhanger ואז צריך לחכות המון להמשך, שלא בטוח אם יבוא (ארורים יהיו תסריטאי Spooks. גררר)

  למה להגיד Black Adder כשאפשר להגיד הפתן השחור? ככה גם לא צריך להחליף לאנגלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *