תנו לנו 1%

הנה עוד תמה שחוזרת פעם אחר פעם בגלוב. התחושה שחזרנו ל-1998. היום מתפרסמת ב"טושבוע" כתבה של ערן גבאי על פיתוח בשם "זלנגו". הפיתוח הזה אמור להחליף באיזשהו אופן את הסמס הכתוב על ידי החלפת האותיות באייקונים. בסדר.

גבאי שואל את יואב לורך, ממציא השפה: "מה היעד שלכם? הרי בקרב הילדים לא תחליף את ה-SMS. אז עד כמה שפת הזלנגו יכולה להפוך לפופולרית?". לורך עונה:

אנחנו לא אומרים שנחסל את ה-SMS אלא רק שאם יש טריליון הודעות SMS בעולם בשנה, תנו לנו 1%, תנו לנו 2% (…) אם נעמוד רק ברבע מהציפיות שלנו נצטרך לטפל בהרבה מאוד הודעות ביום.

זוהי תשובה דוט.קום קלאסית. קלאסית! 

הנה יש שוק. השוק הוא ענק. אני לא רוצה להשתלט על השוק ואפילו אין לי יומרות כאלה. תחת זאת אני רוצה נתח, נתחונצ'יק קטן ואני מסודר. אם הייתי מקבל גרוש על כל חברת סטארט-אפ שאמרה לי את המשפט הזה בתקופת הבועה הייתי היום אספן גרושים מוביל.

14 מחשבות על “תנו לנו 1%

 1. 10 למעשה, נולדתי ב1988.
  ועוד משהו, אם אנחנו חוזרים ל1998 אנחנו תקועים במין מחזור- כל פעם מגיעים ל2006 וחוזרים ל1998, ככה לנצח.
  לא טוב
  לא טוב בכלל

 2. כן, כל הקפיטליסטים המניאקים האלה שרוצים להתעשר, באמת מעצבן. למה שפשוט לא יפסיקו לנסות וישארו שכירים של איזה מנגנון שידאג להם ויעגל כל חודש את הקצה של הגלידה מלמעלה?
  (מתחיל להתחמם על הקטע של הקפיטליזם, למרות שמוקדם על הבוקר ושאני לא עובד)

 3. איזכור שם המקום שאינו קיים בכתב מסכן את מרקם המציאות, השברירי ממילא גם ככה. (פיגו בנושא: "מאחר וכבר הוכחה עליונות הכתוב על המציאות וגו'").

  גורו לכם.

 4. יובל, התכוונת בעצם – אם רק היה לך גרוש על אחוז, שני אחוזים! מכל חברת סטארטאפ שאמרה לך את זה, וגו' 🙂

 5. ואני דוקא חושב שהם יצליחו!

  למה לא לפרגן? לבחור מזלנגו יש אחלה רעיון. ה SMS שיש היום הוא באמת יבש ולא מתקדם לעומת מה שהוא מציע ב Zlango. לא יודע לגבי ה 1% אבל בכל מודל הכנסות רציני של חברה, אני בטוח שהם לא סומכים על זה שכל ההכנסה לחברה לטווח ארוך יבוא רק מהאחוז הבודד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *