100

אני מודה שהעיסוק שבגוגל ניוז בפרט ובגוגל ישראל בכלל קצת יוצא לי מכל החורים. ובכל זאת, נקודה אחת שווה התייחסות. בעת השקת גוגל ניוז נטען על ידי החברה שהיא אוספת את התכנים שלהם מ-100 אתרי תוכן בעברית. אני טענתי שבישראל (ואפילו לא בעולם) אין 100 אתרי תוכן, או לפחות לא כאלה שבאמת מייצרים תוכן אמיתי ולא מועתק האחד מהשני. מאז מתנהל ויכוח ביני ובין אנשי גוגל ישראל ונציגיהם.

נו, ויכוחים צריך להכריע. שלושה ימים אני עוקב אחר גוגל ניוז. עוקב וסופר. עוקב וסופר.

הנה רשימת האתרים שגוגל ניוז השתמשה בהם ב-72 השעות האחרונות. שמות הקטגוריות שבחרתי הן שרירותיות. ידיעה מהטוש יכולה להגיע לקטגוריית "חדשות מהעולם" וכן הלאה. ובכל זאת עשיתי זאת למען הסדר והנוחות. הראשון שמגיע ל-100 מקבל ארוחת צהריים.

כללי

וואלה, Ynet, הארץ, NRG, נענע, אייס, ערוץ 7, מחלקה ראשונה, עניין מרכזי, הצופה, גלי צה"ל, הרשת המקומית, עלונדון, חדשות אשדוד (14)

כלכלה

דה-מרקר, גלובס, ביז פורטל (3)

ספורט

טלה-ספורט, One, ספסל, סלניוז, ערוץ הספורט, ספורט ליין, ליגה (7)

בידור

E! ערוץ הבידור, הבמה, סרט, My Music, iWoman, מוזיקה 24, אינדקס בידור ובמה (7)

שונות

הגה, רילוד, AV+ דיגיטל, פוקט (4)

דוברות ויחסי ציבור

משרד החוץ, המשרד לאיכות הסביבה, ארגון מגדלי הפרחים וצמחי הנוי, Port2Port ספנות ותעופה, המכון הישראלי ליצוא, הכל שיווק, המכון, ירושלים ברשת (8)

לא מוגדר

במבילי, כאן נעים, StoreNext, נטוניוז (4)

עכשיו אני באמת לא מתמטיקאי. אפילו לא קרוב. אבל המחשבון שלי אומר שאין סיכוי ש: 14+3+7+7+4+8+4 שווה ל-100. זה אפילו לא מתקרב ל-50.

אני ביקשתי מגוגל את רשימת 100 האתרים. אני פשוט מת, מת מסקרנות לגלות מאיפה יגרילו עוד 50 אתרי תוכן. אני כבר לא מדבר על הבושה וחרפה שאתרים של ממשלת ישראל, משרדי יחסי ציבור וסתם הודעות של דוברים נכנסים לרשימת אתרי החדשות. מילא. זה בסדר מבחינתי. יאללה. עליי. אני רוצה לדעת מאיפה ימצאו עוד 50 אתרים.

אם וכאשר אקבל את הרשימה אני מבטיח לעדכן.

עדכון: השעה כמעט 12 בלילה אבל זה לא מפריע לאנשי יחסי הציבור הבלתי נלאים (טוב, לפחות אחת מהן) של גוגל ישראל לעדכן שיש עוד שני אתרים שהופיעו בגוגל ניוז ישראל ולא נכנסו לרשימה: חדשות הקריות ורייטינג. וגם איתם, עוד לא הגענו ל-50.

28 מחשבות על “100

 1. הירבות בין מיקרוספט וגוגל כל כך הדוקה שהם אפילו לא הכניסו את MSN.co.il (למרות שאם אני לא טועה בארץ הוא בכלל לא בשליטה של מיקרוסופט)

 2. בישראל, MSN נשלטת 49.9% על ידי מיקרוסופט ישראל ו-50.1% על ידי אינטרנט זנב. בגוגל אגב טוענים שהעובדה ש-MSN לא בפנים היא מקרית לגמרי.

  מין צירוף מקרים כזה. מיקריות. על דרך המקרה. ללא כוונה. בלי כוונת מכוון. סתם מקרה.

 3. msn זה לא ממילא אגרגטור של תכנים ממקורות אחרים ולא יצרן תכנים מקוריים?

  חוץ מזה, יובל, לא הבנתי את הטענה שבעולם אין 100 אתרי תוכן. די ברור שיש, לא? בכל מיני שפות, בכל מיני מדינות, …

 4. נטע, נטען שגוגל ניוז בישראל אוספת את התכנים שלה מ-100 אתרי תוכן בעברית. הרשימה הזו מנסה לאתר אותם.

  מוסיף, לא שכחתי דבר. מדי פעם נוספים להם אתרים. גם בשלושה הימים האחרונים עדכנתי את הרשימה כמה פעמים. אבל גם אם יש עוד אחד או שניים, יש כמה עשרות נפקדים. אני מחכה לגלות אותם.

 5. זה ממש לא נכון מה שאתה אומר… לדוגמא טכנולוגיה אני יכול לתת לך עכשיו מהראש כמה שאין ברשימה שלך :
  http://www.pocket.co.il
  http://www.gadgetim.co.il
  http://www.ycell.co.il
  http://www.whatsup.co.il
  http://www.HWzone.co.il
  http://www.tgp-il.co.il

  פה אני מדבר על האתרים הגדולים שכל אחד מהם מייצר תוכן שונה לגמרי אני בטוח שיש עוד שאני לא מכיר… אני אישית מאמין שיש 100

 6. ראשית חורחה, פוקט בתוך הרשימה.

  שנית, לא יכול להיות שמה שאני אומר "לא נכון". יכול להיות שיש עוד אתרי תוכן ויכול להיות שגוגל עוד תשתמש בהם. נכון לעכשיו היא לא השתמשה בהם ונכון לעכשיו היא השתמשה בפחות מ-50.

  שלישית, ברשותך, אני לא אגיב על רמת התוכן שמופיעה בלפחות חלק מהאתרים שהפנית אליהם. כבר הצליחו לגרור אותי הערב לויכוח עקר ואין לי כוח לעוד אחד.

 7. איך אתה יכול לקבוע באיזה אתרים היא השתמשה? אתה הסתכלת מהשניה שפתחו על כל כתבה וכתבה שהוסיפו לשמה?

  ולא ראיתי את פוקט, זה לא משנה את העיקר שעדיין בסביבות חמש שרשמתי ישר מהזיכרון.. ולדוגמא gadgetim הוא שייך למעריב והיו לו ראיונות בלעדיים עם כמה וכמה בכירים והוא אתר רציני למרות שהוא חדש whatsup זה האתר הכי גדול לקוד פתוח בקיצור זה אתרים טובים מאוד… y-cell ו-tgp-il אני לא מכיר ממש טוב ככה שאני לא יודע אבל שאר השלושה gadgetim , whatsup ו-HWzone אני יודע שהם אתרי תוכן מעולים

 8. כבר כתבתי כאן (או שבמקום אחר) שאני לא מבין מה חדש פה. יש את סטארט, יש את פרש ובוודאי רוטר שהח'ברה שם מעתיקים את הדברים המרכזיים.
  דרך יובל "אינטרנט זנב"? טעות סופר? או מכוון? או בלשונך: "מין צירוף מקרים כזה. מיקריות. על דרך המקרה. ללא כוונה. בלי כוונת מכוון. סתם מקרה."

 9. כאמור חורחה, אין לי עניין להיכנס איתך לבדיקת ההגדרה "אתר תוכן מעולה". שיהיה לך לבריאות.

  ירון: היצטרפות של מקרים מקרית

 10. דבר אחד טוב יצא מהעניין – אחלה אינדקס של אתרי תוכן מובילים

  יובל – אם אתה מכניס גם אתרי דוברות וכו' כאתרי תוכן אז בטח שאפשר לגרד 100 ואפילו יותר. יש הרבה תוכן מקורי בהמון אתרים קטנים – רק שרובו זבלי וקשה להגדיר אותו חדשות.

 11. כן, זו בהחלט אחת הבעיות.
  עבור גוגל, ארגון מגדלי הפרחים וצמחי הנוי הוא אתר שצריך להיכנס לרשימת גוגל ניוז.

  צודקים. ואם אני ממש חייב עזרה עם הפיטונייה שלי?
  בשביל זה יש גוגל. ניוז כלומר.

 12. יובל, חייבים להודות שגוגל ניוז הוא אכזבה גדולה: עניינים פעוטים זוכים לככב בכותרות הראשיות, ידיעות עולות באיחור מזעזע (עכשיו 21:40 וטרם נכתב על השריפה בפ"ת) והכתבות מתחלפות בעצלתיים.
  אנא כתוב על כך משהו.

 13. הלו יובל – תשתמש בשם אחר יובל. אחרת יחשבו שזה אני יובל. זה לא אני – זה אתה. אני זה אני ואתה זה אתה. אולי קוראים לך גם יובל אבל פה זה הגלוב של יובל (ומוסיף גם) ואם תכתוב יובל אנשים יחשבו שאתה זה אני בעוד שאני זה אני ואני לא אתה כי הרי אתה זה אתה ואני ואתה הן ישויות פיזקליות נפרדות שכנראה חולקות את אותו השם ואת אותו האיות אבל אין זה אומר שיש בינינו מין המשותף מעבר לעובדה שהורינו בחרו באותו השם בנקודה כלשהי בזמן ובמרחב. לכן יובל תשתמש בשם אחר יובל אחרת יהיה פה מבלבל יובל. בסדר? יובל?

  וכן. הכתבות מתחלפות בעצלתיים.

 14. OotC: מחסום הוא אתר אנטי דמוקרטי שאוהב ללטף את האגו של הערבים. ראיתי אותו לראשונה מקישור באחד הפוסטים הקודמים פה בעניין גוגל ניוז, ניסיתי לשלוח כמה תגובות שיעמתו אותם אם הבעיות שיש לערבים, והן פשוט נמחקו. מאז הפסקתי לבזבז עליהם זמן.

  לא שיש לי משהו נגד ערבים, כמובן. חברי הטובים ביותר קוראים לי שמאלני. אבל אני מעריך בן אדם שיודע להתווכח על העמדות שלו, ולא להתעלם מטענות נגדן.

 15. תוסיף את זה ומשם חדשות יש"ע וקטיף.נט
  אני מרוצה מהפוסט הזה. זה בעצם אינדקס קישורי התוכן של ישראל.

  ד"א בלי רוטר "שום ספריה ביתית לא יכולה להיות שלמה בלעדיו"

 16. אני חושב שיש יותר ממאה אתרי חדשות ברמות שונות, שג\"ז שואב מהם מידע.
  תנסו לעשות חיפוש חדשות לאיזשהו מונח חיפוש כללי כמו \"וגם\" או \"רק\", ותתחילו לספור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *