שיעור ההצבעה בגלוב

חברים,

שיעור ההצבעה בגלוב אינו מספק בשלב זה. הרימו טלפונים, צאו לרחובות, התקשרו לאמא, משכו את סבתא מהמיטה. שלחו אותם אל הגלוב.

הגלוב – כי זו החובה הוירטואלית שלך!

(ג'יזס, איך אני שמח שאני לא "ראש מטה יום הבחירות")

עדכון: ג'וני דו שואל מדוע אנחנו לא מהמרים על התוצאות. לא ברור לי אם הוא התכוון לתוצאות בגלוב או תוצאות האמת אבל אני מציע שנתחיל להמר על התוצאות בבחירות הארציות. אני אומר קדימה פחות מ-35 מנדטים, עבודה 21, ליכוד 15, ליברמן בסביבות ה-10, מרצ 5. תורכם.

עדכון 2: בגלל שהסקר נמצא בטור השמאלי זה שוב מחרב את השימוש ברסס. איתכם הסליחה. בערב נסיר את הסקר ואז הכל יחזור לעבוד (יש לקוות).

עדכון 3: מה עדיף – לפרסם את התוצאות באחוזים או בתרגום למנדטים?

54 מחשבות על “שיעור ההצבעה בגלוב

 1. ההימור שלי:
  קדימה 34
  עבודה 20
  ליכוד 16
  ליברמן 10
  ש"ס 10

  אבל, כידוע, אני גרוע בהימורים ובהתערבויות.

 2. בוקר טוב (קצת פחות לכל הפרולטרים המדוכאים שבעבודה).
  ניחוש הבחירות שלי:
  קדימה – 30, עבודה – 20, ליכוד – 15, ליברמן – 15, ש"ס – 15, מפד"ל/איחוד לאומי – 10

  בהצלחה לכל המצביעים (והבוז למשתמטי הבחירות).

 3. נראה לי שליברמן+ליכוד+מפד"ל-איחוד לאומי לא יכולים להגיע ל-45 מושבים, הם מחלקים ביניהם בסביבות 38, אולי יותר אם יצליחו למשוך מצביעים מקדימה. וגם אני חושב שהרבה אנשים שאמרו בסקרים שיצביעו קדימה ישתפנו ברגע האחרון ויצביעו ליכוד. אני אומר "ישתפנו" כי אנשים הם שמרנים ומעדיפים להצביע כמו תמיד; וזאת בניגוד למי שאומר שותיקי מפלגת העבודה (כשהכוונה כמובן לאשכנזים) סולדים מפרץ ולא יצביעו לו.

 4. התכוונתי כמובן להימורים על תוצאות הבחירות הכלליות, כי כאן בבלוג (סליחה, בגלוב) ברור שכולם, שמאלנים, אליטיסטים, ואשכנזים (טפו).

  בכל מקרה, בינתיים פרסמתי את ההימור שלי גם בבלוג שלי, אבל אני מצרף אותו גם לכאן:

  גוש השמאל + קדימה:
  קדימה: 33-34
  עבודה: 18-19
  מרצ: 5-6
  ערביות: 7-8

  סה"כ: 65 מנדטים

  גוש הימין:
  ליכוד: 14
  ישראל ביתנו: 12
  ש"ס: 11
  איחוד לאומי – מפד"ל: 10
  יהדות התורה: 6

  סה"כ: 53 מנדטים

  זה יוצא רק 118 ביחד (בבלוג שלי יש הסבר – הכל בגלל הגימלאים), אבל אני רואה שגם המהמרים לפני לא טרחו עד כדי כך, אז זה בסדר.

 5. ר"ש – לי יש הרגשה שהליכוד די יחטוף. העניין הזה עם הנאמנות לא נראה לי שהוא תופס הפעם עם הליכוד. אני בכלל לא יודע איך אפשר – טכנית – להצביע למפלגה כמו הליכוד, אבל מילא.

  ג'וני – הימור יפה ומפורט ואפילו נראה לי די הגיוני.

 6. יובל, אשמח להתבדות, אבל בתוך עמי אני יושב.
  שמעתי פעם את העצה "לעולם לא תרעב אם תסתמך על טפשותם של אנשים אחרים". לגבי האלקטורט שלנו אפשר לומר "לעולם לא תכשל אם תסתמך על גזענותם של הישראלים". ראה תקדימי צומת ושינוי. אולי "גזענות" היא מילה מעט חזקה. אני אתנסח מעל אחרת – "שנאת השונה והזר".
  רואה, לדעתי אתה מזלזל בעומק השבר האידאולגי במדינה. הצבעות שיבטיות הן עניין של מומנטום – ברגע שנשברה השורה (במקרה זה של מצביעי הליכוד), קשה מאוד לחזור למבנה. ואני לא רואה במספר 38 מספר קדוש, אני לא חושב שהבחירות האחרונות יצגו נאמנה את עומק חוסר האמון הישראלי לכל דבר שתדמית ה"שמאלני" נצמדת עליו. לשמאל הישראלי יש עדיין לאן לרדת.

 7. לדעתי התוצאות יהיו קרובות מאד למה שרואים בסקרים, פלוס מינוס שני מנדטים. ממה שאני רואה סביבי, נדמה בישבועות האחרונים שמצביעי עבודה פוטנציאלים (יהודים) חוזרים / עוברים למרצ וחד"ש. לכן נדמה לי שהן תהינה יותר חזקות ממה שהסקרים מנבאים להן. בימין  אני בהחלט חושש שליברמן יתפקד על תקן ההבטחה הלבנה החדשה. הוא הצליח לקרוץ גם לבורגנות וגם לנוער הגבעות.

 8. ג'וני, ההערכה שלך נראת מפורטת, ולא יהיה מאושר ממני לקרוא עליה מחר בעיתון, אבל אני חושש שיש בה הטיה מסוימת של המציאות.
  מה שעשית זה "עיגלת למעלה" את הסקרים הנפוצים עד היום. ברוב הסקרים שאני מכיר נכון להיום העבודה-מרץ-קדימה משחקות משחק סכום אפס, פחות או יותר, על אזור ה 55 מנדטים, וזה בלי לקחת בחשבון את ההטייה הטבעית של הסקרים שמאלה (מצביעי ש"ס המפורסמים, והנטייה של האנשים להתגאות בהצבעות למפלגות שמאל ולהתבייש בהצבעה למפלגות ימין)

 9. מוסיף (כינוי מעולה, דרך אגב), הבעיה היא שכשאתה אומר שהתוצאה תהיה דומה לסקרים, לאיזה סקרים אתה מתכוון? יש כ 15 מנדטים שמתניידים בין המפלגות בסקרים השונים, כמו גם 25 (בהערכה אופטימית) מנדטים צפים.

 10. הסקרים די קרובים אחד לשני, עם הבדלים קלים (שני מנדטים לפה או לשם). לכן לא תהיה הפתעה ביחסים שבין קדימה-עבודה-ליכוד. שני מנדטים לפה או לשם דרמטיים יותר עבור מפלגות קטנות.

 11. ראשית, הסקרים נותנים הן לקדימה והן לעבודה טווח אפשרי של כ 4 מנדטים. זה ועוד שונות של 2 מנדטים לתחזיות של המפלגות האחרות הביא אותי להערכה של כ 15 מנדטים שהסקרים חלוקים עליהם.
  שנית, בניגוד לעבודה, לליכוד, למרץ ולאיחוד הלאומי שבחודש האחרון נעו בטווח של כשני מנדטים מעלה ומטה (אצל כל סוקר בפני עצמו), לתנודות של קדימה וישראל ביתנו יש כיוונים קבועים (שוב, בחודש האחרון), ואלו מנדטים שזורמים מגוש השמאל לגוש הימין.

  מעריב (מעט ישן) : http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/064/099.html
  ידיעות : http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-3827,00.html
  הארץ : http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/LiArtSR.jhtml?objNo=59303

 12. גיאגי, אני לא יודע איזה סקרים אתה מכיר, אבל מה שכתבת הוא פשוט לא נכון.

  בסקר האחרון של ידיעות: קדימה 34, עבודה 21, מרצ 5. סה"כ: 60
  בסקר האחרון של הארץ: קדימה 36, עבודה 18, מרצ 6. סה"כ: 60

  בקיצור, אם כבר אז אצלי התוצאות פחות "אופטימיות" מהסקרים.

 13. עם מספר עצום כזה של מתלבטים, צפים ומצביעי-מחאה קשה מאד לצפות מה יקרה היום. הניחושים שלי:

  קדימה יורדת מ-30 מנדטים
  העבודה עוברת את ה-25 מנדטים
  הליכוד סביב ה-20 מנדטים
  מרצ, חד"ש וערביות – סה"כ 13 מנדטים או יותר
  איחוד לאומי, ישראל ביתנו, ש"ס – שלושתן סביב ה-10 מנדטים
  עלה ירוק ומפלגת הגימלאים נכנסות לכנסת
  חץ ושינוי גבוליות

 14. שוקי- הייתי חותם על הניחוש שלך, אבל יש לי תחושה שהירידה במנדטים של קדימה תתבטא בעיקר בליכוד ובישראל ביתנו.

 15. ג'וני, ראשית, אתה צודק לגבי הסקרים של ידיעות והארץ.
  אני עדיין עומד על דעתי לגבי הנטייה ההיסטורית של הסוקרים בארץ להוסיף 5-10 מנדטים לגוש השמאל.
  וכמובן, אשמח להתבדות.

 16. שוקי אני חושב שאתה אופטימי מדי לגבי מפלגת העבודה ולדעתי עלה ירוק לא נכנסת. חץ אולי אולי ממש אולי גבולית. שינוי אפילו לא מתקרבת ללהיות גבולית.

 17. דיברתי עם לפחות 1000 מתלבטים בשבועות האחרונים. התרשמתי אין ביניהם כמעט אנשים שיצביעו לקדימה. לכן אני חושב שככל ששיעור ההצבעה יעלה כך קדימה תרד.
  לגבי הליכוד – מסכים. לגבי ישראל ביתנו – לא כל-כך. היתרון של ישראל ביתנו הוא אחוז התייצבות גבוה של קהל המצביעים שלה.
  חלק מהנטישה של קדימה הוא בכיוון של שינוי/חץ, וכמובן – לעבודה. הגזענים יצביעו לאחת משתי הראשונות, ומצביעי עבודה וותיקים שמסוגלים להצביע למרוקאי יחזרו לעבודה. דיברתי עם הרבה משני הסוגים.
  עם 28 מנדטים של מתלבטים, אני חושב ש-7 עד 9 מנדטים של הצבעת מחאה הם סבירים. חלק ילכו למפלגות שלא ייכנסו. הרבה מאד ילכו לגימלאים ולעלה ירוק ולדעתי יכניסו את שתיהן. לפחות 5-6 מנדטים של קולות ילכו לאיבוד.

  אגב, אנקדוטה: יצא לי לדבר היום עם כמה וכמה אנשים של קדימה – לא מתנדבים אלא שכירי חרב כמובן. הורו להם להגיד שהם מתנדבים, אבל כשדיברתי איתם כולם הודו שהם מקבלים כסף וחרא כסף, והולכים להצביע למפלגות אחרות.

 18. אני מסכים איתך שיש לסקרים נטיה לתת לשמאל יותר ממה שהוא מקבל בסופו של דבר, אבל:

  א. זה לא ברמה של 5 עד 10 מנדטים. אתה מגזים, ותוכל לראות את זה אם תיקח את הסקרים *האחרונים* שפירסמו העיתונים לפני מערכות בחירות קודמות ותשווה לתוצאות האמת.

  ב. אני חושד בקמיל פוקס שגם הוא יודע את זה, ולכן הוא לוקח את התוצאות שיוצאות לו ואז מעביר כמה מנדטים לימין. לדוגמה: בניגוד לאימרה המקובלת לפיה ש"ס תמיד מקבלת בסופו של דבר יותר מנדטים מה שחוזים לה הסקרים (שהייתה בעבר די נכונה בד"כ), בבחירות הקודמות קמיל פוקס חזה בהארץ שהיא תקבל 13 מנדטים, והיא סיימה עם 11 בלבד.

  (ואפרופו פוקס, נראה שהוא פישל בגדול כשבסקר האחרון שלו הוא נתן לישראל ביתנו רק 7 מנדטים. בהארץ לחצו עליו לעשות את הסקר מוקדם, ולכן הסוקרים שלו התקשרו לאנשים הביתה בשעה 15:30 (מי בדיוק ענה להם בשעה הזאת?). בינתיים, בערוץ 10, הוא כבר הספיק לחזור בו, ולהגיד שבסקר יותר מאוחר שהוא עשה, הם מקבלים יותר).

 19. אני מעדיף לא להיתלות בסקרים בכלל, כיוון שאין להם כמעט משמעות, ביחוד בחוסר המקצועיות שבה הם מנוהלים בארץ (מה זה קבוצות המדגם הזערוריות הללו?). באותו נושא ובהתקשר להערה האחרונה שלך, על פוקס, שמעתי שמועות חמורות יותר, שהוא שינה את המודל אחרי (!!) שבוצע הסקר כיוון שישראל ביתנו קיבלה מעל 15 מנדטים והופעל עליו לחץ לתקן את התוצאה הזו.
  ההערכה שלי הינה ניחוש אישי שמתבסס על הלך הרוח של הציבוריות שאני שייך עליה. לא יותר ולא פחות. נוכל לדון באמינותה מחר.

  יו"ר, באותו עניין – אני מציע דיון על העובדה שרק ערוץ אחד (11 בממיר, למי ששכח) מבצע היום מדגם קלפיות. ערוץ 2 ו 10 מסתפקים בסקרים טלפוניים וסקרים מחוץ לקלפי בגלל שיקולי עלות. למי שמתעניין היום בשעה 22:00 היכן לצפות ולמי להאמין, גם זה שיקול רלוונטי. ד"א, אני צופה שונות גבוהה מאוד בין הערכות אמצעי התקשורת השונים היום הערב (חוץ, כמובן, מאמינות המוחלטת של סקר הגלוב).

 20. מעיון בתוצאות הביניים עולה שיש הרבה אנשים שהיו חותמים כאן ועכשיו על התוצאות. הקשר בינן לבין תוצאות האמת – ממממ, בוא נקרא לו – קשר מעניין.

  בעוד 8 שעות פרסום תוצאות סקר מבקרי הגלוב

 21. ההימור של חיליק, היישר מהספארי:

  קדימה – 29
  העבודה – 25
  הליכוד – 20
  ליברמן – 11
  ש"ס – 10
  איחוד לאומי מפדל – 9

  תזכרו את מה שחיליק מהספארי אמר לכם!

 22. נזכור נזכור.

  אני לא בטוח שאני מתנגד להימור שלך חוץ מזה שלליכוד יש יותר מדי מנדטים.

  עוד 7 שעות לפרסום תוצאות סקר הגלוב

 23. אני אלך לכיוון אחר. מה אכפת לי, אני שבע כובעים

  קדימה תפגיז עם 38-40
  עבודה 18-20
  ש"ס 14-16
  ליכוד 14-16
  הגמלאים ירביצו ב2-3
  חוצמזה הקטנים לא ייכנסו
  מרצ 4-6

  הכי נועז ?

 24. ליברמן הוא הליכוד החדש. אלו שנמאס להם מהליכוד המושחת, מזה שאף אחד לא מכיר את האיש שנמצא אחרי ביבי ברשימה, ומזה שהרבה מהשמות הגדולים עזבו אותו, אבל לא רוצים להצביע קדימה – כל אלה עברו לליברמן. האיש הנכון במקום הנכון. לא שונה מהמצב שהיה בו טומי לפיד בבחירות הקודמות. מישהו מכיר את רשימת המועמדים של ישראל ביתנו?

 25. שאלה שלא ממש קשורה. איזה מהערוצים אתם ממליצים לסיקור הבחירות (אני יכול לצפות בשלושתם)? ומתי מתחיל השידור?

 26. אני לא מבין בשביל מה כל הניחושים, וההימורים, והספקולציות, כשבערב נדע תוצאות מדגמיות ומקסימום מחר בבוקר את תוצאות האמת. אם הייתם שמים כסף במקום שבו המקלדת שלכם מתקתקת, ניחא. אבל ככה סתם? אגב, גם לסוקרת של ערוץ 10 ביציאה מהקלפי השבתי בשלילה. את הכסף האמיתי שלי, את הפתק ועליו אותיות הקסם, הנחתי במעטפה בקלפי ושילשלתי לתיבה. כל השאר – שטויות במיץ עגבניות.

 27. פיגו – אל תגיד לי אני אגיד לך. אתה לא אוהד אף קבוצת כדורגל וכדורסל וכאשר יש תחרות אתלטיקה קלה אתה אומר: בשביל מה הם קופצים שם לגובה? לא יותר פשוט לטפס עם סולם?

 28. זה באמת קטע שאף פעם לא הבנתי! או למשל בור הקפיצה. מה הבעיה ללכת מסביב? ומה הקטע עם המשוכות? איזה אתלט שפוי בדעתו אומר לעצמו, פאק, הריצה הזאת על המסלול הריק, זה פשוט מדי, בוא נלך על מחסומים כל עשרה מטרים שצריך לקפוץ מעליהם. איטס ביונד מי.

 29. אני חושב בקטן.

  בבחירות הקודמות העבודה קיבלו 1000 קולות בבית שמש. המטרה הפעם היא 2000 קולות.

  אם נגיע לזה, תהיה לכך בשבילי משמעות אישית ופוליטית.

  הלוואאאאאאאי!

 30. ר"ש- אתה צודק. ליברמן הוא הטומי לפיד של הבחירות הנוכחיות- גזען וקומבינטור שהצליח לעטות על עצמו כסות נקייה.

 31. כנראה קצת מאוחר מדי, אבל צריך היה כנראה גם לעשות סקר בשביל זה (וכמובן שאת התוצאות שלו היה אפשר גם להציג כאחוזים או מנדטים, ואז היה צריך כמובן גם סקר נוסף בשביל להחליט איך להציג את הסקר המשני ואז עוד סקר בשביל איך להציג את הסקר של הסקר של הסקר ועוד אחד בשביל הסקר של הסקר של הסקר של הסקר ועוד אחד בשביל…)

  אבל בעצם במחשבה שנייה, אפשר לעשות גם זה וגם זה, למי אכפת, בסך הכל עוד עבודה למוסיף 🙂

 32. אחלה, אחלה רעיון. שאפו. לגבי הימורים, אני פסימיסט. אני חושב שליברמן טס מתחת לרדאר של הסקרים, אני רואה אותו מקבל בערך 15 מנדטים, וברגעים הפסימיים של היום אפילו 19. הוא יהיה המפלגה השלישית בגודלה, יותר מהליכוד. נראה לי שהמפסידה הגדולה מאחוזי ההצבעה הנמוכים תהיה קדימה, שתגרד בקושי את ה-30 מנדטים. כן, נתעורר לדעתי לבוקר של עידן ימני. ליברמן יהיה מ"מ ראש הממשלה ושר הפנים או החוץ. אני מבועת.

 33. אי אפשר גם מנדטים וגם אחוזים? מוסיף, אם זה מסובך אני מוכן לעשות את החישובים. :]

  לגבי הגדולות אין לי הימורים, לגבי הקטנות: גמלאים עוברים את אחוז החסימה, עלה ירוק לא, ומר"צ נשארים על 5

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *