אופיס החדש – גרסת היחצ"ן

א', הקורא המתמיד מן הגולה, שלח לאימייל הסגול עם הנקודות הצהובות את הקישור הזה המפנה לסרטון שמיקרוסופט הפיקה ובו היא חושפת באופן רשמי, מסודר ויחצ"ני את השינויים שערכה בממשק המשתמש של חבילת אופיס החדשה.

על פניו זה נראה מרשים. מה שאותי מעניין זה מה יקרה לאלו שיתרגלו לעבוד עם אופיס 2007 ואז יגיעו לאיזה משרד או מחשב של חבר ושם יתקלו באופיס XP או אופיס 2003 (או הפוך). דווקא בגלל המעבר, השביזות בהתמודדות עם כמה גרסאות שההבדלים ביניהם כל כך גדולים, תהיה מרגיזה במיוחד.

מצד שני, מה האופציה? להישאר עם ממשק המשתמש המרגיז של האופיס הנוכחי?

11 מחשבות על “אופיס החדש – גרסת היחצ"ן

 1. אני לא הייתי ממליץ למשתמש הביתי לקנות אופיס 2007, במיוחד עם המשמעות היא סרגל הכלים החדש. אני משתמש בגירסת הבטא כבר מספר חודשים וחוויית השימוש אינה שונה מהותית.
  אולם ממשק המשתמש החדש של אופיס זה השינוי הפחות חשוב. הסוכריה האמיתית היא פורמט הקבצים. המעבר לקבצי XML מאפשר גמישות שימוש בקבצים ע"י שירותים ותוכנות אחרות (כמו דפדפן) פותח הרבה מאוד אפשרויות.

 2. אני דווקא אוהב את הגישה החדשה שמאפשרת לגשת לפונקציות ביתר קלות. משתמשים מתחילים וחדשים יאהבו את ה"רצועה" שתעזור להם למצוא פקודות שהיו חבויות בתפריט ומשתמשים מתקדמים יוכלו להמשיך ולהשתמש בקיצורי מקלדת המוכרים וההתרגלות לממשק הגרפי החדש לא צפוינ להיות קשה. הבעיה העיקרית, כמו במקרה של ויסטה היא כוח המחשוב הדרוש להריץ בצורה מוצלחת את כל אפשרויות התצוגה המתקדמות. משתמשים שלא ישדרגו את המחשב לא ימהרו לשדרג את התוכנה. מיקרוסופט מקווים שסוכריית הXML שרוגל תהיה מספיק מתוקה עבור חברות גדולות שלא ממהרות לשדרג.

  דרך אגב, למה האנשים בסרטון לא מישירים מבט אל הצופה? הרגשתי כאילו מתעלמים ממני.

 3. מדיניות דחיסת הפיצ'רים לתוך אופיס מזכירה לי עוף ממולא. לכאורה זה נורא טעים אבל בסופו של דבר זו תרנגולת שדחפו לה חתיכות לחם לתחת. בעבודה אין לי ברירה, אבל בבית אני כבר הרבה זמן עם אופן אופיס 2, ובאמת שלא הצלחתי למצוא דברים שחסרים בו.

 4. הבלוג של ג'נסן האריס שנדמה לי שכבר קישרתי אליו מדבר על כל ההחלטות והשיקולים בבניית הממשק של האופיס החדש. מרשים מאוד.

  החשש העיקרי שלי הוא שזה ייתן מכה רצינית לאופן אופיס, שבנה ממשק די סטנדרטי, ועכשיו (כלומר כשהאופיס החדש יצא מתישהו) יצטרך להתמודד מול ממשק חדשני שהושקעה בו המון עבודה ומחקר. אני מאוד מקווה שהוא יעמוד בזה בכבוד.

  אני מחכה כבר להתחיל להשתמש בו. רוגל, נשמע לי מאוד מוזר (ומאכזב) שחווית השימוש לא שונה מהותית. אתה בטוח?

 5. אני משתמש בגרסת הביטא כבר חודשיים ואני לא רואה סיבה להתלהב מהממשק החדש. לעיתים זה מעצבן שקשה למצוא משהוא בגלל העיצוב החדש (view בתחתית האפליקציה, pivot table עברו מנתונים להכנס וכיו"ב). למשתמש הביתי השדרוג בהחלט לא שווה את ההשקעה.
  יש לי בקשה לכל מעודדי אופן אופיס תעשו לעצמכם טובה ותבדקו את העומס על המעבד כשאתם מריצים יישומי אופן אופיס, צפויה לכם הפתעה לא נעימהץ מסתבר שאופיס 2003 משתמש במשאבי המערכת בצורה יעילה יותר (מפתיע אבל בדוק).
  הטעות באופן אופיס זה שהוא לא מציג חלופה תפיסתית למיקרוסופט. דווקא חיבור של ישומיי רשת כמו Writely ,Zimbra הם אלו שראויים לתשומת לב והם התחרות האמיתית לחבילת אופיס של מיקרוסופט.

 6. הסרט כל כך משקף את מיקרוסופט…
  ארוך מאוד (עשרים דקות), בלי אפשרות לקפוץ מנושא לנושא, עם חזרה על פיצ'רים בכל שלושת הכלים העיקריים; עם הרבה יותר מדי הסברים של למה עשינו את מה שעשינו (למרות שהכותרת היא מיקוד בתוצאה ולא בפיצ'ר).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *