ג'יבריש

עידו קינן פרסם פוסט מצוין על הודעה לעיתונות שהיא בעצם סוג של לא כלום מעורב בג'יבריש חסר משמעות ותוכן.

העניין הוא שהג'יבריש התכני הזה מתקיף אותנו מכל עבר ואין מקום שמייצג אותו טוב יותר מהערוץ האהוב עליי בעולם. כן, כן. זה הניו-אייג'.

"מתעוררים: 23-28 בינואר" זו הכותרת ושימו לב לתוכן (שמובא בקיצורים הכרחיים):

מדיטציית אום למתקדמים
מדיטציית האום בבית מעוף בהרצליה מתקיימת כל שבועיים בהנחיית הדר ששון כהן, מנחה אום מוסמך מטעם היומנברסיטי. הפעם, חוץ מהמדיטציה הדו-שבועית, תיערך מדיטציה נוספת ביום שבת 4.2 – דאבל אום של שש שעות, שתוגבל לעשרים משתתפים בעלי ניסיון במדיטציית האום

(תיערך מדיטציה נוספת – דאבל אום? וואט דה פאק? עושים אום-אום?!)

הלאה.

בין ארבעת היגוארים
"בין ארבעת היגוארים" היא סדנה שתעסוק בארבע רוחות היגואר הקדומות השוכנות בארבעת כיווני המעגל ומאפשרות לבאים איתן במגע לפתוח את ההוויה לחויות חדשות, להביא מסרים אישיים, ולטוות מציאות חדשה. המנחים, נגה של הלב ושחר, הם מרפאים מנוסים ומורים מוסמכים לשיטת "קורי אור" וחברים בקהילת הרוח הגדולה

(רוחות היגואר? יש גם רוחות פז'ו? קורי האור? קהילת הרוח הגדולה? וואט דה פאק?)

הלאה.

סדנת נשימות עם רישי
סדנת נשימה ומדיטציה, ארבעה ימים של תהליך המהווה מפגש עם יכולת הנשימה לרפא ולאזן תוך שימוש בטכניקות של נשימה דינמית ואנרגטית לשחרור לחצים ברמה הפיזית, השכלית והרגשית, כל הדרך עד לחוויית הלידה מחדש.

(כל הדרך לחוויית הלידה מחדש? וואט דה פאק?)

הלאה.

קונדליני יוגה לעידן הדלי
סדנת קונדליני יוגה עם אק אונג קאר סינג, מורה בכיר בקונדליני יוגה, תלמידו של יוגי בהאג'אן.

(הלו?! באיזו שפה הם מדברים? זה עברית בכלל? וואט דה פאק?)

הלאה.

חופש מוחלט בתוך מערכות יחסים
ורד ואריק פלד, בוגרי ביה"ס של ביירון קייטי בארה"ב, יקיימו סדנה על פי העבודה של ביירון קייטי בנושא מערכות יחסים וריפויין. זאת על פי המנטרה "מספיק רק אחד לצורך קיום מערכת יחסים מאושרת – והאחד הזה הוא אתה".

(ניסיתי פעם את מערכת היחסים הזאת. קוראים לה "אוננות". וואט דה פאקינג פאק?)

כל זה מופיע באייטם אחד. בערוץ אחד. באתר אחד.

זו מופרעות טקסטואלית שיצאה מכלל שליטה. היא מתפרצת לכל הכיוונים, יורקת אותיות, מלים ומשפטים חסרי כל היגיון. אנרכיה מילולית במיטבה. ככל שאני יותר ויותר מתעסק עם הטקסטים האלו (כי הם פשוט הורסים אותי מצחוק) כך אני מתחיל להבין שככל שהטקסטים מדברים יותר על "למלא את הנפש" כך הם יותר ריקים מתוכן. זו עגלה ריקה של תוכן.

12 מחשבות על “ג'יבריש

 1. פוסט שלך ברוח ניו אייג':

  התרת חבלים רוחנית במדיום טקסטואלי קוסמי

  רוח חדשה פשתה לה ברחבי עולמנו, אווריריות מילולית שבתוך תוכה חושפת את הריקניות המציפה אותנו בכל נשימה של אוויר זך שעובר את בית בליעתנו הסרבריאלי. האמונה הפנימית של כל אחד ואחד מאיתנו יכולה לטוות מציאות חדשה ומלאת אור ושפע על מנת למלא את נפשינו בתוכן מלא אמונה ואהבה עצמית. יש היאמרו על כך שחדירה מוחית שכזו מהווה נסיון היומנברסטי להטיית קורי האור אבל צריך לזכור תמיד כי האמת הפנימית היא שקובעת ויש רק אחת.

 2. עכשיו בוא נהפוך את הסיטואציה.
  איך ישמע המשפט – "נרשמתי לאראסאס של הבוינג-בוינג" באוזניו של אק אונג קאר סינג.

  במחשבה נוספת : מעתה אימרו "דאבל- בוינג" .

 3. עידוק – צר לי. תיקנתי.

  שלומית – נערות התשחץ? הטריפה התרבותית הזו אוכלת כל חלקה טובה בשיח הישראלי שהופך לשיח של אסטרולוגים, ידעונים וקוראים בקלפים. על איזה תשחץ את מדברת בדיוק?

 4. מדובר במטרה קלה כי מה כבר החברה האלה יעשו? יזרקו עליך אבנים אנרגטיות? יעשו מדיטציה כדי שתגיע להארה ותרפה מהם? זה לא כוחות.
  אני אמנם לא בישראל אבל כן חלק מהשיח הישראלי, ואיתי כמעט אף אחד לא משוחח על הנושאים הללו. עד שהקלקתי על הלינק שלך לא ביקרתי בשכונת הניו אייג' של אתר האנרגיה, ולדעתי היא מחופפת בהתאמה לשאר האתר ולא יותר, מה שמביא אותי לומר (ולהסתכן במכות) שהטריפה התרבותית הזאת לפעמים עדיפה על הנבלה התרבותית הפופולארית, כגון פריים טיים בטלויזיה הישראלית.

 5. זה בדיוק העניין שלומית. שאם היית בישראל היית רואה שזה מזמן חדר לתוך הפריים טיים בטלוויזיה הישראלית. זה ממש לא בתוך הגטו הערוצי בנרג'.

 6. שבוע שעבר ראיתי את אחד היגוארים האלה שהם מדברים עליהם. פגע בי הבנזונה במהירות טיל. אמנם מאז אני מואר אבל שאר הגוף שלי תקוע בישיבת לוטוס תמידית ואני יכול לספוג אנרגיה רק דרך קש. לא נעים. לא נעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *