בפינה לשיפוטכם: שתי מועמדות

בימים האחרונים מנהל הקונצרן מסע ומתן עם שתי מועמדות לאיוש תפקידים חדשים בקונצרן. ברצוני להציג את המועמדות ולהכריז בזו שתקופת המבחן שלהן החלה באופן רשמי.

פורצלינה: סטודנטית, שדרנית ברדיו גלובס, הסבירה ליו"ר הקונצרן מהו הסגנון המוזיקלי המכונה "פרוג". נבחנת לתפקיד: "אחראית קשרי לקוחות מול ההמון היפני הזועם". תפקיד זה חשוב במיוחד לאור המעורבות של הקונצרן בתרבות היפנית ולאור הצטברות הודעות דואר אלקטרוני זועפות שאי אפשר לדעת מה כתוב בהן כיוון שהן כתובות ביפנית.

דנדוש: מש"קית אב"כ מתוסכלת, קיבוצניקית, משרתת בבאר שבע, משועממת. מבקשת לחסוך מאיתנו את התמונה עם המדים בטענה "שמדים זה נורא מכוער". נבחנת לתפקיד "הכתבת הצבאית של הגלוב". תפקיד זה חשוב במיוחד לאור המעורבות של הקונצרן בתהליך קבלת ההחלטות האם להפציץ או לא להפציץ את פתח-תקווה ובשל העובדה שהקונצרן החל לפתח את "מרכבה סימן כחול", שיטה מיוחדת להשארת סימנים כחולים בצורת מרכבה על גרבילים.

ניתן לשלוח שאלות למתמודדות.

תקופת זמן המבחן: שוטף פלוס 60.

52 מחשבות על “בפינה לשיפוטכם: שתי מועמדות

 1. נפתח בהסבר קצר למועמדות:
  הגלוב אמנם נרחב, עצום ונשגב, אך המעברים בו צרים עד להחריד, בעיקר אלה שמובילים לקיוביקים של העובדים הנרצעים (לא אלה המובילים לסוויטה של היו"ר, שמסיבות מובנות שלא ננקוב בהן כי בפעם האחרונה שהכריחו אותי לשבת על הכסא החשמלי זה כאב נורא). מסיבות טכניות בלבד, נשמח לקבל תיאור של מידותיכן הטובות (בסנטימטרים), אפשר לצרף תמונה. לא חייב במדים. לא חייב בבגדים. תודה.

 2. אההה סליחה, אני רוצה להביע מחאה!
  חיילים לא יכולים להחזיק בתפקיד נוסף, אלא אם כן יש להם אישור עבודה מהצבא
  וכדי להוציא אחד כזה – צריך להיות ממש, אבל ממש מסכן

  וזה מזכיר לי….
  היה לי פעם חייל שגר על עץ (!!) כי זרקו את אמא שלו מהבית ולא היה לו לאיפה לחזור בשבתות. היה לו בית על עץ, כמו לילדים אמריקאים בסרטים, וחודשיים הוא גר שם עד שהוא סיפר לי וארגנתי לו דירה כזו של הצבא. מטורף!

 3. אנשים שרוצים לעבוד בגלוב לא צריכים אישור מהצבא. כאשר הצבא מחפש חיילים הוא פונה אל הגלוב.

  (צ'אק נוריס. שם, שם).

 4. פורצלינה- במידה ונגלה כי המיילים מיפן אינם מיפן כלל וכלל, אלא מיילים שנכתבו בקידוד שאינו מוכר לגלוב ומקורם בעצם בפתח-תקוה- האם תהיי מעוניינת להגדיר מחדש את תפקידך? האם תוכלי לעשות זאת? כיצד את מעריכה כי תוכלי לתרום להתפתחותו של הגלוב, והאם להערכתך תוכלי להשתלב בתרבות האירגונית הייחודית שלו?

  דנדוש- איך את בלהכין קפה?

 5. אני אשמח לפקח באופן אישי על הפצצת פתח-תקוה. אפשר גם להסתפק בהטלת סגר על העיר שימנע מאנשיה להתערבב בקהל הרגיל, ויחסוך טעויות מביכות של רוכשי/משכירי דירה שאומרים לך – "לא, זה שכונה חדשה בפתח-תקוה, בפאתי העיר, זה לא ממש פתח-תקוה…"

 6. מוסיף – הרגת אותי מצחוק, לול אחד גדול!

  עמית – דווקא פעם הייתה לי תוכנית זדונית לפוצץ את ירושלים. גם ככה היא עיר שכולם רבים עליה, אז הייתה לי מזימה להכניס לשם ביום אחד את כל הקנאים מכל הדתות, להוציא את הסטודנטים (נגיד, להגיד שיש מסיבה ענקית בתל-אביב, מסכנים לא אשמים), לפזר דינאמיט מסביב לכל ההרים (אחרי הכל, הרים סביב לה…) וגם בעיר עצמה – ואז שלום על ישראל. נפטרנו מכל הקנאים, מכל המקומות הקדושים המעונים, ועשינו יופי של מסיבה בתל-אביב. אפשר להציב מצלמות מסביב, אתה יודע, לנכדים…

 7. פורצלינה, בהתחשב בזה שאת אמורה לטפל בהמון זועם (ועוד יפני), אני לא בטוח שהאופי הלוחמני שלך עומד לטובתך. אלא אם כן תצליחי לשכנע אותם לעשות חרקירי במקום להתלונן כל הזמן.

 8. כנציג פתח תקוה, אני מוחה על הניסיון לערוך לנו דה־לגיטימציה! זכותנו לפתח… לפתח… מה שזה לא יהיה שאנחנו מפתחים (אחלה סביח, כניראה), ואף אחד לא ימנע מאיתנו את זכותנו הלגיטימית!

  ובכלל, הגלוב האימפריאליסטי יושב על אדמה פתח תקוואית כבושה, ואנחנו לא מכירים בקיומו! אנחנו נשמיד את הגלוב ברגע שיהיה לנו מספיק סביח בשביל זה!

 9. מתי כבר תבינו שאי אפשר להפציץ את פתח תקווה כי היא נמצאת מחוץ ליקום הפיזיקלי. יכול להיות שאפשר לשלוח לשם אנרגיות שליליות. לא בטוח.

 10. אני מציע את עצמי לתפקיד נוסף בבלוג:

  יועץ לענייני בריאות / רופא לעת מצוא.

  בתור סטודנט לרפואה שנה א' באונ' בן גוריון וחובש צבאי גרוע להחריד, אין לי שום הסמכה, ידע או בטחון עצמי בכל מה שקשור לרפואה – לכן אני המועמד המושלם לתפקיד.

  נסו לספר לסבתא שלי (שכל פעם שאני מגיע הביתה שולפת מיד צילומי רנטגן, בדיקות דם ושאר מרעין בישין) שאני לא יודע כלום ותראו מה אני באמת שווה.

 11. דניאל, הצעתך נרשמה ומיד נוספה לך נקודה שחורה על הטעות המחפירה שביצעת בעת מילוי טופס המועמדות. (בלוג?!?!? בלוג?!?!?!?!?!?!?).

  עליי גם לציין שקבלת משרה בקונצרן מחייבת יותר ממילוי הטופס. היא מחייבת את המועמד לנאמנות עיוורת על גבול הפאשיזם האיטלקי לגלוב ומטרותיו (להשתלט על העולם, להנפיק באיי פיג'י) שלא לדבר על סגידה מטורפת ליו"ר וכתיבת "לול" לאחר שהוא מספר את בדיחותיו השנונות. כמו כן, צריך מדי פעם לרדת על מוסיף – אבל זה בונוס.

  קח זאת לתשומת לבך.

  הגלוב הוא ביתך. שמור עליו.

 12. דניאל, זה לא רציני, תיכף תאמר לי שאתה לא יכול לשים יד על כמה תרופות מרשם ספציפיות מאוד לטובת היו"ר (וגם אם תענו אותי, לא אגלה שמדובר במשחה נגד טחורים. אופס).

  יו"ר, אני במעקב צמוד.

 13. יובל היקר,
  אבקש אותך שלא לשאת לעולם את שמם של איי פיג'י לשווא.
  בתור "אחראית קשרי לקוחות מול ההמון היפני הזועם" לעתיד
  תזכורת מגונה שכזו עלולה להביא לתקרית דיפלומטית מכוערת להחריד
  לכן אבקשך לשמור על לשונך, אפילו שזה הגלוב שלך

  קודם כל תהיה בנאדם
  אחר-כך תהיה מכונה

 14. ר"ש – היו"ר אף פעם לא טועה. הוא מסוגל לכתוב "מכפירה" והמלה תהפוך לחלק מהשפה התקנית.

  (צ'אק נוריס. שם, שם).

  (תודה על התיקון).

 15. פורצלינה, לאחר שהבעת רצון לפוצץ את בירת ישראל הקדושה, את טועה בפעם השניה בחושבך שאת יכולה לתת ליו"ר הוראות. הדברים לא מתנהלים כך בגלוב.

  אדר, תני לה זץ עם אקדח ההלם שלך.

 16. יובל, תגיד לעובדים שלך שתוכניות הפח"ע שלהם בעניין ירושלים מיורטות אחת לאחת ונרשמות במאגרים של האצ'לון וה-NSA. וחוץ מזה, כלומר חמור מכך, מבחינתם, יש להם עסק איתי. הצעת פשרה (לא על דעת הגופים הנ"ל, מיינד יו): שיחכו עד ש"החיפוש" יגיע לחנויות בתל אביב.

 17. לדעתי המילה "מכפירה" היא הנכונה –
  (טעות שיש לכפר עליה בהתרפסויות ארוכות בפני היו"ר ובהעברות בנקאיות מכובדות).
  האקדמיה מתנצלת בפני מר יובל דרור ותשבץ את המילה בהקדם האפשרי במבחר מילוניה.

 18. האמון שאתה מפגין ביו"ר מרגש אותי.

  פורצלינה, תציגי בפניי תוכניות. נראה לי שירושלים שוב על הכוונת.

 19. איי איי סיר!
  אל דאגה, הכל כבר מוכן, כולל תצלומי אוויר ותחפושות של חסידים ירושלמיים
  כל מה שצריך זה שהיו"ר ייתן את האות ואני מפוצצת לעיר הזו את הביצים
  שאלוהים ייקח אותם. אאאאאמן.

 20. מציע להוסיף את הפוסט והתגובות הנ"ל לויקיפדיה תחת הערך "אד אבסורדום". לגופו של ענין:
  ר"ש: לשימת לבך, עצם הופעת הצרוף "פתח תקווה" בכתב מהווה סתירה מהותית של כמה חוקי יקום ופיזיקה מהותיים בהחלט, מאחר שכבר הוכחה עליונות הטקסט על המציאות וגו'.

 21. אבל אם ירושלים תפוצץ לא יהיה לי איפה לקנות קיגעל ירושלמי משובח עם צימוקים וקצת הערינג לערב-שבת, לאכול על פרוסת לחם שחור עם מרגרינה וכוס תה. שלא לדבר על מנה יפה של מעורב באשתנור לצהרי היום. או בייגלה ארוך עם זעתר ליד שער האשפות. אוף, אני רעב.

 22. כיציר העיר פתח תקווה אבקש להוריד את נושא ההפצצה מסדר היום- בית לא מפציצים!
  אני חושב שדי בדיבורים ויש צורך לעבור למעשים
  מציע פריימריס כשיטת הבחירה

 23. אהמ אתם מוכנים לא לנהל דיונים סוערים בנושא עתידי התעסוקתי בזמן שאני בצבא? ובעניין הפצצת פתח-תקווה, מכיוון שאני לא רעה במה שאני עושה (כל הסיפור הזה של האב"כ…) תרשים של היקף פגיעה יהיה על שולחן היו"ר ביום ראשון בערב (צבא, חמשוש, וכל זה) ובנושא תמונות עם/בלי/ליד מדים- תשכחו מזה, אני לא רוצה את התפקיד עד כדי כך. ומוסיף- אני מכינה קפה כ"כ גרוע, שאחרי פעם אחת לא תבקש יותר, אבל אני נפלאה בשטויות משרדיות למיניהן.

 24. הלו הלו, אני מש"קית אב"כ, לא מש"קית חינוך… וכן, רוגל, לשים לו משהו רדיואקטיבי בקפה נראה כמו רעיון נפלא. בכל נושא ההפצות למיניהן, לדעתי דירקטוריון הקונצרן צריך לכנס ישיבת חירום בבור, להחליט בדיוק איזה ישובים הוא מתכנן להפציץ, מתי ובאיזה סדר (כמובן שאני אסקר את הישיבה בתור כתבת לענייני הפצצות והנפצות), ולהתחיל ליצור תוכנית מסודרת. בנושא מרכבה סימן כחול, כידוע גרבילים חיים בנגב הצפוני (מי ששכח אני משרתת בב"ש) וצייד שלהם הוא הספורט הלאומי שלנו.

 25. מוסיף- מה הקשר? אולי לא שמתם לב, אבל אנחנו לא מתמודדות על אותו תפקיד (לא יודעת יפנית, סורי) ורוגל- מסכימה ומחזקת. עיר מטופשת.

 26. הלו- להיזהר שמה עם ההשמצות. אנחנו מתכננים כיבוש של שפלת החוף (לא כולל נתניה שתישאר מובלעת ריבונית). ככה יהיה לנו גם ים, גם חם וגם לח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *